poniedziałek, 15 marzec 2021 18:28

Wypadek busa w Kraszewie oraz nielegalni imigranci na pokładzie TIRa w Pabianicach

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Imigranci - TIR Pabianice Imigranci - TIR Pabianice Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Do dwóch ciekawych zdarzeń doszło niedawno na polskich drogach. Jedno zdarzenie niestety okazało się tragiczne w skutkach, zaś drugie może okazać się zaskakujące, a nawet zabawne.

 

Wypadek busa Kraszewo - 7 osób poszkodowanych

Dzisiaj w okolicach godziny 8.00 na Mazowszu bus zderzył się z samochodem osobowym. Zdarzenie miało miejsce na wysokości Kraszewa między Płońskiem a Ciechanowem. W wypadku poszkodowane jest 7 osób, które już zostały przewiezione do pobliskiego szpitala. Na chwilę obecną nie wiadomo nic o ich stanie zdrowia. Jak doszło do zdarzenia? Jadący jedną stroną ulicy samochód marki Audi nagle zjechał na przeciwległy pas, którym poruszał się bus wiążący pasażerów. W zdarzeniu poszkodowanych zostało siedem osób. Trwa ustalanie przyczyn niespodziewanego zachowania kierowcy samochodu osobowego.

W siną dal na pokładzie TIRA - Pabianice

Drugie zdarzenie miało miejsce w niedzielę w Pabianicach. Tego dnia policjanci otrzymali ciekawe zgłoszenie od kierowcy TIRA. Mianowicie mężczyzna podróżował w stronę Europy Zachodniej. Jadąc S8 w stronę Wrocławia, nagle usłyszał rozmowę dobiegającą z naczepy auta. Zatrzymał się, aby sprawdzić co się dzieje. Okazało się, że naczepa była zaplombowana. Postanowił otworzyć ją mimo zabezpieczeń. To, co zobaczył w środku, bardzo go zaskoczyło. Między paletami, pod kocem ukrytych było czworo nastolatków, pochodzenia Afgańskiego. Chłopcy mieli od 14 do 16 lat i zostali przekazani straży granicznej. Dokładnie nie wiadomo jak dostali się na Tira. Prawdopodobnie podróżowali tak od Turcji, poprzez Bułgarię, Węgry, Słowację, aż do Polski.