Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 25 maj 2022 10:50

Uvalde, USA: Strzelanina w szkole w Teksasie - Salvador Ramos nie żyje

Strzelanina w szkole w Teksasie - Salvador Ramos Strzelanina w szkole w Teksasie - Salvador Ramos fot: youtube

24 maja 2022 o 11:30 czasu lokalnego w Teksasie uzbrojony 18 latek otworzył ogień w szkole podstawowej w Uvalde i zabił 21 osób w tym 19 dzieci. Niestety liczba ofiar może wzrosnąć. Sprawca przed tym atakiem zastrzelił własną babcię.

 

18 letni Salvador Ramos zastrzelony przez funkcjonariusza w szkole

W Robb Elementary School uczy się prawie 600 uczniów w klasach 2-4. Jak się okazuje zabójca kupił dwie sztuki broni na swoje 18 urodziny. Zostawił on swój samochód przed szkołą i wbiegł do szkoły wraz z bronią. Salvador Ramos, bo tak sie nazywał napastnik, został zastrzelony w szkole przez agenta służby straży granicznej. Funkcjonariusz został postrzelony w wymianie ognia, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Joe Biden wzywa do ograniczenia dostępu do broni palnej

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden apelował do Amerykanów o ograniczenie dostępności do broni palnej. Prosił o przeciwstawienie się środowiskom, które sprzyjają powszechnemu dostępowi do broni. Prosił on Kongres o zaprzestanie rzezi w amerykańskich szkołach.

"Jako naród musimy zapytać: kiedy, na miłość boską, przeciwstawimy się lobby broni palnej? Kiedy, na Boga, zrobimy to, o czym wszyscy w głębi duszy wiemy, że należy to zrobić?
Jak wiele małych dzieci, które były świadkami tego, co się stało, zobaczy, że ich przyjaciele umierają tak, jakby byli na polu bitwy, na miłość boską?"

"Mam już tego dość. Musimy działać. I nie mówcie mi, że nie możemy mieć wpływu na tę masakrę. Na litość boską, musimy mieć odwagę, by przeciwstawić się branży (zbrojeniowej). Czas zamienić ten ból w działanie"

Jak wiemy to nie jest pierwsza i ostatnia masakra w szkole w Stanach Zjednoczonych. Niestety powszechny i bardzo łatwy dostęp do broni prowokuje takie sytuacje i doprowadza do kolejnych masakr.

 

Masowi zabójcy według rasy

Na Twitterze znaleźliśmy ciekawe zdjęcie tj. zestawienie twarzy zabójców, którzy brali udział w masakrach z bronią. Jest to przeciwstawienie się, temu, że jako bandytów bierze się tylko ludzi czarnoskórych i latynosów. Oliwy do ognia dodała sytuacja w Teksasie, gdyż Salvador Ramos był latnosem i do tego miał zdjęcia w spódnicy. 

Twarze zabojcow, ktorzy brali udział w strzelaninach w USA

fot: twitter.com

W odpowiedzi na powyższe zdjęcie w sieci pojawiło się kolejne - przedstawia ono twarze zabójców ze strzelanin w samym 2021 roku

Zabojcy w USA 2021 - ich wizerunki

fot: Twitter.com

 

Dotychczas opisywaliśmy:

- strzelanina w Permie

- strzelanina w Kazaniu

- strzelanina w Chicago

- strzelanina w Indianapolis

- strzelanina w Kolorado