piątek, 16 kwiecień 2021 19:05

Indianapolis: Osiem zgonów w wyniku strzelaniny

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Strzelanina FedEx Indianapolis Strzelanina FedEx Indianapolis Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Według policji w strzelaninie w mieście Indianapolis w Stanach Zjednoczonych zginęło osiem osób, a wiele zostało rannych. Świadkowie słyszeli kilka strzałów w placówce FedEx, a jeden z nich powiedział, że widział mężczyznę strzelającego z broni automatycznej. Według doniesień, bandyta działał samotnie, a po całym akcie popełnił samobójstwo. Władze stwierdziły, że nie ma dalszego zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

 

Policja zlokalizowała 8 ciał

„Gdy przybyli funkcjonariusze, zetknęli się z czynnym incydentem strzeleckim”, powiedziała rzeczniczka policji miejskiej Genae Cook, dodając, że miało to miejsce około 23:00 czasu lokalnego. Po wstępnym przeszukaniu terenu, wewnątrz i na zewnątrz na miejscu zdarzenia policja zlokalizowała osiem osób z obrażeniami odpowiadającymi ranom postrzałowym. Te osiem osób uznano za zmarłych na miejscu zdarzenia. Cook powiedziała, że ​​czterech rannych zostało przetransportowanych do szpitala, jeden w stanie krytycznym. Wielu innych było leczonych na miejscu zdarzenia lub sami szukali pomocy w szpitalu.

Motyw zabójstwa jest niejasny

W oświadczeniu FedEx stwierdzono, że firma była świadoma strzelaniny i współpracowała z władzami. „Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem, a myślami kierujemy do wszystkich, których to dotyczy” - możemy przeczytać w oświadczeniu. Natomiast lokalne media cytują pracownika FedEx, Jeremiaha Millera, mówiącego, że widział strzelającego bandytę. „Widziałem człowieka z jakimś pistoletem maszynowym, karabinem automatycznym i strzelał on na otwartej przestrzeni. Natychmiast się schyliłem i przestraszyłem się” - powiedział. Przypominamy, że w zeszłym tygodniu prezydent Joe Biden ogłosił swoje pierwsze kroki od objęcia urzędu w celu zaostrzenia kontroli broni po serii masowych strzelanin. Obejmuje wysiłki na rzecz ustalenia zasad dla niektórych rodzajów broni, wzmocnienia kontroli przeszłości i wspierania lokalnego zapobiegania przemocy.

  • Blue Origin: Kosmiczne imperium twórcy Amazona się rozkręca
    Blue Origin: Kosmiczne imperium twórcy Amazona się rozkręca

    Najbogatsi tego świata już od jakiegoś czasu spoglądają w kosmos. Świadczą o tym ich kosmiczne firmy, takie jak Spacex Elona Muska, czy Virgin Galactic Richarda Bransona. W kosmicznym peletonie jest także Jeff Bezos, czyli twórca Amazona – jego tajemniczy projekt Blue Origin zaczyna nabierać kształtów. Czym zatem będzie Blue Origin?

    Napisano wtorek, 26 październik 2021 19:43
  • Istambuł: Pies Boji, który jeździ komunikacją miejską!
    Istambuł: Pies Boji, który jeździ komunikacją miejską!

    Pies bywa nazywany najlepszym przyjacielem człowieka, ponieważ zwierzęta te szczególnie mocno wiążą się z ludźmi i ich zwyczajami. Nagrania z psami na social mediach potrafią uzyskiwać miliony lajków, jednakże o jednym psie jest ostatnio zdecydowanie głośniej – mowa o Boji, czyli stambulskim psie, który sam jeździ komunikacją miejską!

    Napisano poniedziałek, 25 październik 2021 19:42
  • Ian Brackenbury Channell: Nowozelandzkie miasto Christchurch żegna swojego oficjalnego czarodzieja
    Ian Brackenbury Channell: Nowozelandzkie miasto Christchurch żegna swojego oficjalnego czarodzieja

    Czarodzieje kojarzą nam się zazwyczaj z baśniami i legendami, jednakże są jeszcze miejsca na świecie, które mają swoich czarodziejów. Jednym z takich miejsc jest nowozelandzkie miasto Christchurch. Dlaczego zatem miasto rozstaje się z czarodziejem, z którym związane jest od wielu lat?

    Napisano piątek, 15 październik 2021 19:15
  • Kongsberg: Atak łucznika w Norwegii - są ofiary śmiertelne
    Kongsberg: Atak łucznika w Norwegii - są ofiary śmiertelne

    Do dość nietypowego ataku doszło 13 października w norweskim Kongsbergu. Sprawcą ataku był mężczyzna uzbrojony w łuk – zaczął on strzelać do przypadkowych ludzi. Zabił 7 osób, dlatego akcja obławy na tego groźnego przestępcę podniosła na nogi całe miasto. Kim jest napastnik i dlaczego zabijał?

    Napisano czwartek, 14 październik 2021 19:51
  • Los Angeles: Prawdziwy RoboCop patroluje ulice
    Los Angeles: Prawdziwy RoboCop patroluje ulice

    Robot patrolujący ulice był jeszcze chwilę temu wizją rodem z filmów fantastyczno-naukowych. Postęp technologiczny pozwala nam jednak na to, że fantastyka staje się nasza rzeczywistością. Przekonali się o tym mieszkańcy Los Angeles, którzy na co dzień spotykają robota patrolującego ulice. Jak sprawuje się prototyp współczesnego RoboCopa?

    Napisano poniedziałek, 11 październik 2021 22:15
  • USS Connecticut: Kolizja amerykańskiej łodzi podwodnej - w co uderzyli marines?
    USS Connecticut: Kolizja amerykańskiej łodzi podwodnej - w co uderzyli marines?

    Do nietypowego i niepokojącego zdarzenia doszło w ciągu ostatnich dni na Morzu Południowochińskim. Amerykański okręt podwodny o napędzie atomowym zderzył się z niezidentyfikowanym obiektem, w wyniku czego część załogi doznała lekkich obrażeń. Z czym zderzyli się amerykańscy żołnierze?

    Napisano piątek, 08 październik 2021 18:24
  • Nadużycia seksualne: Francuski kościół rozlicza się z pedofilią - szokujący raport
    Nadużycia seksualne: Francuski kościół rozlicza się z pedofilią - szokujący raport

    Problem pedofilii w kościele jest obecny nie tylko w Polsce, co udowadniają raporty pojawiające się w krajach, takich jak Irlandia czy Stany Zjednoczone. W pierwszym tygodniu października został ujawniony raport dotyczący molestowania seksualnego przez francuskich duchownych w latach 1950-2020. Jak dużą liczbę dzieci skrzywdzono w ciągu tych 70-ciu lat?

    Napisano środa, 06 październik 2021 14:46
  • Media społecznościowe: Największa awaria Facebooka od 2008 – co było przyczyną? Jakie są straty?
    Media społecznościowe: Największa awaria Facebooka od 2008 – co było przyczyną? Jakie są straty?

    W poniedziałek po 17:00 ludzie na całym świecie zaczęli mieć problemy z korzystaniem z Facebooka, Messengera, Instagrama i Whatsappa. W ciągu następnej godziny społecznościowy giganta padł całkowicie. Awaria trwała ponad 6 godzin i w ciągu tego czasu pół planety zorientowało się jak ważny jest w ich życiu Facebook. Co było przyczyną awarii i ile stracił social mediowy gigant?

    Napisano wtorek, 05 październik 2021 10:04
  • Rosja: Strzelanina na uniwersytecie w Permie na Przeduralu. Filmy
    Rosja: Strzelanina na uniwersytecie w Permie na Przeduralu. Filmy

    Do strzelaniny doszło w mieście Perm. Na jednym z uniwersytetów młody napastnik otworzył ogień do pracowników i uczniów szkoły. W ataku zginęło 6 osób i co najmniej 28 osób jest rannych.

    Napisano wtorek, 21 wrzesień 2021 12:50
  • Nowy Orlean: Jakie straty spowodował huragan Ida? Video
    Nowy Orlean: Jakie straty spowodował huragan Ida? Video

    Huragan Ida uderzył w Stany Zjednoczone. Największe zniszczenia odnotowano na terenie Luizjany. Wiatr dmuchał z prędkością do 257 km/h. Taka siła spowodowała znaczne zniszczenia mienia oraz odcięcie Nowego Orleanu od prądu. Niestety huragan spowodował także śmierć jednego mężczyzny.

    Napisano wtorek, 31 sierpień 2021 15:05
  • Japonia: Uciekinier z Rosji, czy miłośnik kultury japońskiej? Wpław na Hokkaido!
    Japonia: Uciekinier z Rosji, czy miłośnik kultury japońskiej? Wpław na Hokkaido!

    Japonia jest pięknym krajem, zaś jej zaskakująca i ciekawa kultura przyciąga do tego kraju tysiące turystów oraz migrantów. Kraj kwitnącej wiśni cieszy się popularnością także w Rosji.

    Napisano środa, 25 sierpień 2021 18:34
  • Tanzania: Lwy zabiły dzieci. Zobacz przypadki ataków lwów na ludzi.
    Tanzania: Lwy zabiły dzieci. Zobacz przypadki ataków lwów na ludzi.

    W dniu dzisiejszym, na terenie rezerwatu Ngorongoro w północnej części Tanzanii, rozegrał się prawdziwy dramat. To tutaj czwórka dzieci została zaatakowana przez lwy. Niestety trójka z nich nie przeżyła spotkania z drapieżnikami. Jak doszło do wypadku?

    Napisano piątek, 20 sierpień 2021 21:16
  • Alaska: Doszło do erupcji trzech wulkanów - Pawłowa, Sitkin i Semisopochnoi. Filmy
    Alaska: Doszło do erupcji trzech wulkanów - Pawłowa, Sitkin i Semisopochnoi. Filmy

    Na terenie Alaski od czwartku obserwuje się aktywność trzech wulkanów. Wprowadzono pomarańczowy poziom zagrożenia, ponieważ z wulkanów zaczął wydobywać się popiół wulkaniczny. Czy stanowią one zagrożenia dla pobliskiej ludności?

    Napisano piątek, 06 sierpień 2021 20:54
  • Bangladesz: Niewiarygodne! Piorun zabił gości weselnych
    Bangladesz: Niewiarygodne! Piorun zabił gości weselnych

    Do niecodziennego wypadku doszło w środę czwartego sierpnia w dystrykcie Chapainawabganj w Bangladeszu. To tutaj piorun zabił gości weselnych, którzy zmierzali do domu panny młodej. Przez śmiertelne uderzenia pioruna najszczęśliwszy dzień zakochanych przerodził się w tragedię.

    Napisano czwartek, 05 sierpień 2021 18:59
  • Jemen: Co kryje „studnia piekieł”, czyli krater Barhout?
    Jemen: Co kryje „studnia piekieł”, czyli krater Barhout?

    Jemen to państwo, które od lat bierze udział w konfliktach zbrojnych. Powoduje to fakt, że nie działa tam prawie branża turystyczna. Okazuje się jednak, że w prowincji Al-Mahra znajduje się cud, o którym mało kto słyszał - krater Barhout.

    Napisano niedziela, 01 sierpień 2021 15:07