środa, 03 marzec 2021 19:03

Pomorze: Setki martwych ptaków nad Zatoką Pucką!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Martwe ptaki na Pomorzu Martwe ptaki na Pomorzu Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Nad Zatoką Pucką zebrano aż pół tysiąca martwych ptaków, u których wykryto wirusa ptasiej grypy. Tę chorobę potwierdzono też na terenie powiatu wejherowskiego, w Gdyni, Sopocie i Gdańsku.

 

Na brzegu ustawione zostały tablice ostrzegawcze

Wirusa H5N8 znaleziono w tylu miejscach, że na brzegu plaż postanowiono ustawić ostrzegawcze tablice, a ponadto do wojewody pomorskiego wpłynął wniosek, aby strefa zagrożenia została rozszerzona na obszar całego Trójmiasta.

Nowe wytyczne dla hodowców drobiu

Zgodnie z nowymi wytycznymi każdy hodowca drobiu ma obowiązek zakupić specjalne maty dezynfekcyjne oraz został nałożony zakaz organizowania targów. Pomimo tego, że wirus ptasiej grypy rzadko przenosi się na ludzi, to zaleca się ich unikać .

Gdzie jeszcze stwierdzono obecność ptasiej grypy?

Nowe ogniska ptasiej grypy odkryto również w okolicach Swarzewa oraz we Władysławowie, gdzie znaleziono martwe łabędzie. H5N8 został odkryty też u ptaków w parku Miejskim im. Majkowskiego w Wejherowie. Na Gdańskiej Wyspie Sobieszewskiej również wykryto ten patogen.

Zobacz także: Świecące rekiny

  • Karambol na Śląsku: Nie żyje dziecko i jego matka
    Karambol na Śląsku: Nie żyje dziecko i jego matka

    Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś rano na Śląsku. W wypadku obrażenia odniosło pięć osób. Roczne dziecko zginęło na miejscu, zaś jego matka umarła po reanimacji prowadzonej przez ratowników medycznych.

    Napisano piątek, 16 kwiecień 2021 17:49
  • Łódź: Bezdomni stracili zasiłek z powodu prowadzenia gospodarstwa domowego w... samochodzie!
    Łódź: Bezdomni stracili zasiłek z powodu prowadzenia gospodarstwa domowego w... samochodzie!

    Dwoje łódzkich bezdomnych - Pani Barbara i Pan Marek na stałe mieszka w samochodzie przy ulicy Rejtana. Utrzymuje ich niewielkie świadczenia pani Barbary. Drugi bezdomny również miał przyznany zasiłek, ale utracił go ponieważ urzędnicy uważają, że para prowadzi gospodarstwo domowe.

    Napisano czwartek, 15 kwiecień 2021 21:02
  • Zmarła Ewa Wawrzoń - aktorka znana z "Plebanii", "Na dobre i na złe" i innych
    Zmarła Ewa Wawrzoń - aktorka znana z "Plebanii", "Na dobre i na złe" i innych

    Ewa Wawrzoń należała do grona najlepszych aktorek teatralnych i serialowych w Polsce. W dniu 14 kwietnia w mediach została ogłoszona informacja o jej śmierci. Aktorka miała 83 lata.

    Napisano czwartek, 15 kwiecień 2021 16:44
  • Sławno: Kobieta zmarła na schodach szpitala
    Sławno: Kobieta zmarła na schodach szpitala

    63-latka zmarła na schodach szpitala na oczach córki i zięcia, którzy wręcz błagali personel medyczny o pomoc. Ta dramatyczna sytuacja miała miejsce w szpitalu w Sławnie. Kobieta została przewieziona do szpitala ze znacznie podwyższonym poziomem cukru, lekarz nie chciał przyjąć kobiety ponieważ bał się, że zakazi się koronawirusem.

    Napisano środa, 14 kwiecień 2021 17:43
  • Rocznica chrztu Polski: Wywieś flagę 14 kwietnia!
    Rocznica chrztu Polski: Wywieś flagę 14 kwietnia!

    W środę 14 kwietnia Polska obchodzi rocznicę Chrztu Polski. Z tego powodu Akcja Katolicka apeluje do obywateli o odpowiednie uczczenie tego wydarzenia. Najlepszym sposobem jest wywieszenie w tym dniu flagi państwowej.

    Napisano wtorek, 13 kwiecień 2021 17:21
  • Ciechocinek: New Dehli - super bakteria atakuje
    Ciechocinek: New Dehli - super bakteria atakuje

    Niedawno w mediach pojawiła się informacja o wykryciu u pacjentki bakterii New Dehli, która jest odporna na działanie antybiotyków. Pacjentka znalazła się nowo otwartym szpitalu tymczasowym w Ciechocinku.

    Napisano poniedziałek, 12 kwiecień 2021 20:07
  • Borowa/Gołąb: Pożar lokomotywy na trasie Lublin-Warszawa
    Borowa/Gołąb: Pożar lokomotywy na trasie Lublin-Warszawa

    W środę wieczorem doszło do pożaru lokomotywy pociągu towarowego na linii między Puławami, a Dęblinem w woj. lubelskim. Maszynista jadący elektrowozem zdołał uciec z wagonu, nie doznał żadnych obrażeń. Przerwa w ruchu kolejowy trwała nieco ponad godzinę.

    Napisano czwartek, 08 kwiecień 2021 18:36
  • Polityczka Anna Wasilewska nie żyje
    Polityczka Anna Wasilewska nie żyje

    Anna Wasilewska była kobietą, która poświęciła swoje życie polityce i działaniom na rzecz Polski. Jak podkreślają jej koledzy z sejmowej ławy - była mądrym i dobrym człowiekiem, który pozbawiony był politycznej zawiści i zaciekłości. Zawsze skupiała się na potrzebach innych bardziej niż na swoich. Niestety ta wspaniała osoba wczoraj zmarła, pozostawiając w smutku rodzinę, przyjaciół i partyjnych kolegów oraz koleżanki. Miała 63 lata.

    Napisano czwartek, 08 kwiecień 2021 17:28
  • Śmierć Krzysztofa Krawczyka - wiadomo gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb
    Śmierć Krzysztofa Krawczyka - wiadomo gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb

    Krzysztof Krawczyk był artystą wielkiego kalibru. Przez długie lata polska scena muzyczna rozbrzmiewała jego utworami. Była także artystą ponadczasowym, który łączył pokolenia za pomocą swojej muzyki. Mimo jego śmierci, pewne jest, że jego piosenki nadal będą gościć w życiu wielu polaków.

    Napisano poniedziałek, 05 kwiecień 2021 17:20
  • Bielsko-Biała: Brak karetki mógł kosztować go utratę dłoni
    Bielsko-Biała: Brak karetki mógł kosztować go utratę dłoni

    W czwartek wieczorem na pogotowie ratunkowe zadzwonił mężczyzna, który poważnie ranił się piłą spalinową. Niestety ratownicy nie byli w stanie przewieźć poszkodowanego do szpitala...

    Napisano piątek, 02 kwiecień 2021 18:51
  • Międzylesie: Polaku uważaj na żmiję!
    Międzylesie: Polaku uważaj na żmiję!

    Dolnośląski pracownik służby leśnej donosi, że podczas pracy spotkał żmiję. Gdyby tego było mało wąż owinął się wokół nogi pracownika leśniczówki. Całe zajście zostało zrelacjonowane na facebooku leśniczówki.

    Napisano czwartek, 01 kwiecień 2021 19:43
  • Mysłowice: Dyrektorka domu dziecka oskarżona o znęcanie się nad wychowankami
    Mysłowice: Dyrektorka domu dziecka oskarżona o znęcanie się nad wychowankami

    W domu dziecka w Mysłowicach wybuchł skandal. Donosi się, że przez kilka lat dyrektorka placówki wraz z pracującym tam psychologiem zamiast dać opiekę i bezpieczeństwo swoim podopiecznym, stworzyły im piekło. Dariusz Wójtowicz, prezydent miasta złożył zawiadomienie do prokuratury o szereg nadużyć.

    Napisano środa, 31 marzec 2021 20:32
  • Wrocław: Miejskie ZOO ma nową mieszkankę!
    Wrocław: Miejskie ZOO ma nową mieszkankę!

    Wielka radość we wrocławskim ZOO. Właśnie pracownicy powitali nową podopieczną - małą żyrafę siatkowaną. Malutka żyrafka już próbuje hasać po wybiegu pod czujnym okiem swojej mamy.

    Napisano wtorek, 30 marzec 2021 13:36
  • Kozłów: Pijany mężczyzna pobił metalową pałką dwóch chłopców. Jeden nie żyje.
    Kozłów: Pijany mężczyzna pobił metalową pałką dwóch chłopców. Jeden nie żyje.

    W sobotę w gminie Kozłów w powiecie miechowskim pijany mężczyzna zaatakował metalową pałką dwóch nastolatków. Jeden z zaatakowanych chłopców zmarł.

    Napisano poniedziałek, 29 marzec 2021 21:06
  • Nowe obostrzenia na Wielkanoc
    Nowe obostrzenia na Wielkanoc

    W dniu dzisiejszym, o godzinie 11 miała miejsce konferencja premiera razem z ministrem zdrowia na temat wprowadzenia nowych obostrzeń. Nowe restrykcje mają wejść w życie w sobotę i obowiązywać przez dwa tygodnie.

    Napisano czwartek, 25 marzec 2021 16:27
  • Warszawa: Pocisk na działce
    Warszawa: Pocisk na działce

    Dziś, przed południem służby mundurowe otrzymały niecodzienne zawiadomienie. Mianowicie, jeden z mieszkańców Warszawy oznajmiła, że na swojej działce znalazła pocisk...

    Napisano środa, 24 marzec 2021 11:37
  • Kolejne wypadki na moście w Warszawie
    Kolejne wypadki na moście w Warszawie

    Warszawski Most Grota-Roweckiego jest dość częstym miejscem wypadków. Jeszcze niedawno usłyszeć media obeszła informacja o wypadku autobusu, a już dziś dochodzą do nas kolejne wiadomości.

    Napisano wtorek, 23 marzec 2021 10:26
  • Łódź: Wyższa Szkoła Filmowa w ogniu oskarżeń
    Łódź: Wyższa Szkoła Filmowa w ogniu oskarżeń

    Anna Paliga, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oskarża władze i wykładowców uczelni o mobbing, przemoc, zmuszanie do rozbieranych scen i poniżanie studentów. Wczoraj wieczorem kobieta na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieściła rozległy wpis z oskarżeniami.

    Napisano czwartek, 18 marzec 2021 17:10
  • Strajk kobiet : Protest pod Sejmem w sprawie konwencji stambulskiej
    Strajk kobiet : Protest pod Sejmem w sprawie konwencji stambulskiej

    Dzisiaj o godzinie 18.30 pod Sejmem rozpoczął się protest przeciwko projektowi ustawy “Tak dla rodziny, nie dla gender”. Ta ustawa oznacza wypowiedzenie przez Polskę tak zwanej konwencji stambulskiej. To właśnie Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizował ten protest. Na miejscu są spore ilości funkcjonariuszy policji, którzy czuwają nad protestem.

    Napisano środa, 17 marzec 2021 20:19
  • Wypadek busa w Kraszewie oraz nielegalni imigranci na pokładzie TIRa w Pabianicach
    Wypadek busa w Kraszewie oraz nielegalni imigranci na pokładzie TIRa w Pabianicach

    Do dwóch ciekawych zdarzeń doszło niedawno na polskich drogach. Jedno zdarzenie niestety okazało się tragiczne w skutkach, zaś drugie może okazać się zaskakujące, a nawet zabawne.

    Napisano poniedziałek, 15 marzec 2021 18:28