czwartek, 11 luty 2021 13:11

Dziś tłusty czwartek! Jakie pączki są najchętniej wybierane?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Jakie pączki są najchętniej wybierane Jakie pączki są najchętniej wybierane

Dzisiaj obchodzimy tłusty czwartek, dzień na który z pewnością czeka wielu Polaków. W tym dniu przestrzeganie diety nie wchodzi w grę! Sprawdź jakie rodzaje pączków są charakterystyczne dla danego kraju.

 

KRÓLUJE PĄCZEK Z MARMOLADĄ

Bez wątpienia pączek z marmoladą jest najbardziej popularny, niemniej jednak coraz więcej osób sięga po inne rodzaje pączków. Od kilku lat coraz więcej osób przechodzi na dietę roślinna, w związku z czym prym wiodą wegańskie pączki.

Z CZEGO SĄ ZROBIONE PĄCZKI WEGAŃSKIE?

Wbrew pozorom wegańskie pączki nie są trudne w wykonaniu. Zamiast mleka i masła zwierzęcego wystarczy użyć ich wegańskich zamienników. Wegańskie pączki nie są smażone na smalcu tylko na oleju roślinnym w związku z czym zawierają mniejszą ilość kalorii. Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że takie pączki są zazwyczaj dwa razy droższe od tradycyjnych. Taka cena jest spowodowana tym, że wegańskie pączki wyrabia się zazwyczaj ręcznie, a cena oleju jest znacząco wyższa niż smalcu.

CORAZ BARDZIEJ POPULARNY W POLSCE - DONUT

Dounty, inaczej zwane pączkami amerykańskimi są łudząco podobne do naszych polskich oponek. Niemniej jednak te pierwsze, wykonane są z ciasta drożdżowego. Ich cechą charakterystyczną jest brak nadzienia w środku, ale spokojnie to wcale nie ujmuje im słodyczy. Zamiast nadzienia ich brzegi oblane są czekoladą, karmelem czy słodkim sosem. Ich zaletą jest fakt, że zawierają mniej kalorii niż tradycyjne nadziewane pączki.

GNIAZDKO - INACZEJ PĄCZEK WIEDEŃSKI

Taki rodzaj pączków wykonany jest z parzonego ciasta ptysiowego. Gniazdka są oblane duża ilością lukru. Jeżeli chodzi o ilość kalorii to niestety gniazdka ze względu, że smażone są na głębokim tłuszczu zawierają dużą ilość kalorii.

OD NIEDAWNA POPULARNY - PĄCZEK TURECKI

Pączek turecki, inaczej znany jako lokoma to malutki pączek obtoczony w miodzie lub cukrowej polewie. Często są posypane orzechami lub wiórkami kokosa. Ludzie pokochali je za ich malutką wielkość, ponieważ można je podjadać i podjadać.

 • Polskie góry: Wybudzone niedźwiedzie na Babiej Górze i w Bieszczadach
  Polskie góry: Wybudzone niedźwiedzie na Babiej Górze i w Bieszczadach

  Babiogórski Park Narodowy na swoim profilu na facebooku wstawił zdjęcie śladów niedźwiedzia, które zostały uchwycone przez turystę na Babiej Górze. Jest to bezsprzecznie znak tego, że wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Zwierzę prawdopodobnie szukało pożywienia.

  Written on środa, 24 luty 2021 16:42
 • Varso Tower: Rekord jest nasz! Film
  Varso Tower: Rekord jest nasz! Film

  Mieszkańcy Warszawy oraz obywatele Polski mogą być dumni. Nowo powstający budynek, który mieści się w stolicy, swoją wysokością pobił Pałac Kultury i Nauki. Dodatkowo okazuje się, że Varso Tower będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

  Written on środa, 24 luty 2021 10:07
 • Łódź: Tylko pouczenie za potrącenie na pasach? Zobacz film
  Łódź: Tylko pouczenie za potrącenie na pasach? Zobacz film

  W sobotę policjant potrącił 69-letniego mężczyznę na przejściu dla pieszych w Łodzi. Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol, który za złamanie wielu przepisów i potrącenie pieszego zastosował jedynie naganę. Czy policja jest poza prawem? Zdecydowanie zwyczajny „śmiertelnik” nie mógłby liczyć na taką pobłażliwość.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 17:52
 • Gorzów Wielkopolski: Policjantka zatrzymana za narkotyki
  Gorzów Wielkopolski: Policjantka zatrzymana za narkotyki

  Dzisiejszymi mediami wstrząsnęła informacja o policjantce związanej z przemytem stu kilogramów narkotyków. Obecnie całą sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych.

  Written on piątek, 19 luty 2021 18:25
 • Sąd Okręgowy w Krakowie przeszukiwany w sprawie gangu kiboli
  Sąd Okręgowy w Krakowie przeszukiwany w sprawie gangu kiboli

  Dziś miały miejsce dokładne przeszukiwania w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji uczestniczyli w tej akcji. To Małopolski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej zlecił im to zadanie. Prowadzi ona śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkami są tak zwani kibole jednej z popularnych krakowskich drużyn piłki nożnej.

  Written on czwartek, 18 luty 2021 18:31