poniedziałek, 01 marzec 2021 16:59

Sasin podał wstępną datę rozpoczęcia ampułkowania szczepionki przeciw COVID-19 w Polsce!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Jacek Sasin Instagram Jacek Sasin Instagram fot: instagram.com/jsasinoficjalnie

Jacek Sasin, wicepremier oraz minister aktywów państwowych gościł w Salonie Politycznym Trójki. W tym programie mówił między innymi o konieczności odbudowy przemysłu farmaceutycznego. Niemniej jednak najbardziej pożądanym tematem był temat szczepionek przeciwko COVID-19.

 

“Mamy w swoich rękach jedną poważną firmę farmaceutyczną, którą jest Polfa Tarchomin - Jacek Sasin”

Sasin powiedział, że szczepionka przeciw COVID-19 będzie ampułkowa w Polsce przez jak to sam zaznaczył, jedyną zdolną do tego firmę farmaceutyczną, czyli Polfa Tarchomin. Z wywiadu dowiedzieliśmy się też, że już trwają prace do przygotowania linii produkcyjnej do ampułkowania szczepionek, a ich montaż jest planowany na maj. Sasin zapewnił, że jesienią będą możliwe prace nad rozlewaniem szczepionek w kraju. Niemniej jednak żadna z polskich firm nie stworzyła szczepionki przeciwko COVID-19, w związku z tym Polfa Tarchomin prowadzi rozmowy z dwoma światowymi koncernami aby od nich je pozyskać.

Odbudowa przemysłu farmaceutycznego jest konieczna

Jacek Sasin podczas swojej wizyty w Salonie Politycznym Trójki przyznał, że prywatyzacja przemysłu farmaceutycznego była srogim błędem, który powinien zostać naprawiony. Sasin stwierdził, że fakt wyprzedawania przemysłu farmaceutycznego przez ostatnie trzydzieści lat daje swoje plony właśnie teraz. Dodał, że w oparciu o Polfę rząd zamierza dokładać kolejne elementy, które pozwolą produkować kolejne leki. Sasin uważa, że odbudowanie przemysłu farmaceutycznego jest nie tylko ważne ze względu na pandemie koronawirusa ale też i na przyszłe potrzeby.