piątek, 07 maj 2021 19:52

Ostatnie pożegnanie zastrzelonego policjanta z Raciborza. Film video

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Pogrzeb Michała Kędzierskiego Pogrzeb Michała Kędzierskiego fot: youtube.com

Dzisiaj w południe odbyły się uroczystości pogrzebowe i ostatnie pożegnanie zastrzelonego we wtorek 4 maja policjanta. Michał Kędzierski został zabity podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych przez bandytę. W dniu 7 maja w południe rodzina, przyjaciele i współpracownicy pożegnali zastrzelonego w tym tygodniu policjanta - Michała Kędzierskiego. Na pogrzebie 43-letniego funkcjonariusza zjawiło się wiele bliskich mu osób, ale także osoby związane z nim zawodowo.

 

Asp. Michał Kędzierski - jego pogrzeb

Pojawił się między innymi Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, reprezentujący całe środowisko policyjne. Prezydent Duda postanowił pośmiertnie nadać zmarłemu Krzyż Zasługi za Dzielność. Minister Mariusz Kamiński mianował zmarłego Michała Kędzierskiego na aspiranta oraz nadał mu Złotą Odznakę "Zasłużony Policjant". Odznaczenia przyjął brat zmarłego. Podczas pogrzebu nie zabrakło ciepłych słów na temat zmarłego. Komendant policji w Raciborzu Łukasz Krebs nie krył wzruszenia i smutku, podczas uroczystości pogrzebowych wygłosił uroczyste pożegnanie -

„Myślę, że posiadam upoważnienie, by podziękować Ci Michale w imieniu społeczeństwa powiatu raciborskiego za odwagę, poświęcenie i serce, które włożyłeś w sprawy zwykłych ludzi (...) Michał na zawsze pozostanie w naszych sercach jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy, uczynny kolega. Był znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie, zawsze pomocnym, gotowym poświęcić każdemu swój czas. To dla mnie ogromny zaszczyt i honor, że mogłem mieć przy sobie tak zaangażowanego w sprawy ludzi policjanta”.

Hołd służb mundurowych dla zmarłego Policjanta

Na znak hołdu i pamięci o zamordowanym policjancie, o godzinie 12.00 w całej Polsce policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Mieszkańcy Raciborza tłumnie składają kwiaty i zapalają znicze w miejscu, gdzie policjant został śmiertelnie postrzelony.

 

Tragedia w Raciborzu - Policjant zastrzelony przez bandytę

Przypomnijmy! W dniu 4 maja (wtorek) został śmiertelnie postrzelony policjant z Raciborza. Do zdarzenia doszło na ul. Chełmońskiego około 8.00 rano. Policjanci zauważyli dziwnie zachowującego się mężczyznę, który w stroju przypominającym policyjny mundur próbował rozmawiać z kierowcami i skontrolować ich samochody. Policjanci chcieli wylegitymować mężczyznę, jednak ten niespodziewanie wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku funkcjonariuszy. Michał Kędzierski doznał poważnego postrzału i mimo godzinnej reanimacji zmarł. W zdarzeniu ranny został też drugi z
policjantów.