czwartek, 18 luty 2021 18:35

Sezon na narty w Europie spisany na straty?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sezon na narty Sezon na narty fot: Sylwester Niedzielski

Covid-19 znowu atakuje, a liczby rosną. Tak naprawdę możemy już mówić o fali numer trzy. Dla europejskich narciarzy nie mamy dobrych wieści.

 

Włochy jednak nie otworzą się tak szybko

Włoski rząd zapowiadał, że w najbliższy poniedziałek stoki zostaną otworzone. Operatorzy stoków i kurortów z radością przygotowali swoje kurorty w oczekiwaniu na turystów. Niemniej jednak włoski minister zdrowia Robert Speranza przesuną wszelkie otwarcia do co najmniej 5 marca. Powodem jest fakt, że liczba zakażeń, w tym zakażeń brytyjskim wariantem wirusa mocno wzrosła. Dla osób wjeżdżających z Austrii, włosi wprowadzili obowiązkową 14 dniową kwarantannę. Branża turystyczna oszacowała, że ich straty z ostatnich miesięcy wynoszą aż 10 milionów euro. Podobnie jak w Polsce akcja #otwieramy cieszy się sporą popularnością, tak we Włoszech niektóre ośrodki postanowiły się otworzyć pomimo zakazu. Niemniej jednak, przeciwnie jak u nas, we Włoszech władze zapowiedziały surowe kary za złamanie przepisów.

We Francji biegówki są coraz popularniejsze

Francuski rząd nie zdecydował się na otwarcie stoków w najbliższym czasie. Kurorty, aby być mniej stratni stawiają na biegówki. Wiele osób, które wcześniej nie myślało o takiej formie nart, teraz ustawia się w kolejkach po bilety. Francuzi jednak z reguły stosują się do zaleceń rządów i nie otwierają stoków. Mają nadzieję, że ich biznes przetrwa ten rok.

Szwajcaria pozostaje otwarta

Jednym z nielicznych europejskich krajów, w którym otwarte są stoki jest Szwajcaria. Niemniej jednak Szwajcarzy wyłapując okazje, podnieśli ceny niemal dwukrotnie. Tygodniowy wypoczynek w takim kurorcie dla całej rodziny oscyluje w granicy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niemniej jednak wielu mieszkańców zamożnych krajów z chęcią korzysta z pięknych stoków Szwajcarii.

 • Nowa Zelandia: Świecące w ciemności rekiny znalezione u wybrzeży Nowej Zelandii
  Nowa Zelandia: Świecące w ciemności rekiny znalezione u wybrzeży Nowej Zelandii

  Naukowcy twierdzą, że odkryli, trzy gatunki rekinów głębinowych żyjących w Nowej Zelandii, które świecą w ciemności. Według badań, gatunek ten został zebrany z Chatham Rise - obszaru dna oceanicznego na wschód od Nowej Zelandii - w styczniu ubiegłego roku.

  Written on środa, 03 marzec 2021 18:40
 • Australia: Prokurator oskarżony o gwałt na dziewczynce
  Australia: Prokurator oskarżony o gwałt na dziewczynce

  W ubiegłym tygodniu do premiera Australii Scotta Morrisona został wysłany list zawierający zarzuty w kierunku prokuratora generalnego Christiana Portera. Ktoś zarzucił Porterowi to, że zgwałcił 16-letnią wówczas dziewczynkę. Ta sytuacja miała miejsce w 1988 roku, a kobieta w ubiegłym roku odebrała sobie życie.

  Written on środa, 03 marzec 2021 18:24
 • Ukraina: Nikt nie chce się szczepić!
  Ukraina: Nikt nie chce się szczepić!

  Ukraina jest jednym z państw, które dotkliwie odczuły epidemię koronawirusa. Nie dość, że państwo należy do jednego z najbiedniejszych w Europie, to jeszcze wprowadzone obostrzenia nie poprawiły sytuacji obywateli. Wydawać się może, że Ukraina czeka jak na najszybsze zniesienie stanu epidemiologicznego, dlaczego zatem tak niechętnie podchodzi do szczepień?

  Written on wtorek, 02 marzec 2021 16:25
 • UE: Problem ze szczepionkami przeciwko COVID-19
  UE: Problem ze szczepionkami przeciwko COVID-19

  Program, który powstał w czerwcu 2020 r., Pozwala UE negocjować zakup szczepionek w imieniu swoich państw członkowskich. Mówi się, że może to pomóc obniżyć koszty i uniknąć konkurencji między nimi. Państwa członkowskie nie muszą przystępować do programu, ale zdecydowało się na to wszystkie 27 krajów UE. Dzięki temu nadal mogą zawierać oddzielne umowy z producentami szczepionek, z którymi UE nie ma porozumienia. Na przykład Węgry zgodziły się na zakup rosyjskiej szczepionki Sputnik-V.

  Written on wtorek, 02 marzec 2021 13:05
 • Francja: Sarkozy skazany za korupcję!
  Francja: Sarkozy skazany za korupcję!

  Nicolas Sarkozy został oskarżony o próbę uzyskania poufnych informacji od sędziego, oferując mu pomoc w znalezieniu pracy. Otrzymał wyrok jednego roku więzienia, ale prawdopodobnie złoży apelację.

  Written on poniedziałek, 01 marzec 2021 18:27