Spis treści:
Operacja w Gdańsku i Lublinie
Działania operacyjne CBŚP, były nadzorowane przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Wspólnie z policjantami CBŚP, z innych zarządów i wydziałów, zespół z Gdańska i Lublina pracował nad rozbiciem grupy przestępczej przez ponad dwa lata. Policjanci koncentrowali się na ustaleniu i zatrzymaniu osób związanych z obrotem narkotykami, które działały na terenie całego kraju.
Zatrzymane osoby, według ustaleń śledczych, były aktywnie związane z trójmiejskimi pseudokibicami. Członkowie tej grupy, korzystali ze struktury wspieranej przez specjalne zespoły operacyjne CBŚP, co pozwoliło na skoordynowane działania w wielu miejscach.
Skuteczność działań CBŚP
Podczas przeszukań przeprowadzonych w lokalach należących do podejrzanych, funkcjonariusze odkryli i zabezpieczyli różnorodne środki odurzające oraz substancje psychotropowe. Wśród przejętych narkotyków znalazły się m.in. kokaina, marihuana oraz tabletki ekstazy. Łączna wartość zabezpieczonych substancji, szacowana jest na kilkaset tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar zajęto majątek o wartości około 600 tysięcy złotych, w tym gotówkę i samochody.
Zarzuty i aresztowania
Zatrzymanym osobom, postawiono liczne zarzuty. Prokuratura Krajowa przedstawiła im oskarżenia dotyczące kierowania oraz uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej, a także posiadania i obrotu znacznymi ilościami narkotyków. Spośród wszystkich podejrzanych, aż 29 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Centralne Biuro Śledcze Policji, kontynuuje działania mające na celu rozbicie grup przestępczych zajmujących się obrotem narkotyków.
Źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji