piątek, 26 luty 2021 19:58

Chałupki Dębniańskie: Zderzenie pociągów

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Zderzenie pociągów - Chałupki Dębniańskie Zderzenie pociągów - Chałupki Dębniańskie Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Dziś w godzinach porannych, około godziny 5.30, doszło do poważnie wyglądającego wypadku pociągu IC. Są osoby poszkodowane.

 

Kiedy doszło do zdarzenia?

W piątek, w godzinach porannych na stacji Grodzisko Dolne (województwo podkarpackie) doszło do zderzenia pociągu InterCity „Górski” o numerze 38101 (relacja Rzeszów-Szczecin) z lokomotywą. W pociągu, w czasie zdarzenia przebywało 20 osób. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec poinformował, iż jedynie 5 pasażerów odniosło niewielkie obrażenia. Do osób poszkodowanych zalicza się dwóch maszynistów oraz trzech podróżujących: 19-latka, 23-latka oraz 21-latka. Ta ostatnia doznała urazu nogi i trafiła do szpitala w Leżajsku.

Jak doszło do zdarzenia?

Wypadek w Chałupkach Dębniańskich (stacja Grodzisko Dolne) spowodowała lokomotywa, która mimo zezwolenia zjechała z szyn na niewłaściwy tor. Pociąg IC jadący tym samym torem nie miała szans zahamować i zderzył się z lokomotywą. Na chwilę obecną nie wiadomo, dlaczego tak się stało i co spowodowało zmianę toru ruchu. Przyczyny zdarzenia bada komisja. Zaraz po wydarzeniu, dla pasażerów uruchomiono komunikację zastępczą, aby każdy mógł dotrzeć do miejsca docelowego. Z obecnych ustaleń wynika, że wznowiono już ruch pociągów na tej trasie. Pasażerowie obecnie nie muszą już korzystać z komunikacji zastępczej.

Zobacz mapę Grodziska Dolnego