środa, 24 marzec 2021 11:35

Strzelanina w Kolorado - 10 osób nie żyje

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Strzelanina w Kolorado Strzelanina w Kolorado Fot:Pixabay / CCO Public Domain

W Stanach Zjednoczonych prawie codziennie dochodzi do strzelaniny, w której giną ludzie. Dlaczego tak się dzieje? Duża część obywateli oskarża o to prawo, które pozwala posiadać broń palną. Ich zdaniem tak szeroki dostęp do niej, ma znaczny wpływ na stan przestępczości w USA.

 

Strzelanina w supermarkecie

O godzinie 15.00 czasu miejscowego w jednym z popularnych supermarketów King Soopers doszło do strzelaniny. W miejscowości Boulder doszło do strzelaniny, podczas której zginęło co najmniej 10 osób. Na chwilę obecną przyczyny zbrodni są badane. Wiadomo, że napastnik uzbrojony w karabin wszedł do sklepu i zaczął strzelać do klientów sklepu. Obecnie wiadomo o 10 ofiarach śmiertelnych, w tym funkcjonariuszu policji- 51- letnim Ericu Talleyu.
Napastnik został zatrzymany przez policjantów, jednak nie obyło się bez wymiany ognia. Na nagraniach widać, jak ranny jest wyprowadzany bez koszulki, zaledwie w samych bokserkach.
Jeden ze świadków twierdzi, iż w chwili zdarzenia robił zakupy na dziale z owocami. W chwili, gdy usłyszał dwa wystrzały, od razu uciekł ze sklepu. Inna osoba relacjonuje „Byliśmy akurat przy kasie, gdy zaczęły padać strzały. Padliśmy na ziemię i zaczęliśmy słuchać, co się dzieje. W pewnym momencie zaczęłam krzyczeć, żeby biec i zaczęliśmy uciekać. Napastnik strzelał w naszym kierunku”.

Kondolencje dla rodziny funkcjonariusza

Zabity Erick Talley służył w Boulder od 2010 roku. Była szanowanym i uznawanym policjantem, ale także ojcem siódemki dzieci. Jak wyznaje jego ojciec, Erick zastanawiał się nad zmianą pracy, ze względu na bezpieczeństwo swojej rodziny. Zabity miał świadomość, że jego zawód może kosztować go utratą zdrowia, a nawet życia. Niestety tak też się stało... Z całych stanów płyną wyrazy kondolencji dla rodziny funkcjonariusza.