Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 09 kwiecień 2021 20:27

Wielka Brytania w żałobie: Nie żyje Książę Filip. Galeria zdjęć

Książę Filip zmarł 09.04.2021 Książę Filip zmarł 09.04.2021 fot: instagram.com/theroyalfamily

Tragiczna wiadomość obiegła dziś cały świat. Książę Filip, mąż Elżbiety II zmarł w piątkowy poranek w zamku Windsor. Całą rodzinę królewską i Anglię ogarnął smutek. Do zamku spływają kondolencję z całego świata.

 

Na co chorował książę Filip?

Rodzina królewska nie podała oficjalnej przyczyny śmierci księcia. Wiadomo jednak, że mężczyzna cierpiał na wiele poważnych chorób. Niedawno opuścił szpital i dziś rano zmarł w otoczeniu najbliższych mu osób.
Książę Filip zmarł w wieku 99 lat, niebawem obchodziłby 100 urodziny. Kilka tygodni temu opuścił on szpital, do którego trafił z powodu infekcji. Wiadomo, że infekcja osłabiła jego serce, co skutkowało operacją. Cały pobyt mężczyzny w szpitalach trwał aż 28 dni. Operacje podjęli się lekarze ze szpitala St. Bartholome, specjalistycznego ośrodka sercowo-naczyniowego.Mimo iż z pałacu Windsor nie było informacji na temat stanu zdrowia, to jednak media donosiły, że stan księcia pogarszał się i w chwili wypisania mężczyzna był bardzo słaby. Wiadomo, że książę w przeszłości był hospitalizowany z dwóch powodów-infekcji dróg moczowych (dwukrotny pobyt w szpitalu), bólów brzucha (hospitalizowany jeden raz) oraz bólów w klatce piersiowej (hospitalizowany jeden raz). Dodatkowo książę przeszedł operację biodra. Wszystkie problemy zdrowotne spowodowały, że Filip wycofał się z życia publicznego, na rzecz spokojnego życia rodzinnego.

Poruszenie śmiercią Filipa w Anglii

Śmierć księcia Filipa spowodowała, że w Anglii wiele obywateli pogrążyło się w smutku. Jedna z Polek mieszkających w Londynie skomentowała sytuację słowami „Jest ogromne poruszenie. Ludzie są w szoku-mówią o tym oraz piszą. Ostatnimi czasy książę Filip nie czuł się za dobrze i miał operację serca, ale nikt się nie spodziewał, że umrze”.
Na ogrodzeniu pałacu Buckingham zostało wywieszone ogłoszenie informujące o śmierci księcia Filipa. Wszystkie flagi w Anglii zostały opuszczone do połowy masztu. Ludzie tłumnie składają kwiaty i znicze przed zamkiem w Windsorze, jak i przed Pałacem Buckingham tłumnie składają kwiaty i znicze. Kondolencje wpływają także poprzez media i internet. Cały świat pogrążony jest w smutku.

Embed from Getty Images

 

Embed from Getty Images

 

Embed from Getty Images