wtorek, 02 marzec 2021 14:21

Sondaż IBSP 25-26.02.2021: Hołownia zaskoczył wynikiem!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Lutowy sondaż partyjny IBSP dla StanPolityki.pl 25-26.02.2021 Lutowy sondaż partyjny IBSP dla StanPolityki.pl 25-26.02.2021

Instytut Badania Spraw Publicznych na zlecenie portalu StanPolityki.pl przeprowadził kolejny sondaż. Miał on miejsce 25 oraz 26 lutego, na 1001-osobowej grupie dorosłych Polaków. Na podstawie niedzielnego sondażu już wiemy, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ostatnią niedzielę to Polska 2050 Szymona Hołowni by je wygrała. Prawo i Sprawiedliwość straciło aż ⅓ wyborców!

 

Jak procentowo rozkładają się głosy?

Instytut Badania Spraw Publicznych pokazuje, że gdyby głosowanie odbyło się w ostatnią niedziele to Polska 2050 uzyskałaby 31,26 proc. głosów, wygrywając wybory. Prawo i Sprawiedliwość plasuje się na drugiej pozycji z 26,96 proc. poparciem, na trzecim miejscu natomiast jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 18,85 proc. głosów.

Co z resztą partii?

Do Sejmu dostałaby się również Lewica z 9,34 proc. poparciem. Na ostatnim miejscu plasuje się Konfederacja, która z 6,96 proc. ledwo weszłaby do Sejmu. Polskie Stronnictwo Ludowe (3,23 proc.) i Agrounia (3,01) nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Kto stracił najwięcej wyborców?

Zdecydowanie największą liczbę wyborców straciło Prawo i Sprawiedliwość. W porównaniu z ostatecznym wynikiem wyborów parlamentarnych, które miały miejsce w 2019 roku, PiS stracił 16,6 pkt. proc. poparcia, co daje aż ⅓ wyborców! Koalicja Obywatelska również jest stratna, ponieważ straciła 8,5 pkt. proc. poparcia. Lewica straciłaby 3 pkt.proc. poparcia, a PSL 5,3 pkt.proc poparcia.

Wyniki sondażu IBSP dla StanPolityki.pl 25-26.02.2021:

Sondaż lutowy - partie polityczne

Polska 2050 - 31,26 %
Prawo i Sprawiedliwość - 26,96 %
Koalicja Obywatelska - 18,85 %
Lewica - 9,34 %
Konfederacja - 6,96 %
PSL - 3,23 %
Agrounia - 3,01 %
Inna partia - 0,39 %

Zobacz wyniki ostatniego styczniowego sondażu IBRIS dla Onetu

  • Polska 2050: Dzięki staraniom białoruskich opozycjonistów, mieszkańców Warszawy i Stowarzyszenia Szymona Hołowni rondo Wolnej Białorusi w Warszawie stało się faktem
    Polska 2050: Dzięki staraniom białoruskich opozycjonistów, mieszkańców Warszawy i Stowarzyszenia Szymona Hołowni rondo Wolnej Białorusi w Warszawie stało się faktem

    Dzięki staraniom białoruskich opozycjonistów, mieszkańców Warszawy i Stowarzyszenia Polska 2050 rondo Wolnej Białorusi w Warszawie stało się faktem. Na skrzyżowaniu Południowej Obwodnicy Warszawy (al. Legionów Piłsudskiego) i ul. Puławskiej Rada Warszawy nadała nazwę ronda Wolnej Białorusi. To efekt wniosku trzech organizacji: Centrum Białoruskiej Solidarności, Inicjatywy Wolna Białoruś oraz Stowarzyszenia Polska 2050. Inicjatywę poparło również ponad 200 mieszkańców Warszawy.

    Napisano piątek, 15 październik 2021 14:12
  • OFF: Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu? Sensacyjna wiadomość o prezesie PiS
    OFF: Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu? Sensacyjna wiadomość o prezesie PiS

    Jarosław Kaczyński pełni obecnie funkcję wicepremiera, jednakże w rzeczywistości jest jedną z najważniejszych osób w rządzie. To właśnie z tego powodu tak szokująca jest informacja o jego rezygnacji ze stanowiska. Kiedy Jarosław Kaczyński zrezygnuje z obecnej funkcji i co zamierza później?

    Napisano środa, 13 październik 2021 18:23
  • Korea Północna: Kim Dzong Un znów pręży muskuły - narastające napięcie we wschodniej Azji
    Korea Północna: Kim Dzong Un znów pręży muskuły - narastające napięcie we wschodniej Azji

    Korea Północna znana jest ze swojego propagandowego przekazu, który ukazuje ją w samych superlatywach. Państwa ościenne, takie jak Korea Południowa czy Japonia z uwagą przyglądają się demonstracjom siły. Do opinii publicznej przedostały się ostatnio ciekawe materiały wideo, dokumentujące siłę północnokoreańskiej armii. Do czego zdolni są żołnierze z Pyongyangu?

    Napisano środa, 13 październik 2021 14:32
  • Polska w Unii: Protesty w całej Polsce, czyli reakcja na wyrok TK. „Milcz głupi chłopie" - film
    Polska w Unii: Protesty w całej Polsce, czyli reakcja na wyrok TK. „Milcz głupi chłopie" - film

    Ostatnie dni, to istne trzęsienie ziemi na polskiej scenie politycznej. Wzburzenie społeczne zapoczątkował wyrok Trybunału Konstytucyjnego z czwartku 7 października, o wyższości prawa krajowego nad prawem unijnym. Niedzielne manifestacje zebrały dziesiątki tysięcy osób w wielu miastach Polski. W jaki sposób przebiegały te protesty?

    Napisano poniedziałek, 11 październik 2021 13:19
  • Trybunał Konstytucyjny: Jest wyrok w sprawie wyższości prawa krajowego nad unijnym - czy Polsce grozi polexit?
    Trybunał Konstytucyjny: Jest wyrok w sprawie wyższości prawa krajowego nad unijnym - czy Polsce grozi polexit?

    Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niektóre zapisy w Traktacie Unii Europejskiej nie są zgodne z polską konstytucją. Czwartkowy wyrok do czerwoności rozgrzał opinię publiczną, zaś eksperci zaczęli wróżyć Polsce wyjście z szeregów krajów wspólnoty. Czy faktycznie grozi nam polexit?

    Napisano piątek, 08 październik 2021 15:30
  • Afera mailowa: "Ten stary dziad" - o kim to? Czy w obozie władzy nastąpią roszady?
    Afera mailowa: "Ten stary dziad" - o kim to? Czy w obozie władzy nastąpią roszady?

    Nie milkną echa po głośnej i jakże szokującej aferze mailowej. Treść wiadomości ze skrzynki Michała Dworczyka, czyli Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, może mocno zaburzyć dotychczasowy układ sił w Zjednoczonej Prawicy. Co mają zawierać wykradzione maile?

    Napisano czwartek, 07 październik 2021 20:23
  • NBP: Stopy procentowe w górę, czyli (nie)spodziewana decyzja RPP
    NBP: Stopy procentowe w górę, czyli (nie)spodziewana decyzja RPP

    Według zapowiedzi, jakikolwiek wzrost stóp procentowych miał nastąpić dopiero pod koniec roku. W środę 6 października Rada Polityki Pieniężnej zaskoczyła oświadczeniem, że podniesione zostają stopy procentowe. Co to oznacza?

    Napisano środa, 06 październik 2021 19:19
  • Afganistan: Czy ten kraj czeka w tym roku całkowity brak prądu?
    Afganistan: Czy ten kraj czeka w tym roku całkowity brak prądu?

    Przejęcie Afganistanu przez Talibów to temat, którym światowe media żyły przez ostatnie dwa miesiące, ze względu na spektakularną ewakuację wojsk amerykańskich. Co prawda Amerykanie zostawili w Afganistanie całą masę najlepszego sprzętu wojskowego, jednakże blackhawki nie rozwiążą problemów natury ekonomicznej, z którymi zaczęli mierzyć się teraz Talibowie. W ciągu najbliższych miesięcy Afganistanowi grożą duże przerwy w dostawie energii elektrycznej. Czym jest to spowodowane?

    Napisano wtorek, 05 październik 2021 16:52
  • Straż Graniczna: Atrapa bomby i próba przepłynięcia rzeki Bug na granicy z Białorusią
    Straż Graniczna: Atrapa bomby i próba przepłynięcia rzeki Bug na granicy z Białorusią

    Napięcie na granicy polsko-białoruskiej jest cały czas na bardzo wysokim poziomie. Kryzys imigracyjny pogłębia stresującą atmosferę, w czasie której wszyscy pogranicznicy muszą trzymać nerwy na wodzy. Do dość niepokojącego odkrycia doszło w poniedziałek, 4 października, ponieważ służby graniczne znalazły na granicy z Białorusią atrapę bomby.

    Napisano poniedziałek, 04 październik 2021 19:39
  • Kontrola Funduszu Sprawiedliwości: Raport NIK pogrąża Ziobrę. Jakie są zarzuty?
    Kontrola Funduszu Sprawiedliwości: Raport NIK pogrąża Ziobrę. Jakie są zarzuty?

    W czwartek 30 września Najwyższa Izba Kontroli zaprezentowała raport dotyczący kontroli Funduszu Sprawiedliwości. Okazuje się, że treść raportu w zdecydowanym stopniu pogrąża resort Zbigniewa Ziobry. Jednym z najpoważniejszych wykroczeń wypunktowanych przez kontrolerów jest naruszenie podstawowych zasad wydatkowania środków publicznych. Czy ten druzgocący raport zmieni oblicze polskiej sceny politycznej?

    Napisano piątek, 01 październik 2021 18:47
  • Niemcy: Znamy wyniki wyborów do Bundestagu 2021
    Niemcy: Znamy wyniki wyborów do Bundestagu 2021

    Wybory wzbudzały skrajne emocje w obywatelach Niemiec, oraz ogromne zaciekawienie na arenie międzynarodowej. Nic dziwnego... w końcu Niemcy są licząca się gospodarką. Dodatkowo mają znaczący wpływ na funkcjonowanie Unii Europejskiej, a tym samym na inne kraje UE.

    Napisano poniedziałek, 27 wrzesień 2021 14:08
  • Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych: Czy szkoły będą kształcić lekarzy?
    Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych: Czy szkoły będą kształcić lekarzy?

    Niedzielski podczas spotkania w Sanoku w Zgromadzeniu Plenarnym Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych wypowiedział się na temat planów Ministerstwa Zdrowia. Czy kształcenie lekarzy w szkołach zawodowych stanie się faktem?

    Napisano środa, 22 wrzesień 2021 13:39
  • Europejski Trybunał Praw Człowieka: Putin odpowiedzialny za śmierć Aleksandra Litwinienki
    Europejski Trybunał Praw Człowieka: Putin odpowiedzialny za śmierć Aleksandra Litwinienki

    Litwinienko urodził się w 1962 roku w Woroneżu. Nie był zwyczajnym opozycjonistą, czy buntownikiem politycznym. Wręcz przeciwnie. W swoim życiu aktywnie działał na rzecz Rosji. Jako podpułkownik KGB oraz FSB miała za zadanie wypełniać rozkazy władz mu nadrzędnych. Podczas swojej służby został uhonorowany tytułem weterana MUR-u.

    Napisano wtorek, 21 wrzesień 2021 15:19
  • TSUE: Polska słono zapłaci za kopalnię Turów
    TSUE: Polska słono zapłaci za kopalnię Turów

    Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja o konflikcie między Polską a Czechami. Sprawa dotyczyła polskiej kopalni węgla brunatnego Turów. Finał sprawa znalazła w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Decyzja TSUE jak się okazuje, będzie słono kosztować polaków.

    Napisano poniedziałek, 20 wrzesień 2021 12:47
  • Klaudia Jachira: Stefan Wyszyński antysemitą i faszystą?
    Klaudia Jachira: Stefan Wyszyński antysemitą i faszystą?

    W Świątyni Opatrzności Bożej odbyły się uroczystości, podczas których kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka zostali ogłoszeni błogosławionymi. Niestety radość z wydarzenia została przyćmiona skandalem politycznym, którego sprawcą była posłanka Klaudia Jachira.

    Napisano czwartek, 16 wrzesień 2021 13:37
  • Sondaż United Surveys we wrześniu: Wzrasta poparcie dla PiSu i Konfederacji
    Sondaż United Surveys we wrześniu: Wzrasta poparcie dla PiSu i Konfederacji

    Ostatnio przeprowadzony sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski wskazuje, że coraz większym zaufaniem cieszy się partia rządząca. PiS i Konfederacja rosną w siłę!

    Napisano wtorek, 14 wrzesień 2021 18:30
  • Afganistan: Prowincja Pandższir zdobyta przez Talibów!
    Afganistan: Prowincja Pandższir zdobyta przez Talibów!

    Jak podają amerykańskie media w niedzielę w nocy 5 września 2021 roku doszło do ataku Talibów na Prowincję Pandższir. Tysiące wojowników najechało 8 dzielnic Pandższiru. Jak wynika z relacji mediów i doniesień Talibów prowincja padła. To niewątpliwie bardzo smutna wiadomość, gdyż była to ostatnia ostoja sił skierowanym przeciwko nowym władzom Afganistanu.

    Napisano poniedziałek, 06 wrzesień 2021 16:23
  • Afganistan: Kim są Talibowie? Charakterystyka i historia Talibów
    Afganistan: Kim są Talibowie? Charakterystyka i historia Talibów

    Talibowie są coraz bliżej do wprowadzenia całkowitej władzy w Afganistanie, amerykańskie wojska się wycofują, a tysiące Afgańczyków szuka schronienia w innych krajach. Tylko kim dokładnie są Talibowie i jaka jest ich historia, w co wierzą i do czego dążą, odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

    Napisano niedziela, 05 wrzesień 2021 12:09
  • Jordania: Wojna domowa w królewskiej rodzinie Haszymidów
    Jordania: Wojna domowa w królewskiej rodzinie Haszymidów

    Czy dojdzie do autokracji? Richard Spencer i Jassara al-Tahata zrelacjonowali aresztowanie przyrodniego brata króla Jordanii. Został on zatrzymany w związku z podejrzeniem chęci dokonania zamachu stanu.

    Napisano piątek, 03 wrzesień 2021 17:37
  • Stan wyjątkowy w Polsce: Andrzej Duda podjął decyzję
    Stan wyjątkowy w Polsce: Andrzej Duda podjął decyzję

    Dzisiaj 2 września 2021 Andrzej Duda wydał rozporządzenie o wprowadzeniu 30-dniowego stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego i lubelskiego. Jak czytamy na profilu społecznościowym Prezydenta, decyzja o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego została podjęta w związku ze szczególnym zagrożeniem bezpieczeństwa obywateli oraz porządku publicznego związanym z obecną sytuacją mającą miejsce na granicy Polski i Białorusi.

    Napisano czwartek, 02 wrzesień 2021 15:58