piątek, 21 maj 2021 15:34

Belgia: Niezrównoważony "Antycovidowy Rambo" Jurgen C. poszukiwany

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Od poniedziałku trwają poszukiwania byłego wojskowego 46-letniego Jurgena C. z prowincji Limburgia w północno-wschodniej Belgii, który cechuje się skrajnie prawicowymi przekonaniami. Mężczyzna niejednokrotnie groził głównemu wirusologowi kraju Marcowi Van Ranstowi. Na chwilę obecna pozostaje nieuchwytny.

 

„Antycovidowy Rambo” z Belgii

Jurgen C. jest poszukiwany od poniedziałku, po tym jak zniknął, zostawiając swoim najbliższym list pożegnalny. Stwierdził w nim, że ma zamiar „Zaatakować wirusologów i przedstawicieli reżimu. Wytłumaczył, że nie chce żyć w kraju przez nich rządzonym”. Mężczyzna odznacza się skrajnie prawicowymi poglądami i z tego powodu był od jakiegoś czasu obserwowany przez resort spraw wewnętrznych. Znajduje się w gronie osób stanowiących zagrożenie terrorystyczne. Sprawa jest bardzo poważna, ponieważ to nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna grozi wirusologom. Wcześniej jawnie wypowiadał im „wojnę” za pomocą mediów społecznościowych. Wskutek tego Van Ranst został osadzony w bezpiecznym miejscu wraz z rodziną i są pod ścisłą ochroną.

Zdanie na temat Jurgena C. podzielone!

Jak to zawsze bywa, zdania na temat mężczyzny są bardzo podzielone. Osoby bliskie, w tym jego partnerka, broni go twierdząc, że jest „twardzielem o gołębim sercu” i jest gotowy poświęcić wszystko dla rodziny. Za to osoby, które były z nim w armii, twierdzą, że Jurgen ma skłonności do agresji i sprawia wrażenie szaleńca.

Poszukiwania nadal trwają

Z dostępnych informacji wiadomo, że Jurgen opuścił mieszkanie uzbrojony w karabin automatyczny, pistolet oraz granatnik. O niepokojącym fakcie poinformowała policję partnerka mężczyzny. Belgijskie siły specjalne poszukują mężczyzny. Wiadomo, że las Dilserbos, znajdujący się niedaleko Limburgu został już przeczesany. Właśnie tam we wtorek znaleziono auto byłego wojskowego. Media podają, że w samochodzie marki Audi znaleziono najbardziej niepokojącą broń, co nie znaczy że mężczyzna jest nieuzbrojony. Nadal posiada przy sobie karabin i pistolet. W środę służby przeszukiwały Hoge Kampen National Park. Obecnie ślad po mężczyźnie zaginął.