Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 16 marzec 2021 20:58

UK: Po miesiącu Książę Edynburga opuszcza szpital

Edynburg Edynburg Fot:Pixabay / CCO Public Domain

99-letni książę Filip opuścił dziś szpital imienia króla Edwarda VII po miesiącu. Mówi się, że książę Edynburga jest w dobrym nastroju, z powodu powrotu do domu po tak długim czasie w szpitalu.

 

Książę Filip został przyjęty do szpitala w centrum Londynu 16 lutego

Na początku mąż królowej Elżbiety trafił do szpitala imienia króla Edwarda VII, następnie został przewieziony do innego szpitala - St Bartholomew’s. Przeszedł tam zabieg na istniejącą wcześniej chorobę serca. Zabieg przeszedł pomyślnie.

Jego Królewska Wysokość pragnie podziękować całemu personelowi medycznemu, który się nim opiekował i każdemu, kto przesłał mu życzenia - pałac Buckingham.

Książę Filip wyszedł bocznym wejściem do szpitala, na wózku inwalidzkim. Pracownik pałacu pomógł mu usiąść na tylnym siedzeniu czekającego samochodu. Przemawiając podczas wizyty księżnej Kornwalii w centrum szczepień w Londynie, książę Karol, który odwiedził swojego ojca w szpitalu, powiedział dziennikarzom, że to bardzo dobra wiadomość i był podekscytowany, wiadomością że jego ojciec wychodzi ze szpitala.

Premier Boris Johnson życzy księciu Filipowi szybkiego powrotu do zdrowia - powiedział jego rzecznik, dodając, że premier był oczywiście zadowolony z powrotu księcia do Windsoru.

Książę Filip i królowa, lat 94, spędzili ostatnie zamknięcie w Anglii, mieszkając w rezydencji Berkshire z niewielką grupą pracowników domowych, nazywanych HMS Bubble. Para, która jest małżeństwem od 73 lat, otrzymała w styczniu pierwsze szczepienia przeciwko Covid-19.

Newsy o celebrytach. Życie gwiazd. Plotki z kraju i ze świata

HOT NEWS - celebryci i gwiazdy