wtorek, 16 luty 2021 12:32

USA: Zostanie powołana niezależna komisja do zbadania sprawy zamieszek na Kapitolu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Komisja do zbadania sprawy zamieszek na Kapitolu Komisja do zbadania sprawy zamieszek na Kapitolu

Nancy Pelosi, przewodnicząca Izby Reprezentantów w swojej przemowie ogłosiła, że w planach jest powołanie zewnętrznej oraz niezależnej komisji, której zadaniem będzie zbadanie sprawy ataku na Kapitol, z 6 stycznia, którego dopuścili się zwolennicy Donalda Trumpa. Pelosi w liście do prawodawców napisała, że komisja będzie wzorowana na tej wyznaczonej do zbadania sprawy WTC z 2001 roku.

 

„Musimy dojść do prawdy o tym, jak to się stało” - Nancy Pelosi

Faktem jest, że były prezydent Donald Trump został uniewinniony przez Senat za podżeganie do przemocy. Ale pomimo tego Demokraci i niektórzy Republikanie poparli niezależne dochodzenie w sprawie zamieszek, w wyniku których zginęło pięć osób.
Nancy Pelosi powiedziała też, że emerytowany generał broni, Russel Honoré w ciągu ostatnich kilku tygodni oceniał potrzeby Kapitolu w zakresie bezpieczeństwa w świetle ataku. Z jego ustaleń wynika, że trzeba będzie przeznaczyć dodatkowe fundusze na zapewnienie należytego bezpieczeństwa na Kapitolu. "Z jego ustaleń oraz z doświadczeń procesu o impeachment jasno wynika, że musimy dojść do prawdy o tym, jak do tego doszło. (…) Aby chronić nasze bezpieczeństwo następnym krokiem będzie ustanowienie zewnętrznej, niezależnej Komisji typu 9/11" - powiedziała szefowa Izby Reprezentantów na temat ustaleń Russella Honore.

Republikanie są niezadowoleni

Grupa Republikanów z Izby Reprezentantów napisała w poniedziałek do przewodniczącej, narzekając na to, że ich partia nie została skonsultowana w sprawie przeglądu bezpieczeństwa, który był wykonywany przez generała. Domagają się również informacji o tym, co wiedziała Pelosi i jakie instrukcje wydała, aby zabezpieczyć Kapitol przed 6 stycznia.

 • USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii
  USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii

  Kalifornijscy naukowcy odkryli nową mutację koronawirusa. Została nazwana B.1.427/B.1.429, z najnowszych informacji wiadomo, że ta mutacja jest dużo groźniejsza niż jakakolwiek poprzednia. Nowa mutacja rozprzestrzenia się dużo szybciej niż poprzednie, a dodatkowo jest bardziej odporna na przeciwciała wytwarzane przez szczepionki na COVID-19 lub wcześniejszą infekcję.

  Written on środa, 24 luty 2021 16:19
 • Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film
  Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film

  Tiger Woods to jedne z najlepiej opłacanych sportowców świata. Jego majątek szacowany jest na ponad 740 ml USD. Sportowiec znany jest nie tylko za sprawą swoich sportowych osiągnięć, ale także seks afery, która spowodowała rozpad jego małżeństwa. Po licznych skandalach sportowiec zaczął wracać na szczyt, jednak dziś doznał poważnego wypadku samochodowego.

  Written on środa, 24 luty 2021 10:56
 • Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje
  Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje

  Aż 27 szefów dyplomacji krajów Unii Europejskiej zezwoliło na opracowanie nowej listy sankcyjnej dla Rosjan. Ta lista będzie obejmować zakaz wjazdu na tereny UE oraz zamrożenie majątku na tym terenie.

  Written on wtorek, 23 luty 2021 17:31
 • Denver: Silnik samolotu w ogniu. Niesamowity film.
  Denver: Silnik samolotu w ogniu. Niesamowity film.

  Boeing jest koncernem znanym na całym świecie. Jest jednym z największych twórców samolotów pasażerskich, które latają, transportując tysiące ludzi dziennie. Niestety sobotnia awaria samolotu, wprowadziła chaos w koncernie i strach pasażerów, korzystających z wielu linii lotniczych.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 18:04
 • Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę. Potwierdzono siedem zgonów.
  Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę. Potwierdzono siedem zgonów.

  Do tragedii doszło w niedzielę, kiedy to odbywały się wybory prezydenckie w Nigrze. Samochód należący do tamtejszej komisji wyborczej wjechał na minę w południowo - zachodniej części kraju, a dokładnie w wiejskiej gminie Dragol, która znajduje się w regionie Tillabery.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 13:54