wtorek, 16 luty 2021 16:50

31 letnia piosenkarka poddała się eutanazji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Faustine Nogherotto eutanazja Faustine Nogherotto eutanazja fot: youtube.com

Faustine Nogherotto zasłynęła we francuskiej edycji ‘Fabryki gwiazd” jako piosenkarka. Niestety ale autorka od ponad dekady cierpiała na liczne choroby, które były powodem jej decyzji o eutanazji, której poddała się 29 stycznia w Belgii. Pomimo tego, iż wiadomo było, że Faustine planowała ten zabieg, to informacje o poddaniu się przez wokalistkę eutanazji wyszły na jaw dopiero teraz.

 

Na co chorowała piosenkarka?

Gwiazda programu Fabryka gwiazd od 10 lat cierpiała na chroniczne zmęczenie co utrudniało jej życie tego stopnia, że od 2016 roku utrzymywała prośby dotyczące eutanazji. Niestety ale oprócz chronicznego zmęczenia, piosenkarka chorowała również na zespół Gougerota-Sjogrena, który powoduje upośledzenie gruczołów łzowych i ślinianek.

Od kilku lat Nogherotto przechodziła katusze

Z dostępnych informacji wiadomo, że stan Faustine pogarszał się z roku na rok, a od dwóch lat stał się nie do zniesienia. Założycielka stowarzyszenia Millions Missing France, Chantal Somm kilka tygodni przed zabiegiem udzieliła wywiadu w TVMag, gdzie opowiadała o sytuacji Faustine. Chantal podkreślała, że sytuacja zdrowotna wokalistki robi się krytyczna oraz ledwo radzi sobie z bólem. Wyjawiła też, że kilka lat wstecz Faustine nie została odpowiednio zdiagnozowana, co mogło się przyczynić do tak szybkiego rozwoju choroby.

Faustine Nogherotto na kilka tygodni przed eutanazją planowała zorganizować koncert charytatywny, a wszelkie zyski miały być przeznaczone na fundacje walczące z jej chorobą. Niemniej jednak nie udało jej się wcielić tego w życie.

 • Anna Wędzikowska chorowała na depresję
  Anna Wędzikowska chorowała na depresję

  Coraz więcej celebrytów przyznaje się otwarcie do depresji. Zaskakująca może okazać się skala problemu, szczególnie jeśli spojrzymy na liczbę znanych osób zmagających się z tą chorobą. Można pomyśleć - „Mają wszystko”, a jednak depresja nie wybiera ofiary- nie patrzy na sławę czy pieniądze.

  Written on środa, 24 luty 2021 18:03
 • Konflikt księcia Williama z przyrodnią siostrą
  Konflikt księcia Williama z przyrodnią siostrą

  Wszyscy członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, są osobami medialnymi i znanymi niemalże na całym świecie. O ich życiu rozpisują się media, nic więc dziwnego, że możemy śledzić prawie każdy ich krok, poznać każdą wpadkę. Okazuje się jednak, że nawet tak rozpoznawalne rodziny posiadają swoje sekrety. Niewiele kto wie, że książę William i książę Harry mają przyrodnią siostrę. Jak do tego doszło?

  Written on środa, 24 luty 2021 17:43
 • Anna Lewandowska wypowiedziała się na temat depresji
  Anna Lewandowska wypowiedziała się na temat depresji

  W dniu 23 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. W tym dniu warto spojrzeć na swoich bliskich i osoby zmagające się z problemami psychicznymi, których z roku na rok przybywa. To także czas, który uświadamia nam, że powinniśmy pochylić się nad problemami innych i okazać wsparcie wszystkim, którzy tego potrzebują.

  Written on środa, 24 luty 2021 11:07
 • Królowa Elżbieta utarła nosa Meghan i Harremu
  Królowa Elżbieta utarła nosa Meghan i Harremu

  Ostatnio pisaliśmy, o wywiadzie Harry’ego i Meghan Markle. Wywiad zaplanowany jest na 7 marca w stacji CBS. To Oprah Winfrey we własnej osoby ma go poprowadzić! Przypominamy, że dziennikarka słynie ze swej dociekliwości oraz bezpośredniości. Cała rodzina królewska drży na myśl, co księżna i książę Sussex wyjawia na ich temat.

  Written on wtorek, 23 luty 2021 17:19
 • Odważna rola Małgorzaty Rozenek. Film
  Odważna rola Małgorzaty Rozenek. Film

  Małgorzata Rozenek znana jako perfekcyjna pani domu, a także partnerka życiowa Radosława Majdana wkracza w nową rolę. Obecnie rozpoczyna swoją karierę aktorską, w filmie Patryka Vegi „Miłość, seks & pandemia”

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 18:20