poniedziałek, 15 luty 2021 18:13

USA: Senat wydał wyrok wobec Donalda Trumpa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wyrok Senatu w sprawie Trumpa Wyrok Senatu w sprawie Trumpa

Donald Trump decyzją senatu został uniewinniony od zarzutu podżegania do szturmu na Kapitol. Spośród 100 sentorów za impeachementem zagłosowało 57, a przeciwko było 43. W związku z taką decyzją Donald Trump będzie mógł ponownie startować w wyborach prezydenckich.

 

Donald Trump “to koniec polowania na czarownice”

Właśnie taki komunikat były prezydent stanów zjednoczonych opublikował w sobotę, tuż po oddaleniu wniosku o jego impeachment. Niemniej jednak lider Republikanów, Mitch McConnell tuż po głosowaniu zaatakował Donalda Trumpa mówiąc, że to on jest odpowiedzialny za wydarzenia, które miały miejsce na Kapitolu, 6 stycznia bieżącego roku. Niemałym zaskoczeniem był fakt, że za impeachmentem głosowało aż 7 republikanów.

Rodzina Trumpa jest wniebowzięta

Eric Trump oraz Donald Trump Jr tuż po ogłoszeniu wyroku wstawiali twitty, które wskazują na to, że są bardzo szczęśliwi z wyroku, który zapadł. Donald Trump Junior pokusił się nawet o nazwanie polityków “klaunami z establishmentu”.

Co na to Joe Biden?

Nie da się ukryć, że obecny prezydent stanów zjednoczonych jest rozgoryczony wyrokiem senatu. Uważa, że to wydarzenie przypomina mu o tym jak krucha jest demokracja oraz fakt, że trzeba ją nieustannie bronić.

Senat nie zdecydował się prowadzić przesłuchań

Aby nie przedłużać całego procesu, senat pomimo ówczesnego zezwolenia na dopuszczenie świadków, zdecydował się z nich zrezygnować. Trump wraz ze swoimi prawnikami twierdzili wręcz, że wszczęcie procesu impeachmentu było niezgodne z konstytucją. Powoływali się na pierwszą poprawkę do konstytucji, która według nich chroniła wypowiedzi Trumpa.

 • Nowa Zelandia: Świecące w ciemności rekiny znalezione u wybrzeży Nowej Zelandii
  Nowa Zelandia: Świecące w ciemności rekiny znalezione u wybrzeży Nowej Zelandii

  Naukowcy twierdzą, że odkryli, trzy gatunki rekinów głębinowych żyjących w Nowej Zelandii, które świecą w ciemności. Według badań, gatunek ten został zebrany z Chatham Rise - obszaru dna oceanicznego na wschód od Nowej Zelandii - w styczniu ubiegłego roku.

  Written on środa, 03 marzec 2021 18:40
 • Australia: Prokurator oskarżony o gwałt na dziewczynce
  Australia: Prokurator oskarżony o gwałt na dziewczynce

  W ubiegłym tygodniu do premiera Australii Scotta Morrisona został wysłany list zawierający zarzuty w kierunku prokuratora generalnego Christiana Portera. Ktoś zarzucił Porterowi to, że zgwałcił 16-letnią wówczas dziewczynkę. Ta sytuacja miała miejsce w 1988 roku, a kobieta w ubiegłym roku odebrała sobie życie.

  Written on środa, 03 marzec 2021 18:24
 • Ukraina: Nikt nie chce się szczepić!
  Ukraina: Nikt nie chce się szczepić!

  Ukraina jest jednym z państw, które dotkliwie odczuły epidemię koronawirusa. Nie dość, że państwo należy do jednego z najbiedniejszych w Europie, to jeszcze wprowadzone obostrzenia nie poprawiły sytuacji obywateli. Wydawać się może, że Ukraina czeka jak na najszybsze zniesienie stanu epidemiologicznego, dlaczego zatem tak niechętnie podchodzi do szczepień?

  Written on wtorek, 02 marzec 2021 16:25
 • UE: Problem ze szczepionkami przeciwko COVID-19
  UE: Problem ze szczepionkami przeciwko COVID-19

  Program, który powstał w czerwcu 2020 r., Pozwala UE negocjować zakup szczepionek w imieniu swoich państw członkowskich. Mówi się, że może to pomóc obniżyć koszty i uniknąć konkurencji między nimi. Państwa członkowskie nie muszą przystępować do programu, ale zdecydowało się na to wszystkie 27 krajów UE. Dzięki temu nadal mogą zawierać oddzielne umowy z producentami szczepionek, z którymi UE nie ma porozumienia. Na przykład Węgry zgodziły się na zakup rosyjskiej szczepionki Sputnik-V.

  Written on wtorek, 02 marzec 2021 13:05
 • Francja: Sarkozy skazany za korupcję!
  Francja: Sarkozy skazany za korupcję!

  Nicolas Sarkozy został oskarżony o próbę uzyskania poufnych informacji od sędziego, oferując mu pomoc w znalezieniu pracy. Otrzymał wyrok jednego roku więzienia, ale prawdopodobnie złoży apelację.

  Written on poniedziałek, 01 marzec 2021 18:27