Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 16 grudzień 2021 17:40

Google: Światowy gigant będzie zwalniał niezaszczepionych pracowników!

Google zwalnia niezaszczepionych Google zwalnia niezaszczepionych fot: pixabay

Debata na temat szczepień prowadzona jest nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie, czego odzwierciedleniem mogą być przecieki od cyfrowego giganta Google. Otóż firma ma zamierza zwalniać pracowników, którzy nie poddali się szczepieniu przeciwko Covid-19. Czy Google faktycznie zdecyduje się na taki krok?

 

Bezpłatny urlop i ostatecznie utrata pracy? Tak Google chce radzić sobie z powrotem pracowników do biur

Dziennikarze kanału CNBC dotarli do wewnętrznych notatek Google, w których widnieją informacje o konieczności przesyłania przez pracowników korporacji dokumentów potwierdzających ich status szczepień. Według nieoficjalnych doniesień firma miała przekazać pracownikom, że osoby, które nie dostosują się do wymogu szczepień przeciwko Covid-19 będą wysyłane na bezpłatny urlop, zaś następnie utracą zatrudnienie w firmie.

Praca zdalna według Google daje kiepskie wyniki - pracownicy mają czas do 18 stycznia 2022

Zaostrzenie polityki wobec statusu szczepień pracowników spowodowane jest tym, iż firma chce, aby pracownicy wracali już do pracy w biurze. Praca zdalna według Google nie daje zadowalających wyników, dlatego firma chce jak najszybciej przywrócić normalny, stacjonarny system pracy.

Były jednak wyjątki od wymagań pracodawcy

Według dziennikarzy z CNBC, pracownicy mieli czas do 3 grudnia, aby przesłać swoje dokumenty na temat statusu szczepień. Co ciekawe, pracownicy mogli także ubiegać się o zwolnienie z obowiązku, ze względu na powody medyczne lub religijne.
Ostatecznym terminem jest 18 stycznia 2022, ponieważ wtedy osoby niezaszczepione będą umieszczane na „płatnym urlopie administracyjnym”, który trwać ma 30 dni. Następnie osoby te wysyłane będą na bezpłatny urlop na okres do sześciu miesięcy, aby później całkowicie stracić zatrudnienie.