czwartek, 08 kwiecień 2021 17:28

Polityczka Anna Wasilewska nie żyje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Anna Wasilewska nie żyje Anna Wasilewska nie żyje fot: youtube.com

Anna Wasilewska była kobietą, która poświęciła swoje życie polityce i działaniom na rzecz Polski. Jak podkreślają jej koledzy z sejmowej ławy - była mądrym i dobrym człowiekiem, który pozbawiony był politycznej zawiści i zaciekłości. Zawsze skupiała się na potrzebach innych bardziej niż na swoich. Niestety ta wspaniała osoba wczoraj zmarła, pozostawiając w smutku rodzinę, przyjaciół i partyjnych kolegów oraz koleżanki. Miała 63 lata.

 

Anna Wasilewska - jej droga w polityce

Kobieta przyszła na świat w roku 1958 w Ostrowcu świętokrzyskim. Przez całe życie była ściśle związana z Olsztynem, to tu uczyła się i pracowała. Studiowała na Akademii Rolniczo-Technicznej na kierunku technologia żywności. Ponadto ukończyła studium o specjalizacji pedagogika specjalna w warszawskim Instytucie kształcenia nauczycieli.
Radość zawodową uzyskała dopiero w chwili podjęcia pracy polityka. To tu mogła się realizować i rozwijać. W latach 2007-2008 działała jako wiceprezydent Olsztyna. W latach 2010-2015 była członkiem zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Najlepszym rokiem dla Wasilewskiej okazał się rok 2015, w którym dostała się do sejmu z listy PO. Następnie już z listy Koalicji Obywatelskiej udało jej się otrzymać reelekcję. Ponieważ Anna Wasilewska była dość blisko związana z pedagogiką, to w Sejmie zajmowała się działaniami z zakresu szkolnictwa i edukacji. Byłą także wiceprzewodniczącą komisji do spraw petycji.

Anna Wasilewska - wspomnienia

Od razu po opublikowaniu informacji o śmierci posłanki, w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się liczne wpisy. Głównie komentarze zamieszczali jej bliscy, partyjni koledzy i koleżanki, ale także działacze opozycyjnych partii.
Borys Budka zamieścił wpis Wielka strata... Odeszła od nas Ania Wasilewska-samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia...".

Jan Grabowiec z PO pisze „Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i zaangażowana w pomoc innym. Odpoczywaj w pokoju. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało Aniu!"
Barbara Nowacka dodaje "Ania - dobry, spokojny człowiek. Pełna empatii i wiary w ludzi. A niedawno jeszcze widziałyśmy się w Sejmie...". "Bardzo smutno. Wyrazy współczucia dla bliskich".
Sławomir Nitras publikuje "Odeszła nasza koleżanka. Anna Wasilewska. Mimo choroby zawsze życzliwa, uśmiechnięta. Dobry i mądry człowiek. Smutek. Wyrazy współczucia dla wszystkich bliskich".
Anna Wasilewska pozostanie w sercach wielu osób. Wszyscy zapamiętają ją jako oddanego polityka, działacza, ale także radosną i pomocną kobietę. Składamy szczere kondolencje rodzinie.