środa, 10 marzec 2021 17:10

Grodzisk Mazowiecki: Wprowadzamy własny lockdown!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Grodzisk Mazowiecki - lockdown Grodzisk Mazowiecki - lockdown Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Władze miasta Grodzisk Mazowiecki w celach zapobiegawczych wprowadziły swój własny lockdown. Zamknięte zostały kina, baseny, hale sportowe, boiska oraz biblioteki. Burmistrz miasta, Grzegorz Benedykciński podjął tę decyzję.

 

Lockdown Grodziska Mazowieckiego ma potrwać dwa tygodnie

Benedykciński uważa, że miasto musi przeczekać i przekonać się czy rzeczywiście jest tu miejsce transmisji czy też trzeba będzie szukać nowych rozwiązań. Uważa też, że to głównie młodzi ludzie, na terenach obiektów, które zamierza zamknąc są odpowiedzialni za transmisję wirusa. Pierwszym zamknięty obiektem był Miejski Ośrodek Kultury, nieczynny od 5 marca.

“Dzieciaki, bardzo was przepraszam, ale zawsze twierdzę, że uratowanie choćby jednego życia jest bezcenne” - Grzegorz Benedykciński

Już od 14 marca wszystkie kina, baseny, hale sportowe, biblioteki oraz boiska pozostaną zamknięte na okres dwóch tygodni. Ponoć przez sam basen w ciągu dnia mogło przewinąć się nawet 500 dzieci i młodzieży. Grodzisk jest w czołówce powiatów na całym Mazowszu pod względem zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców. Warto dodać, że mieszkańcy nie kryją swojego niezadowolenia w związku z lockdownem.