czwartek, 25 luty 2021 18:44

Warszawa: Taksówkarz zaatakowany przez 18-latka nożem i paralizatorem

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Taksówkarz zaatakowany przez 18-latka nożem Taksówkarz zaatakowany przez 18-latka nożem

Wczoraj o godzinie 20, osiemnastoletni napastnik zaatakował kierowcę taksówki paralizatorem oraz zadał kilka ciosów nożem. Ranny trafił do szpitala, a napastnik został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Zdarzenie miało miejsce na terenie Warszawy.

 

Napastnik nie miał jak zapłacić za kurs

Osiemnastoletni napastnik zamówił taksówkę pod hotelem Marriott w Warszawie, jego miejscem docelowym było rondo Waszyngtona. Niemniej jednak zmienił zdanie i kazał się zawieść na ulicę Modzelewskiego. Pod wyznaczonym adresem, pasażer kilkukrotnie próbował zapłacić za przebyty kurs kartą, w sposób zbliżeniowy. Terminal za każdym razem pokazywał, że nie ma środków na koncie.

Pasażer nagle wyciągnął paralizator i nóż

Po którymś odrzuceniu jego karty przez terminal, napastnik wyciągnął paralizator i przyłożył 56-letniemu kierowcy do szyi. Następnie wyjął nóż i zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów w plecy, po czym uciekł.

Policja została natychmiast wezwana

Patrole policyjne już kilka minut po incydencie pojawiły się na miejscu zdarzenia, a następnie przewieźli rannego kierowcę do szpitala. Osiemnastoletni sprawca został schwytany między budynkami w okolicy ulicy Modzelewskiego. Technicy zabezpieczyli ślady z miejsca zdarzenia , a grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała czynności, które pomogą ustalić szczegóły incydentu.