Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 21 wrzesień 2021 12:50

Rosja: Strzelanina na uniwersytecie w Permie na Przeduralu. Filmy

Strzelanina w Permie Strzelanina w Permie fot: pixabay

Do strzelaniny doszło w mieście Perm. Na jednym z uniwersytetów młody napastnik otworzył ogień do pracowników i uczniów szkoły. W ataku zginęło 6 osób i co najmniej 28 osób jest rannych.

Tragiczny bilans strzelaniny

Osobą, która jest odpowiedzialna za zamach jest 18-letni student Timur Bekmansurow. Mężczyzna otworzył ogień w kampusie uczelni, następnie zamknął się w jednym z budynków. W czasie strzelaniny na uniwersytecie mogło przebywać około trzech tysięcy studentów. Obecnie podano, że 6 osób nie żyje, zaś około 28 jest rannych. Część poszkodowanych doznała urazów związanych z użyciem broni palnej, część zaś została ranna w chwili ucieczki. Bardzo wielu studentów w obawie przed postrzeleniem zamykała się w salach oraz wyskakiwała przez okna.

Sprawca znajduje się w szpitalu

Ranny został także sprawca strzelaniny. Mężczyzna został postrzelony przez policjanta gdy próbował uciekać. Z tego co wiadomo, obecnie przebywa na intensywnej terapii. Dlaczego doszło do tragedii? Na obecną chwilę nie są znane motywy działania 18-latka. Wiadomo natomiast, że przed zamachem umieścił w mediach społecznościowych post, w którym informuje o swoich planach.

Artykuły powiązane

 • Ukraina: Nocne ataki Rosjan m.in. na Kijów i Chersoń Ukraina: Nocne ataki Rosjan m.in. na Kijów i Chersoń

  W nocy 21 września 2023, gdy większość mieszkańców Ukrainy pogrążona była we śnie, rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły zmasowane ataki rakietowe na różne regiony kraju. W ciągu tych tragicznych godzin wiele osób stało się ofiarami nieprzewidywalnych działań wojennych, a skutki tych ataków odczuwane są jeszcze teraz.

 • Lwów: Pożar fabryki okien polskiego producenta i magazynów Caritas - Spes! Lwów: Pożar fabryki okien polskiego producenta i magazynów Caritas - Spes!

  Dzisiaj w nocy doszło do kolejnego ataku Rosjan na Lwów. Ataku dokonały bezzałogowe drony, które przeleciały nad miastem. Wiadomo, że zginęła co najmniej jedna osoba, a dwie inne zostały ranne. Uszkodzone zostały m.in.  magazyny należące do Caritas-Spes, a także fabryka okien Fakro, która należy do polskiego producenta.

 • Sewastopol: Atak na port! Sewastopol: Atak na port!

  Władze Rosji poinformowały o ataku na port w Sewastopolu na okupowanym Krymie. W ataku wykorzystano drony morskie i pociski manewrujące. Doszło do pożaru, w wyniku którego uszkodzone zostały dwa okręty: duża jednostka desantowa oraz okręt podwodny. Ukraińcy  przyznali się do ataku. 24 osoby zostały ranne.

 • Jewgienij Prigożyn: Szef Grupy Wagnera nie żyje Jewgienij Prigożyn: Szef Grupy Wagnera nie żyje

  Jewgienij Prigożyn, postać znana na arenie międzynarodowej jako szef kontrowersyjnej Grupy Wagnera, zginął w tragicznym wypadku samolotowym. Jego odrzutowiec Embraer Legacy 600 o numerze RA-02796 rozbił się 23.08 wieczorem w rosyjskim obwodzie twerskim. Katastrofa ta nie tylko potwierdza śmierć jednej z najbardziej wpływowych postaci w rosyjskiej polityce zagranicznej, ale również otwiera pole do spekulacji i pytania o przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Większość obserwatorów od razu za przyczynę wypadku podało zemstę Putina. Rosjanie twierdzą, że to Ukraińcy za tym stoją. W chwili obecnej wiele jest jeszcze niewiadomych i niezbędne jest dokładne zbadanie okoliczności wypadku, aby dać odpowiedź na pytanie, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy też świadome działanie przeciwników Prigożyna.

 • Rosja, Moskwa: Wszyscy uczestnicy wycieczki po kanałach zginęli! Rosja, Moskwa: Wszyscy uczestnicy wycieczki po kanałach zginęli!

  Grupa siedmiu turystów razem z przewodnikiem zwiedzali podziemia Moskwy. Zajmowali się oni oglądaniem podziemnej rzeki Neglinki stanowiącą dopływ głównej rzeki stolicy Rosji, Moskwy. Niestety w momencie, gdy ośmioro ludzi znajdowało się pod ziemią, doszło do gwałtownej ulewy, która spowodowała powódź. Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali uwięzieni w kanałach.

load more hold SHIFT key to load all load all