Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 04 marzec 2021 16:40

Polski pacjent zero: Co z nim?

Polski pacjent Zero Polski pacjent Zero Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Mieczysław Opałka jest oficjalnym pierwszym pacjentem zero w Polsce. Udzielił wczoraj wywiadu dla Polsat News, w którym opowiadał o swoich zmaganiach z koronawirusem. Przyznał, że do dnia dzisiejszego odczuwa dolegliwości po odbytej chorobie. Przypominamy, że pacjent zero najprawdopodobniej zaraził się w Niemczech, na imprezie karnawałowej.

 

Jakie dolegliwości ma pacjent zero?

66-letni Opałka zdradza, że ciężko przeszedł chorobę. Do dzisiaj musi się leczyć na mięśnie czy wzrok. Dodaje, że ma problemy z koncentracją, a jego myślenie jest spowolnione. Apeluje aby ludzie pozostali uważni i dbali o siebie oraz innych. Mieczysław Opałka jest zdania, że kluczem do pokonania choroby jest noszenie maseczek oraz stosowanie odpowiedniego dystansu.

Dziś rocznica jego pozytywnego wyniku

To właśnie 4 marca 2020 roku, Mieczysław Opałka otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19, dzięki czemu stał się tak zwanym pacjentem zero. Opałka zdradza, że od 2 marca przebywał na oddziale zakaźnym w zielonogórskim szpitalu. Powiedział, że był załamany pozytywnym wynikiem testu ale dzięki wsparciu najbliższych udało mu się przetrwać te ciężkie chwile. Warto dodać, że pomimo jego statusu pacjenta zero, nie zaraził on swoich bliskich koronawirusem.

Mężczyzna wypoczywał w sanatorium dla ozdrowieńców

Mieczysław Opałka zdradził, że przed dwoma tygodniami wrócił ze szpitala-sanatorium, powstałego specjalnie dla ozdrowieńców. Jest ono umiejscowione w Głuchołazach. Od września 2020 roku szpital przyjmuje pacjentów, którzy przeszli już tę chorobę w ramach Pilotażowego Programu Rehabilitacji dla ozdrowieńców.