poniedziałek, 15 marzec 2021 18:42

USA: Trump po raz pierwszy zachęcił swoich zwolenników do szczepień

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Trump zachęca do szczepień Trump zachęca do szczepień Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Kilka miesięcy temu czołowy amerykański ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych, Dr Anthony Fauci stwierdził, że gdyby były prezydent Donald Trump zachęcił Republikanów do otrzymania szczepionki przeciwko Covid-19 byłoby to przełomowym wydarzeniem dla walki z wirusem w Stanach Zjednoczonych.

 

To wszystko zmieni świat - powiedział w niedzielę Fox News dr Anthony Fauci. Trump jest niezmiernie popularną osobą wśród republikanów, którzy uważają go za autorytet.

Niedawne badanie opinii publicznej w USA wykazało, że aż 49% republikańskich zwolenników płci męskiej nie chce się szczepić. Niemniej jednak w zeszłym miesiącu, na konserwatywnym forum nastąpił przełom. Trump podczas swojego przemówienia nakłonił swoich wyborców, aby poszli i się zaszczepili. Przypominamy, że Trump nadal pozostaje główną siłą w partii republikańskiej oraz autorytetem. Po raz pierwszy publicznie zachęcał do tego Amerykanów. Od tamtej pory nie komentował tej kwestii.

Trump, zaszczepił się prywatnie w styczniu

Były prezydent Donald Trump był nieobecny, gdy czterech innych byłych prezydentów - Barack Obama, George W. Bush, Bill Clinton i Jimmy Carter - pojawiło się w zeszłym tygodniu na publicznym ogłoszeniu o szczepieniach.

Jak wygląda sprawa z koronawirusem w USA?

Stany Zjednoczone są zdecydowanie najbardziej dotkniętym przez pandemię krajem na świecie. Wykryto ponad 530 000 zgonów związanych z Covid i prawie 29,5 milionami infekcji, te dane podaje Johns Hopkins University. Liczba dawek szczepionek podawanych każdego dnia w Stanach Zjednoczonych stale rośnie, a w sobotę szczepionkę otrzymało około trzech milionów ludzi. Około jeden na pięciu Amerykanów otrzymał co najmniej jedną dawkę, a około jeden na dziewięciu zaszczepił się w pełni.