piątek, 30 kwiecień 2021 18:06

Wrocław: Małżeństwo oszustów internetowych złapane po dwóch latach

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Małżeństwo oszustów złapane we Wrocławiu Małżeństwo oszustów złapane we Wrocławiu fot: pixabay.com

Małżeństwo oszustów internetowych w tym tygodniu zostało złapane przez policję. Para dokonywała przekrętów w sieci przy sprzedaży towarów. Obydwoje skutecznie ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwania trwały dwa lata i zakończyły się we wtorek, kiedy to oszuści zostali zatrzymani na wrocławskim Kiełczowie

 

Udana akcja policyjna

Poszukiwania małżeństwa trwały aż dwa lata... dlaczego? Czy zawiodły służby? Otóż jak przyznają wrocławscy policjanci, sprawa była dość trudna. Poszukiwany mężczyzna co chwilę zmieniał miejsce pobytu i swój wygląd. Jego żona także co chwilę przebywała w innym miejscu. Policjanci musieli bliżej przyjrzeć się sprawie i wstępnie wytypować miejsce, gdzie oszuści mogą się znajdować. Okazało się, że w jednym z obserwowanych miejsc oszuści wpadli w zasadzkę i zostali ujęci przez policjantów. Małżeństwo zatrzymali wrocławscy policjanci przed godziną 6 rano we wtorek.

Oszust zaskoczony!

W dzielnicy Wrocławia Kiełczów z samego rana, z jednego z mieszkań wyszedł mężczyzna, aby wyprowadzić swojego psa. Policjanci postanowili wylegitymować go, mimo iż z wyglądu różnił się od poszukiwanego. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę - mężczyzna okazał się 29-latkiem poszukiwanym w związku z 26 podstawami poszukiwawczymi. Zatrzymany nie krył zdziwienia, prawdopodobnie czuł się bezkarny po dwóch latach unikania sprawiedliwości. W mieszkaniu znajdowała się także jego żona. Kobieta również była poszukiwana w związku z 22 podstawami poszukiwawczymi. Obydwoje trafili za kraty. Mężczyzna na przynajmniej rok, zaś jego żona na minimum 3 miesiące.