wtorek, 09 marzec 2021 19:33

Kłodawa: Wjechał pod pędzący pociąg

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Kłodawa wypadek Kłodawa wypadek Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Dzisiaj w godzinach przed popołudniowych doszło do bardzo poważnego wypadku, który miała miejsce nieopodal Kłodawy (województwo Wielkopolskie). W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy oraz pociąg.

 

Zderzył się z pociągiem

Wypadek miał miejsce o godzinie 11.15 w dniu dzisiejszym. Samochodem osobowym marki renault Laguna poruszał się 52-letni mężczyzna. Z ustaleń wynika, że był mieszkańcem gminy Kłodawa. Nie wiadomo dlaczego, kierowca mimo zamkniętych półrogatek wtargnął na przejazd kolejowy. Najwidoczniej mężczyźni nie zauważył nadjeżdżającego pociągu relacji Kutno-Poznań. Wiadomo, że przejazd był odpowiednio zabezpieczony za pomocą sygnalizacji świetlnej oraz wspomnianych wyżej półrogatek.

Siła uderzenia była niezwykle duża. Samochód został odrzucony na wiele metrów. Auto zostało poważnie zniszczone, szczególniej jego przód. Kierowca samochodu jechał sam i był trzeźwy. Maszynista także został zbadany i również był trzeźwy. Po przybyciu służb ratunkowych natychmiast została udzielona mu pierwsza pomoc. Jego obecny stan nie jest znany. Podróżującym pociągiem pasażerom nic się nie stało. Na miejsce wezwano policję, PSP Koło, OSP Kłodawa oraz ZRM.

NA czas pracy służb torowisko zostało zamknięte. Trwają na nim prace porządków.
Zastanawiać może zachowanie kierowcy Laguny, jednak na chwilę obecną przyczyny jego postępowanie nie są znane. Wszystkie niepewności wyjaśni śledztwo.