poniedziałek, 19 kwiecień 2021 20:26

Chicago: Strzelanina przed McDonald’s. Dziecko ofiarą

Strzelanina w Chicago - śmierć dziecka Strzelanina w Chicago - śmierć dziecka Fot:Pixabay / CCO Public Domain

W Stanach Zjednoczonych doszło w niedzielę do kolejnej tragedii. Po raz kolejny giną osoby w strzelaninie. Amerykańscy obywatele coraz bardziej negatywnie wypowiadają się o legalnym posiadaniu broni oraz coraz mocniej obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

 

Nie żyje 7-letnia dziewczynka

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu. Jontae Adams i jego córka Jaslyn poruszali się autem po parkingu McDonald’s w dzielnicy Homan Square. Nic nie zapowiadało tragedii. Jednak nagle ich auto zostało ostrzelane przez dwóch napastników. Jak zeznają świadkowie, dwie osoby wysiadły z szarego samochodu i ostrzelały auto Adamsa. Dziewczynka wskutek kilkukrotnego postrzelenia zmarła. Zgon stwierdzono w szpitalu. Ojciec dziecka został postrzelony w tułów i trafił do tego samego szpitala. Jego stan określono jako ciężki. Na chwilę obecną policja prowadzi dochodzenie w sprawie strzelaniny. Nie wskazano żadnych potencjalnych motywów działania. Nie zatrzymano też podejrzanych. Sprawa jest w toku.

Amerykanie boją się łatwego dostępu do broni

Amerykanie coraz śmielej negują prawo o legalnym posiadaniu broni. Niestety nie ma dnia, kiedy w Stanach Zjednoczonych ktoś nie ginie w strzelaninie. Do mediów zagranicznych trafiają jedynie szczątkowe informacje, a ile tak naprawdę osób umiera?. Obywatele zaczynają obawiać się o swoje bezpieczeństwo i często powodem tego jest zbyt duża wolność w posiadaniu broni palnej.

Artykuły powiązane

 • Bełchatów: Pościg i strzelanina! Bełchatów: Pościg i strzelanina!

  W Bełchatowie doszło do dramatycznego pościgu policyjnego za kierowcą Forda Fiesty. Mężczyzna próbował uciekać, nie reagując na polecenia funkcjonariuszy, co doprowadziło do użycia broni przez policję.

 • Seattle: 67-letni pedofil zastrzelony podczas zatrzymania - film Seattle: 67-letni pedofil zastrzelony podczas zatrzymania - film

  No i się doigrał. Nie warto zabierać się za spotkania seksualne z dziećmi...W Seattle doszło do dramatycznego zdarzenia, w którym 67-letni mężczyzna, podejrzewany o pedofilię, został zastrzelony przez policję. Incydent miał miejsce w hotelu DoubleTree Suites, gdzie podejrzany miał spotkać się z dwiema dziewczynkami w wieku 7 i 11 lat. Zamiast dzieci, na mężczyznę czekali funkcjonariusze specjalnej jednostki policji zajmującej się przestępstwami internetowymi wobec dzieci.

 • Rosja: Państwo Islamskie przyznało się do ataku pod Moskwą - drastyczny film Rosja: Państwo Islamskie przyznało się do ataku pod Moskwą - drastyczny film

  W piątkowym ataku na salę koncertową w Krosnogorsku pod Moskwą, który zdumiał świat, Państwo Islamskie wzięło na siebie odpowiedzialność. Atak ten, jak podaje agencja Reuters, został oficjalnie potwierdzony przez grupę terrorystyczną na ich kanale w aplikacji Telegram.

 • Crocus City Hall w Krasnogorsku pod Moskwą: Krwawy zamach - filmy Crocus City Hall w Krasnogorsku pod Moskwą: Krwawy zamach - filmy

  W tragicznych okolicznościach sala koncertowa Crocus City Hall w Krasnogorsku, niedaleko Moskwy, stała się miejscem krwawej strzelaniny i eksplozji, które pochłonęły liczne ofiary. Do tych krwawych wydarzeń doszło 22 marca 2023. 

 • USA: Strzelanina na przystanku w Filadelfii USA: Strzelanina na przystanku w Filadelfii

  Ośmioro licealistów stało się ofiarami przemocy w Filadelfii w stanie Pensylwania. Trzech zamaskowanych sprawców zaatakowało uczniów szkoły średniej Northeast High School, gdy ci oczekiwali na autobus po zakończonych lekcjach. Według doniesień policji, strzelanina miała miejsce w środę około godziny 15, czasu lokalnego, gdy sprawcy otworzyli ogień na grupę uczniów w wieku od 15 do 17 lat na przystanku autobusowym przy skrzyżowaniu ulic Rising Sun i Cottman.

load more hold SHIFT key to load all load all