środa, 17 luty 2021 11:52

Meszna: W Szczyrku brakuje miejsc do parkowania!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Brak miejsc do parkowania w Szczyrku Brak miejsc do parkowania w Szczyrku

Ostatnio głośnym echem odbiła się sytuacja w Zakopanem - tłum turystów, brak maseczek oraz brak dystansu. Sytuacja powtórzył się w Beskidach. Wczoraj lokalne media informowały, że wszystkie miejsca na parkingach są pozajmowane.

 

Korek osób, które oczekują na wjazd do kurortu zaczyna się w Mesznej!

Najbardziej oblegany kurort nosi nazwę Szczyrk Mountain Resort. W kolejce na wjazd gondolą, na Hali Skrzyczeńskiej trzeba czekać nawet kilka godzin. Niemniej jednak dyrektorzy ośrodków zapewniają, że reżim sanitarny jest w pełni zachowany. Rzecznik prasowy ośrodka Szczyrk Mountain Resort, Michał Słowioczek w swoim oświadczeniu powiedział, że ustawione zostały bramki przed wejściem do gondoli, mające za zadanie zwiększenie dystansu pomiędzy kolejkowiczami. Dodał, że narciarze najczęściej kupują bilety przez internet, dzięki czemu nie ma kolejek do kas stacjonarnych.

Czy jest konieczność kierowania ruchem?

Pomimo tego, że ruch pojazdów był zdecydowanie wzmożony, to rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak zapewnia, że nie ma konieczności kierowania ruchem. Jeżeli jednak wybieramy się do Szczyrku, trzeba liczyć się z pewnymi utrudnieniami na drodze czy parkingach.

Niektóre restauracje są czynne

W związku z głośną kilka tygodni temu akcją #otwieramy wiele restauracji w Polsce pomimo panujących obostrzeń postanowiło się otworzyć. Możemy zauważyć, że większa część restauracji, które postanowiły się otworzyć znajduje się właśnie w górach. Bez wątpienia lokalne rocznych zysków te lokale uzyskują w zimie, ze względu na dużą ilość turystów oraz pasjonatów sportów zimowych. Restauratorzy zapewniają, że w środku zachowany jest dystans, a także ilość stolików na sali jest ograniczona.

Zobacz mapę Szczyrku