Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 21 czerwiec 2022 18:37

Sejm: Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu!

Jarosław Kaczyński odchodzi Jarosław Kaczyński odchodzi fot: instagram.com

W sejmowych kuluarach w ostatnim czasie było sporo plotek o dymisji Jarosława Kaczyńskiego ze stanowisk, które piastował w rządzie Morawieckiego. Dziś okazały się one prawdą, ponieważ Kaczyński sam oznajmił, że złożył rezygnację z pełnienia stanowiska wicepremiera i szefa komitetu ds. bezpieczeństwa. Co ciekawe, na swoje miejsce Kaczyński wyznaczył osobiście szefa MON, czyli Mariusza Błaszczaka.

Oczywiście dymisja prezesa PiS wcale nie oznacza jego odejścia od polityki - wręcz przeciwnie! Analitycy już starają się zrozumieć ten taktyczny ruch prezesa partii rządzącej.

Roszady przed wyborami, czyli taktyczna dymisja prezesa Kaczyńskiego

Według analityków, dymisja Kaczyńskiego jest tylko i wyłącznie strategicznym posunięciem, które ma zapewnić mu możliwość stu procentowego skupienia się na reorganizacji swojej partii przed wyborami parlamentarnymi. Jeżeli PiS chce wygrać wybory trzeci raz z rzędu, to partia musi przejść ogromną przemianę - nie tylko wizerunkową, ale także i personalną. Niektórzy politycy sugerują nawet, że nominacja Mariusza Błaszczaka na stanowisko wicepremiera, może oznaczać, że polityk po teoretycznej wygranej stanie na czele nowego rządu.

Wyścig po kolejną kadencję rozpoczął się już na dobre, ponieważ do wyborów parlamentarnych zostało mało czasu. Z tego też powodu nie dziwi decyzja prezesa Kaczyńskiego o dymisji i skupieniu się tylko i wyłącznie na reorganizacji partii.

Artykuły powiązane

  • Ewa Chodakowska: Dość nienawiści wobec kobiet! Ewa Chodakowska: Dość nienawiści wobec kobiet!

    W swoim wywiadzie dla Pudelka, z którym dotychczas trenerka nie miała po drodze, ujawnia swoje przemyślenia na temat ostatnich słów prezesa partii PiS - Jarosława Kaczyńskiego. O czym mówiła w swojej rozmowie?

  • Siedziba PiS: Atak na Prezesa? - "Wołaj Kaczyńskiego, bo cię zabiję! " Siedziba PiS: Atak na Prezesa? - "Wołaj Kaczyńskiego, bo cię zabiję! "

    Uderzenia i kopnięcia w drzwi oraz szamotanina z ochroniarzem - wczorajszy incydent w siedzibie PiS nie znika dziś z nagłówków. 20-latek usiłował dostać się do wnętrza siedziby i groził ochroniarzowi. Po mocnym kopnięciu w drzwi i ich uszkodzeniu, ochroniarz wyszedł i skonfrontował się z intruzem. Młody mężczyzna cały czas podkreślał, że musi zobaczyć się z Jarosławem Kaczyńskim. W grę weszły także groźby śmierci. 

  • Jarosław Kaczyński: Oświadczenie 17.08. Nie, nie chodzi o Odrę! Jarosław Kaczyński: Oświadczenie 17.08. Nie, nie chodzi o Odrę!

    W środę 17 sierpnia prezes partii władzy, Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie. Wystąpienie to trwało 1,5 minuty, zaś jego temat kompletnie zaskoczył opinie publiczną. Wszyscy spodziewali się publicznego komunikatu odnośnie katastrofy ekologicznej, która od blisko 3 tygodni rozgrywa się na Odrze. Okazało się, że wystąpienie prezesa Kaczyńskiego dotyczyło… wyborów w Rudzie Śląskiej i poparcia kandydata klubu PiS Marka Wesołego.

  • Kijów: Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki z wizytą u Załenskiego Kijów: Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki z wizytą u Załenskiego

    We wszystkich mediach krąży dziś informacja o wizycie premiera Morawieckiego i wicepremiera Kaczyńskiego w Kijowie. Towarzyszą im premierzy Czech i Słowenii tzn. Petr Fiala i Janez Janša. Politycy podobno wybrali się w tą niebezpieczna podróż pociągiem. Trudno w to uwierzyć, bo podróż i całe przedsięwzięcie wydaje się być bardzo niebezpieczne i dlatego też życzymy powodzenia oraz trzymamy kciuki.

  • Jarosław Kaczyński: Ile prezes straci miesięcznie na Polskim Ładzie? Jarosław Kaczyński: Ile prezes straci miesięcznie na Polskim Ładzie?

    Nowy ustrój podatkowy pod nazwą Polski Ład miał całkowicie zmienić sposób rozliczania się z podatków milionów Polaków. Według zapewnień partii rządzącej, Polski Ład miał być korzystny dla 18 milionów pracujących obywateli. Start flagowego programu pokazał, jednakże, iż stracą nawet nauczyciele czy policjanci. Ile zatem na Polskim Ładzie straci Jarosław Kaczyński?

  • Niemcy: Udaremniony zamach stanu - policja aresztowała 25 osób
    Niemcy: Udaremniony zamach stanu - policja aresztowała 25 osób

    Niemiecka policja aresztowała 25 osób na terenie praktycznie całych Niemiec, które planowały zamach stanu. Skrajnie prawicowa grupa byłych wojskowych zaplanowała szturm na Reichstag i następnie przejęcie władzy w całym kraju. Na czele tego ugrupowania miał stać 71-letni książę Heinrich XIII. Wśród zatrzymanych znalazła się także obywatelka Rosji, Witalija B. 

    Napisano środa, 07 grudzień 2022 19:34
  • Sejm: Ustawa abolicyjna przegłosowana przez PiS - urzędnicy nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności
    Sejm: Ustawa abolicyjna przegłosowana przez PiS - urzędnicy nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności

    Konsekwencje organizacji wyborów kopertowych, które finalnie się nie odbyły, nadal zataczają swoje kręgi. W czwartek w nocy Sejm uchwalił ustawę, która nakazuje zaniechania ścigania za przekazanie przez niektóre samorządy danych wyborców. Co więcej uchwalenie tej ustawy oznacza, że każdy za wybory kopertowe uniknie także Jacek Sasin, jak i premier Mateusz Morawiecki.

    Napisano piątek, 02 grudzień 2022 16:12
  • Kaczyński musi przeprosić Sikorskiego! Jest decyzja sądu, a w tle prawie milion złotych!
    Kaczyński musi przeprosić Sikorskiego! Jest decyzja sądu, a w tle prawie milion złotych!

    Mecenas Jacek Dubois na łamach Facebooka podzielił się informacją o rozstrzygnięciu, które zapadło w sprawie Radosława Sikorskiego oraz Jarosława Kaczyńskiego. W poście czytamy, że na prośbę Radosława Sikorskiego mecenas informuje o nieprawomocnej decyzji sądu, który przyznał Sikorskiemu kwotę 708 480 złotych od Jarosława Kaczyńskiego, na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet. Co więcej, Jarosław Kaczyński musi przeprosić na podstawie pełnomocnego wyroku. 

    Napisano czwartek, 01 grudzień 2022 18:18
  • Ukraina: Kolejny atak rakietowy - blackout nawet w sąsiedniej Mołdawii!
    Ukraina: Kolejny atak rakietowy - blackout nawet w sąsiedniej Mołdawii!

    23 listopada na terenie całej Ukrainy po raz kolejny rozbrzmiały dźwięki syren alarmowych. Rosja znów ostrzelała praktycznie cały kraj, uderzając w architekturę energetyczną, budynki cywilne, a nawet szpitale. W samym Kijowie zginęły co najmniej 3 osoby, zaś w Wilnianśku w obwodzie Zaporoskim zginął noworodek. Stolica Ukrainy wyłączyła prąd, aby zapobiec blackoutowi. 

    Napisano środa, 23 listopad 2022 17:46
  • Joe Biden: w Przewodów uderzyła rakieta wystrzelona przez obronę powietrzną Ukrainy
    Joe Biden: w Przewodów uderzyła rakieta wystrzelona przez obronę powietrzną Ukrainy

    Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, przekazał przywódcom państw grupy G7 oraz partnerom NATO, że w Polskę uderzyła rakieta wystrzelona przez obronę powietrzną Ukrainy. Informacje te przekazuje Reuters, zaś wcześniej o nowych ustaleniach poinformowała agencja Associated Press. 

    Napisano środa, 16 listopad 2022 13:10
  • Przewodów, lubelskie: Wybuch zabija 2 ludzi - wypadek czy uderzenie rakiety?
    Przewodów, lubelskie: Wybuch zabija 2 ludzi - wypadek czy uderzenie rakiety?

    We wtorkowe popołudnie na terenie suszarni zbóż doszło do wybuchu. W jego wyniku zginęły dwie osoby. Eksplozja miała miejsce około godziny 15:40. Na miejscu zdarzenia pracują już służby, zaś policja oficjalnie potwierdza autentyczność tego zdarzenia. Co więcej, lokalna rozgłośnia Radio Lublin podała, że na miejsce zdarzenia udał się wojewoda lubelski Lech Sprawka. 

    Napisano wtorek, 15 listopad 2022 19:47
  • Waldemar Buda: Rząd przejmie aktywa Gazpromu?
    Waldemar Buda: Rząd przejmie aktywa Gazpromu?

    Rzeczpospolita dotarła do informacji, z których wynika, że rząd przejmie aktywa Gazpromu, a konkretniej udziałów w spółce EuRoPol Gaz. Spółka ta jest częściowym właścicielem gazociągu Jamał-Europa. Decyzja ta miała zostać podjęta przez Ministra Rozwoju i Technologii Waldemara Budy, na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

    Napisano poniedziałek, 14 listopad 2022 18:30
  • Szczyt G20: Ławrow w szpitalu na Bali?!
    Szczyt G20: Ławrow w szpitalu na Bali?!

    W poniedziałkowy poranek media z całego świata obiegła informacja o rzekomym pobycie w szpitalu rosyjskiego Ministra Spraw Zagranicznych Siergieja Ławrowa. Doniesienia te zostały upublicznione przez agencję Associated Press, która powołała się na władze Indonezji. 

    Napisano poniedziałek, 14 listopad 2022 10:52
  • Marsz Niepodległości 2022: Dość spokojnie, choć nie obyło się bez incydentów - zobacz całe wydarzenie
    Marsz Niepodległości 2022: Dość spokojnie, choć nie obyło się bez incydentów - zobacz całe wydarzenie

    Tegoroczny Marsz Niepodległości oficjalnie się zakończył. Na szczęście obyło się bez większych prowokacji i starć z policją. Choć brzmi to irracjonalnie, to w ciągu ostatniej dekady, marsz ten potrafił być zalążkiem poważnych dewastacji Warszawy. Tegoroczne święto niepodległości obchodzone było spokojnie i bez większych problemów. Co prawda zdarzyło się kilka incydentów, w których interweniować musiała policja, ale ogólnie rzecz biorąc na pewno był zdecydowanie spokojniej, niż w ostatnich latach. 

    Napisano piątek, 11 listopad 2022 18:56
  • Chersoń: Czy Rosjanie uciekają?
    Chersoń: Czy Rosjanie uciekają?

    Według miejscowej ludności w okupowanej części Chersonia doszło do wybuchów i zniszczenia pięciu mostów. Jak donoszą mieszkańcy, znikają również rosyjskie flagi.  Sami Rosjanie twierdzą, że to celowe zagranie i nie przyznają się do rzekomej porażki. Czy okupanci szykują się do ucieczki?

    Napisano środa, 09 listopad 2022 19:57
  • Atak hakerski: Groźby śmierci oraz gwałtu! Rodzina Pawła Wojtunika oraz Borysa Budki zagrożona?
    Atak hakerski: Groźby śmierci oraz gwałtu! Rodzina Pawła Wojtunika oraz Borysa Budki zagrożona?

    Były szef CBA Paweł Wojtunik wraz ze swoją rodziną po raz kolejny doświadczył zmasowanego ataku spoofingowego. Haker zaatakował w nocy, budząc rodzinę ze snu. W wiadomości odczytywanej przez syntezator mowy wynikały groźby śmierci dla Pawła Wojtunika, a także groźbę seksualnego wykorzystania jego dzieci. Połączenie przyszło z nieznanego numeru. 

    Napisano środa, 09 listopad 2022 17:50
  • Kary: Czy Polska pozwie Komisję Europejską do TSUE? Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy
    Kary: Czy Polska pozwie Komisję Europejską do TSUE? Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy

    Jak podają dziennikarze RMF FM, polski rząd chce pozwać Komisję Europejską do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Co więcej, doniesienia te wyciekły w rocznicę nałożonych na Polskę kar, za Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Pozew KE ma być sposobem na odzyskanie choć części pieniędzy z nałożonej kary. 

    Napisano czwartek, 03 listopad 2022 17:18
  • Korea Północna: Reżim Kima wystrzelił co najmniej 23 rakiety w kierunku Południa i Japonii
    Korea Północna: Reżim Kima wystrzelił co najmniej 23 rakiety w kierunku Południa i Japonii

    Sytuacja w Azji nadal jest niezwykle napięta, o czym świadczy dzisiejsza prowokacja i pokaz siły Korei Północnej. Reżim Kima w ciągu jednego dnia wystrzelił co najmniej 23 rakiety w kierunku Korei Południowej oraz morza Japońskiego i Żółtego. Warto podkreślić, że niektóre media podają nawet zawrotną liczbę około 100 rakiet. Co więcej, urzędnik wysokiej rangi wystosował dziś oświadczenie do Korei Południowej oraz USA. W dokumencie napisano, że państwa te zapłacą „najstraszliwszą cenę w historii” za jakiekolwiek działania przeciwko Pjongjangowi. 

    Napisano środa, 02 listopad 2022 20:59
  • Paul Pelosi: Włamanie do domu Nancy Pelosi - jej mąż brutalnie pobity młotkiem!
    Paul Pelosi: Włamanie do domu Nancy Pelosi - jej mąż brutalnie pobity młotkiem!

    Do ataku doszło w piątkowy poranek. Do domu spikerki Izby Reprezentantów włamał się napastnik i brutalnie zaatakował Paula Pelosi. Co więcej, włamywacz uzbrojony był w młotek i brutalnie pobił on 82-letniego biznesmena. Na ten moment nie jest znany motyw sprawcy, jednakże został on zatrzymany. Po brutalnym ataku Paul Pelosi został przewieziony do szpitala. 

    Napisano piątek, 28 październik 2022 20:49
  • Siedziba PiS: Atak na Prezesa? - "Wołaj Kaczyńskiego, bo cię zabiję! "
    Siedziba PiS: Atak na Prezesa? -

    Uderzenia i kopnięcia w drzwi oraz szamotanina z ochroniarzem - wczorajszy incydent w siedzibie PiS nie znika dziś z nagłówków. 20-latek usiłował dostać się do wnętrza siedziby i groził ochroniarzowi. Po mocnym kopnięciu w drzwi i ich uszkodzeniu, ochroniarz wyszedł i skonfrontował się z intruzem. Młody mężczyzna cały czas podkreślał, że musi zobaczyć się z Jarosławem Kaczyńskim. W grę weszły także groźby śmierci. 

    Napisano środa, 26 październik 2022 15:46
  • Wielka Brytania: Rishi Sunak nowym premierem - dalszy ciąg rządowej ruletki
    Wielka Brytania: Rishi Sunak nowym premierem - dalszy ciąg rządowej ruletki

    Wielka Brytania ewidentnie zmaga się teraz z kryzysem politycznym, którego pokłosiem jest już druga zmiana premiera w tym roku. Liz Truss zrezygnowała ze stanowiska po zaledwie 45 dniach urzędowania. Co więcej, Penny Modraunt, czyli kontrkandydatka Sunaka w wydanym oświadczeniu zrezygnowała z ubiegania się stanowisko premiera. Z tego też powodu Rishi Sunak stał się premierem Wielkiej Brytanii, zajmując to stanowisko niejako walkowerem. 

    Napisano poniedziałek, 24 październik 2022 17:37
  • Iran: Matka zamordowanej Niki Shakarami oskarża władze o śmierć córki!
    Iran: Matka zamordowanej Niki Shakarami oskarża władze o śmierć córki!

    Burza, która rozpętała się w Iranie, po śmierci 22-letniej Mahsy Amini obejmuje już cały kraj. Protesty wybuchają w kolejnych częściach państwa, zaś władze rozpaczliwie próbują stłumić bunt bezlitosną i brutalną agresją. Na jaw wychodzą zaś kolejne fakty na temat bestialskich zachowań policji, która morduje protestujące kobiety w biały dzień.

    Napisano piątek, 07 październik 2022 18:21
  • Korea Północna: Rakieta balistyczna nad Japonią - 4.10.2022 !
    Korea Północna: Rakieta balistyczna nad Japonią - 4.10.2022 !

    Niektórych Japończyków obudził dziś dźwięk syren alarmowych, które odzywają się na wypadek zagrożenia rakietowego. Korea północna wystrzeliła podejrzany pocisk, którego trajektoria loty objęła niektóre wyspy Japonii. Kierunek lotu wyraźnie wskazywał na Tokyo lub Waszyngton. To kolejna demonstracja siły państwa, którym rządzi dynastia Kimów. Czy Korea Północna spełni swoje groźby i zaatakuje szeroko rozumiany Zachód? Czy koreańskie rakiety zaczną spadać na państwa Azji i na Amerykę? 

    Napisano wtorek, 04 październik 2022 12:09
  • Rosja: Co najmniej trzech sobowtórów Władimira Putina
    Rosja: Co najmniej trzech sobowtórów Władimira Putina

    Nie od dziś wiadomo, że imperialiści, tyrani i dyktatorzy najbardziej boją się zamachu na własne życie. Dokładnie tak samo jest w przypadku Władimira Putina, który podobno ma obsesję na punkcie swojego bezpieczeństwa, mimo iż na zewnątrz stara się budować wizerunek macho. Według ukraińskiego wywiadu, dziś aktywnych jest co najmniej trzech sobowtórów prezydenta Rosji, którzy używani są w zależności od okazji i okoliczności. Warto dodać, że ich liczba może być w rzeczywistości znacznie większa!

    Napisano poniedziałek, 03 październik 2022 12:17
  • Michał Dworczyk: Rezygnacja z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
    Michał Dworczyk: Rezygnacja z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

    Dziś 30.09.2022 Michał Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Był to dość spodziewany ruch, gdyż już od jakiegoś czasu mówiło się o pożegnaniu Dworczyka z pełnioną funkcją. Oliwy do ognia dolał wczoraj Terlecki twierdząc, że dymisja to kwestia nawet godzin. I tym razem się nie mylił. 

    Napisano piątek, 30 wrzesień 2022 16:04