czwartek, 11 marzec 2021 17:35

Wrocław: “Tulipan” zatrzymany przez Policje

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Tulipan z Wrocławia zatrzymany Tulipan z Wrocławia zatrzymany Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Tak zwany tulipan od 2015 roku był poszukiwany aż 5 listami gończymi. 51 letni mężczyzna od 6 lat zmieniał swoją tożsamość, a w ostatnim czasie podawał się za lekarza, prowadzącego własną firmę kosmetyczną. Został skazany na karę pozbawienia wolności, która wynosi 11,5 roku.

 

Prokuratura twierdzi, że oszust był wysoce odrealniony

Prokurator, Żarkowski wyjawił, że Tulipa posługują się fałszywą tożsamością stworzył zakład kosmetyczny w którym przeprowadzał liczne zabiegi. Warto dodać, że 51 letni oszust pozyskiwał wiedzę z kursów na które uczęszczał, a na końcowych certyfikatach widnieje jego fałszywe imię i nazwisko. Żarkowski dodał, że oszust był przekonany, że świetnie ukrywa swoją tożsamość, a siebie samego miał za geniusza. Prokurator wyznał również, że oszust nawet podczas czynności realizowanych już w prokuraturze nadal posługiwał się swoją fałszywą tożsamością.

Oszust był w posiadaniu kilku dowodów osobistych

Każdy z dowodów osobistych był na inne dane, ale wszystkie miały wizerunek skazanego. Za pomocą fałszywych tożsamości mężczyzna między innymi przywłaszczał maszyny budowlane, które następnie sprzedawał za pomocą internetu. Łączna kwota oszust wynosi prawie 1,7 miliona złotych.

Tulipan rozkochał i oszukał kobietę na 270 tysięcy złotych!

Cały proces oszustwa odbywał się z mężczyzną w czasach kiedy podawał się za lekarza. Z powodu nadal toczącego się śledztwa wiadomo jedynie, że suma pieniędzy na którą tulipan oszukał kobietę opiewa na 270 tysięcy złotych.