środa, 24 luty 2021 16:42

Polskie góry: Wybudzone niedźwiedzie na Babiej Górze i w Bieszczadach

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wybudzone niedźwiedzie w górach Wybudzone niedźwiedzie w górach

Babiogórski Park Narodowy na swoim profilu na facebooku wstawił zdjęcie śladów niedźwiedzia, które zostały uchwycone przez turystę na Babiej Górze. Jest to bezsprzecznie znak tego, że wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Zwierzę prawdopodobnie szukało pożywienia.

 

Turyści na początku byli zaniepokojeni śladami

Babiogórski Park Narodowy donosi, że turyści od których otrzymali zdjęcie śladów niedźwiedzia na samym początku nie wiedzieli do kogo należą ślady oraz określi je mianem “dość dziwnych”. Pracownicy Parku Narodowego w celu sprawdzenia do kogo należą ślady, udali się na miejsce wskazane przez turystów gdzie jednogłośnie potwierdzili, że należą one do niedźwiedzia. Dyrektor Babiogórskiego Parku Narodowego w wywiadzie dla radia Kraków stwierdził, że w dolnych pasmach Babiej Góry warunki są już na tyle dobre, że umożliwiają niedźwiedziom. normalne funkcjonowanie.

W taką pogodę ☀ nie wypada spać 🐻🐾😉

Opublikowany przez Babiogórski Park Narodowy Poniedziałek, 22 lutego 2021

W Bieszczadach natomiast niedźwiedzie dobrze się bawią!

Lasy Państwowe kilka dni temu na swoim Twitterze opublikowały filmik, na którym wybudzone niedźwiedzie bawiły się na beli siana. Zdarzenie miało miejsce na terenie Nadleśnictwa Baligród. Leśniczy Kazimierz Nóżka stwierdził, że zima jest już w odwrocie, a w zamian za to przyszła odwilż. Niedźwiedzie załapały się również 12 i 14 lutego na fotopułapce. Przypominamy, że jeden z wybudzonych niedźwiedzi 8 lutego przewrócił kamerkę w nadleśnictwie Baligród. Mariusz Nędzyński też pięknie uchwycił zwierzaki

Ryś w nadleśnictwie Jedwabno

Leśniczy z Jedwabna spotkał na swojej drodze rysia, który właśnie skończył jeść obiad. Przyznajmy, że spotkanie zacne.