poniedziałek, 15 marzec 2021 19:09

Konferencja Niedzielskiego 15.03: Czego się dowiedzieliśmy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Konferencja Niedzielskiego - co ze świętami? Konferencja Niedzielskiego - co ze świętami? Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Dzisiaj odbyła się kolejna konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Główne tematy poruszane na niej to zmiany w procedurze kwalifikacji na test na obecność COVID-19, a także zapowiedzi obostrzeń, które będą obowiązywać podczas świąt Wielkanocnych.

 

Pacjenci będą mogli samodzielnie zapisywać się na bezpłatne badania na koronawirusa

Niedzielski stwierdził, że aby odciążyć służbę zdrowia trzeba dać pacjentom możliwość samodzielnego zapisywania się na testy covidowe. Uruchomiono już specjalny formularz, na stronie rządowej, na której znajdziemy serię pytań, po których odpowiedzeniu dostaniemy wiadomość, czy zostaliśmy zakwalifikowani na test. W przypadku pozytywnej kwalifikacji, z pacjentem skontaktuje się konsultant Domowej Opieki Medycznej, który wystawi zlecenie na test.

Co z Wielkanocą?

Z konferencji dowiedzieliśmy się, że dopiero w środę bądź czwartek rząd podejmie ostateczne decyzje na temat świąt Wielkiej Nocy. W przypadku kościóła, to można było wyczytać między słowami Niedzielskiego, że pozostaną otwarte ale w zaostrzonym, nawet bardziej niż dotychczas rygorze sanitarnym. Niedzielski dodał, że jest możliwość aby wprowadzić lockdown w kolejnych województwach : dolnośląskim, śląskim, podkarpackim i kujawsko-pomorskim.