środa, 28 kwiecień 2021 20:24

Joseph Borrell: Stosunki UE i Rosji są coraz gorsze

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Joseph Borrell o relacjach UE z Rosją Joseph Borrell o relacjach UE z Rosją fot: youtube.com

Wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych, Joseph Borrell w dniu dzisiejszym wydał oświadczenie w którym stwierdził, że relacje Unii Europejskiej z Rosją ulegają pogorszeniu.

 

Relacje z Rosją: “Tendencja ta będzie kontynuowana”

Podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego Borrell powiedział, też, że stosunki UE z Rosją mają tendencje do tego aby ciągle ulegać pogorszeniu. Podkreślił też, że Unia nie może wspierać działań Rosji takich jak taktyka zastraszania. Uważa, że Unia powinna na to odpowiedzieć w sposób zdecydowany. Dodał też, że władze Rosji w sposób celowy szerzą dezinformację, aby jeszcze bardziej pogorszyć swoje relacje z zachodem.

Kroki Rosji w celu pogorszenia stosunków z UE

Przypominamy, że prezydent Rosji Władimir Putin w dniu 23 kwietnia podpisał dekret o odpowiedzi kraju na nieprzyjazne działania innych krajów, szczególnie zachodu. Ponadto Rosja jest w tym momencie w trakcie otwartego konfliktu z Czechami. Unia Europejska zdecydowanie poparła stronę Czeską. Ponadto w marcu obecnego roku wojska rosyjskie rozpoczęły ćwiczenia wojskowe przy granicy ukraińskiej. Kraje zachodnie i USA zdecydowanie potępiły to zachowanie.