wtorek, 20 luty 2024 13:34

Nigeria: Lew zabił swojego opiekuna

Nigeria zabójstwo opiekuna przez lwa Nigeria zabójstwo opiekuna przez lwa fot. pixabay

Olabode Olawuyi, kierownik zoo na Uniwersytecie Obafemi Awolowo (OJA) w Nigerii, znalazł się w samym centrum dramatycznej sytuacji. Podczas rutynowego karmienia lwów, którą to czynność wykonywał przez blisko dekadę, został zaatakowany przez jednego z tych potężnych drapieżników.

 

Śmiertelny atak lwa

Według informacji podanych przez uniwersytet, atak miał miejsce w trakcie karmienia. Pomimo prób ratowania Olawuyi'ego przez jego kolegów, jeden z lwów już zadał mu śmiertelne rany. Niestety, nie udało się uratować życia doświadczonego opiekuna.

Olabode Olawuyi nie żyje

Społeczność uniwersytecka oraz cała nigeryjska opinia publiczna została wstrząśnięta tą tragedią. W mediach społecznościowych udostępniane są drastyczne zdjęcia okaleczeń, a pytania o przyczyny i okoliczności ataku zalewają przestrzeń publiczną.

Reakcja władz i społeczności

Rektor uniwersytetu wyraził swoje zasmucenie incydentem i zarządził przeprowadzenie szczegółowego dochodzenia w tej sprawie. Społeczność uniwersytetu oraz związek zawodowy studentów złożyły kondolencje rodzinie zmarłego i domagają się wyjaśnień. Opiekun zoo został opisany jako dobry i pokorny człowiek, który oddawał się z pasją swojej pracy. Jednakże, incydent ten pokazuje, że nawet rutynowe czynności mogą prowadzić do tragicznych skutków. Potrzebne są dodatkowe środki bezpieczeństwa, aby zapobiec podobnym tragediom w przyszłości. Dla Abba Gandu, który od ponad 50 lat karmi lwy w innym zoo w Nigerii, poniedziałkowy incydent jest przypomnieniem o konieczności ostrożności i dbałości o bezpieczeństwo. Wbrew ryzyku, które niesie praca z dzikimi zwierzętami, Gandu podkreśla swoje zobowiązanie do tej pracy do końca życia.

Tragedia w nigeryjskim zoo rzuca światło na ważność bezpieczeństwa oraz niebezpieczeństwa związanego z pracą z dzikimi zwierzętami. Pomimo żałoby, wydarzenie to stawia również pytania o odpowiednie środki ostrożności i bezpieczeństwa w tego typu miejscach.

Źródło: BBC, X, Trybuna Polska

 

Inne ataki dzikich zwierząt

Ataki dzika na człowieka

Ataki wilków na człowieka

Ataki lwów na człowieka

Ataki niedźwiedzi na ludzi

Ataki rekinów na ludzi

Ataki psów na ludzi

Ataki krokodyli na ludzi i zwierzęta

Atak pająka na człowieka

Artykuły powiązane

  • Nigeria: Mroczna strona TB Joshua Nigeria: Mroczna strona TB Joshua

    BBC ujawnia szokujące dowody na powszechne znęcanie się i tortury w jednym z największych chrześcijańskich kościołów ewangelickich. Przesłuchania dziesiątek byłych członków Kościoła Synagogalnego Wszystkich Narodów, w tym pięciu Brytyjczyków, ujawniają 20-letnią historię okrucieństw, które rzekomo dopuścił się jego założyciel, zmarły w 2021 roku, TB Joshua.

  • ECOWAS: Siły Zbrojne Afryki Zachodniej zainterweniują w Nigrze ECOWAS: Siły Zbrojne Afryki Zachodniej zainterweniują w Nigrze

    Decyzja o interwencji zbrojnej została podjęta i wojna na kontynencie afrykańskim zbliża się wielkimi krokami. Wspólnota Gospodarcza Państw Afryki Zachodniej (ECOWAS) oznajmiła, że jej siły szybkiego reagowania zostaną wysłane do Nigru w celu przywrócenia tam demokracji. Ta odważna decyzja zapadła po szczycie, który odbył się w Nigerii.

  • Sosnowiec: Krokodyle na prywatnej posesji! Sosnowiec: Krokodyle na prywatnej posesji!

    Jeden z mieszkańców Sosnowca trzymał na swojej posesji dwa krokodyle. Policja wraz z pracownikami poznańskiego zoo przeprowadzili bardzo nietypową interwencję, zaś wszystko działo się w wtorkowe południe 3 maja. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że gadami przetrzymywanymi na posesji są krokodyle nilowe. Jeden z nich był martwy, zaś drugiego udało się złapać do klatki. 

load more hold SHIFT key to load all load all