czwartek, 08 kwiecień 2021 18:36

Borowa/Gołąb: Pożar lokomotywy na trasie Lublin-Warszawa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pożar lokomotywy Borowa - Gołąb Pożar lokomotywy Borowa - Gołąb Fot:Pixabay / CCO Public Domain

W środę wieczorem doszło do pożaru lokomotywy pociągu towarowego na linii między Puławami, a Dęblinem w woj. lubelskim. Maszynista jadący elektrowozem zdołał uciec z wagonu, nie doznał żadnych obrażeń. Przerwa w ruchu kolejowy trwała nieco ponad godzinę.

 

Kilkunastu strażaków gasiło lokomotywę

Do pożaru zostały wezwane aż cztery zastępy strażackie, wśród których było kilkanaście strażaków. Strażacy byli z jednostki Ratunkowo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach oraz ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej Gołąb i Skoki-Borowa. Elektrowóz ET41-144-A/B ciągnął skład wagonów towarowych. Maszynista od razu po zobaczeniu pożaru zatrzymał pociąg i wyszedł ze swojej lokomotywy. Dokładne miejsce zdarzenia to torowisko, znajdujące się na kilkumetrowej wysokości nasypie między miejscowościami Borowa, a Gołąb.

Nikomu nic się nie stało

Ochotnicza Straż Pożarna w Gołębiu dodała post na swoim facebookowym profilu gdzie zdała relację z całego zajścia. Z postu możemy dowiedzieć się, że nikt nie odniósł żadnych obrażeń podczas pożaru. Strażacy w szybkim tempie uporali się z pożarem, już po godzinie od ich przyjazdu przerwa w ruchu pociągu się zakończyła.