Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 09 luty 2021 13:42

Olsztyn: Policjant zamieszany w napad na kantor

Napad na kantor Olsztyn Napad na kantor Olsztyn

We wrześniu 2019 roku do jednego w olsztyńskich kantorów włamało się 4 mężczyzn, którzy ukradli pokaźną sumę pieniędzy. Było to ponad 2,2 miliony złotych oraz kilkadziesiąt tysięcy funtów, euro, a także koron norweskich. Mimo poszukiwań, sprawcy nie zostali ujęci. Dopiero po roku zatrzymano podejrzanych, wśród których był policjant. Część pieniędzy udało się odzyskać, jednak 1,8 miliona złotych przepadło bezpowrotnie.

 

Do sądu trafił akt oskarżenia

Mimo że do dokonania przestępstwa doszło 21 września 2019 roku, to jednak przestępcy skutecznie unikali sprawiedliwości. Dopiero w maju 2020 roku udało zatrzymać się podejrzanych. W poniedziałek 8 lutego 2021 roku prokuratura złożyła do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom. Dodatkowo do akt sprawy został dodany obszerny materiał dowodowy.
Krzysztof Stodolny z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie wyjaśnia, iż w napadzie brało udział czterech mężczyzn w wieku około 40 lat. Podejrzani dokładnie zaplanowali swoje działania i dokonali podziału ról. Posiadali oni podrobione klucze, kody do sejfu oraz alarmu. Złodzieje wynieśli pokaźną sumę pieniędzy: 2,2 miliony złotych oraz kilkadziesiąt tysięcy funtów, euro oraz koron norweskich. Na szczęście mężczyznom nie udało się otworzyć drugiego sejfu, w którym także znajdowała się duża ilość gotówki.

Policjant wśród zatrzymanych za napad na kantor

W toku śledztwa okazało się, że jednym z zatrzymanych był zastępca naczelnika jednego z wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Wobec policjanta dodatkowo toczy się proces przed sądem w Ostrudzie, dotyczący znęcania się i wymuszania zeznań od zatrzymanych.
Trzech podejrzanych przyznało się do dokonania włamania. Całej czwórce grozi do 10 lat więzienia.

Mapa Olsztyna