Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 04 marzec 2021 16:11

Buckingham Palace : Książę Filip przeszedł udany zabieg na serce

instagram.com/theroyalfamily/ instagram.com/theroyalfamily/ Fot:Pixabay / CCO Public Domain

99 letni Książę Filip spędził już 16 nocy w szpitalu. Pałac zapowiedział, że Książę pozostanie w szpitalu jeszcze przez kilka dni na leczenie, odpoczynek i rekonwalescencję po udanym zabiegu na serce. Do szpitala trafił z powodu infekcji, ale w poniedziałek przeniósł się do szpitala św. Bartłomieja w Londynie na badania i obserwację choroby serca. Pałac Buckingham wyjawił, że zabieg odbył się w środę.

 

Książę Filip od kilku lat zmaga się z dolegliwościami

W 2011 roku książę Filip został zabrany do szpitala helikopterem z Sandringham z powodu bólu w klatce piersiowej. Rodzina królewska przygotowywała się w tym czasie do Bożego Narodzenia. Finalnie zdiagnozowano u niego zablokowanie tętnicy wieńcowej, a leczony był w Papworth Hospital w Cambridgeshire. Został mu założony miał założony stent.

Jakie Książę Filip miał objawy tym razem?

16 lutego 99 letni Książę Filip został przewieziony z Windsoru do szpitala króla Edwarda VII w Marylebone mieszczącego się w centrum Londynu z powodu złego samopoczucia. Dokładny powód jego wstępnego przyjęcia nie został ujawniony, ale nie było to związane z koronawirusem.

W poniedziałek Pałac Buckingham ogłosił, że został przewieziony do innego szpitala

Londyński szpital św. Bartłomieja siedzibą największego w Europie specjalistycznego oddziału sercowo-naczyniowego. To właśnie do tego szpitala Książe Filip został przewieziony karetką. Książę Walii odwiedził swojego ojca w weekend po przyjęciu go do szpitala. Niemniej jednak członkowie rodziny królewskiej, w tym królowa, kontynuowali swoje oficjalne obowiązki podczas pobytu księcia w szpitalu.

Newsy o celebrytach. Życie gwiazd. Plotki z kraju i ze świata

HOT NEWS - celebryci i gwiazdy