poniedziałek, 15 luty 2021 18:13

USA: Senat wydał wyrok wobec Donalda Trumpa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wyrok Senatu w sprawie Trumpa Wyrok Senatu w sprawie Trumpa

Donald Trump decyzją senatu został uniewinniony od zarzutu podżegania do szturmu na Kapitol. Spośród 100 sentorów za impeachementem zagłosowało 57, a przeciwko było 43. W związku z taką decyzją Donald Trump będzie mógł ponownie startować w wyborach prezydenckich.

 

Donald Trump “to koniec polowania na czarownice”

Właśnie taki komunikat były prezydent stanów zjednoczonych opublikował w sobotę, tuż po oddaleniu wniosku o jego impeachment. Niemniej jednak lider Republikanów, Mitch McConnell tuż po głosowaniu zaatakował Donalda Trumpa mówiąc, że to on jest odpowiedzialny za wydarzenia, które miały miejsce na Kapitolu, 6 stycznia bieżącego roku. Niemałym zaskoczeniem był fakt, że za impeachmentem głosowało aż 7 republikanów.

Rodzina Trumpa jest wniebowzięta

Eric Trump oraz Donald Trump Jr tuż po ogłoszeniu wyroku wstawiali twitty, które wskazują na to, że są bardzo szczęśliwi z wyroku, który zapadł. Donald Trump Junior pokusił się nawet o nazwanie polityków “klaunami z establishmentu”.

Co na to Joe Biden?

Nie da się ukryć, że obecny prezydent stanów zjednoczonych jest rozgoryczony wyrokiem senatu. Uważa, że to wydarzenie przypomina mu o tym jak krucha jest demokracja oraz fakt, że trzeba ją nieustannie bronić.

Senat nie zdecydował się prowadzić przesłuchań

Aby nie przedłużać całego procesu, senat pomimo ówczesnego zezwolenia na dopuszczenie świadków, zdecydował się z nich zrezygnować. Trump wraz ze swoimi prawnikami twierdzili wręcz, że wszczęcie procesu impeachmentu było niezgodne z konstytucją. Powoływali się na pierwszą poprawkę do konstytucji, która według nich chroniła wypowiedzi Trumpa.