Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 23 styczeń 2023 14:15

Kalifornia: Strzelanina - 10 ofiar śmiertelnych i 10 rannych!

strzelanina w Kalifornii strzelanina w Kalifornii pixabay

Do tragicznej w skutkach strzelaniny doszło w miejscowości Monterey Park w Kalifornii podczas świętowania Chińskiego Nowego Roku Księżycowego w sobotę około 22.

 

Strzelanina w Kalifornii - co się stało?

Zaraz obok klubu tanecznego, w którym odbywała się impreza 72 letni mężczyzna otworzył ogień, w skutek czego policja odnotowała co najmniej 10 ofiar śmiertelnych, a 10 innych osób zostało rannych. Według relacji świadków sprawca strzelał z karabinu maszynowego, z którego nagle zaczął strzelać do wszystkich dookoła.

 

Monterey Park - kto jest sprawcą strzelaniny?

Napastnikiem okazał się 72 letni mężczyzna azjatyckiego pochodzenia, Huu Can Tran. Nie są znane przyczyny i motywy ataku, podczas próby aresztowania Tran popełnił samobójstwo. Mężczyzna zastrzelił się w samochodzie widząc zbliżającą się policję. Służby są w trakcie sprawdzania, czy ten sam sprawca dopuścił się innego incydentu: w pobliskim mieście Alhambra uzbrojony Azjata wszedł z bronią w podobnym czasie do ataku w Monterey Park, jednak uciekł nie zdążywszy nikogo skrzywdzić.

Artykuły powiązane

 • USA: Youtuberka parentingowa skazana za znęcanie się nad dziećmi USA: Youtuberka parentingowa skazana za znęcanie się nad dziećmi

  Matka z Utah, Ruby Franke, której surowe porady rodzicielskie uczyniły ją popularną influencerką YouTube, została skazana na co najmniej cztery lata więzienia za krzywdzenie jej dzieci. Razem z nią, jej była partnerka biznesowa, Jodi Hildebrandt, również została skazana identycznym wyrokiem. Skazujące wyroki zostały ogłoszone w sądzie w obliczu zarzutów głodzenia, znęcania się i brutalnego traktowania dzieci.

 • USA: Ciało zaginionej Audrii Cunningham odnalezione USA: Ciało zaginionej Audrii Cunningham odnalezione

  Wtorek przyniósł smutne wieści z Teksasu - w rzece Trinity odnaleziono ciało zaginionej 11-letniej Audrii Cunningham. Informacje te zostały podane przez władze hrabstwa Polk na konferencji prasowej. Prokurator okręgowy hrabstwa Polk, Shelly Sitton, oznajmiła, że Don Steven McDougal, 42-letni mężczyzna przebywający w areszcie z innej sprawy, zostanie oskarżony o morderstwo w związku ze śmiercią dziewczynki.

 • USA, Burnsville: Strażak i dwóch policjantów zastrzelonych podczas interwencji! USA, Burnsville: Strażak i dwóch policjantów zastrzelonych podczas interwencji!

  Tragiczna interwencja domowa w Burnsville w stanie Minnesota, zakończyła się śmiercią dwóch funkcjonariuszy policji i strażaka, a także rannym funkcjonariuszem. Zdarzenie to wstrząsnęło społecznością oraz wywołało solidarność i wsparcie dla rodzin ofiar.

 • Norwegia: Anders Breivik przegrał sprawę w sądzie o łamanie praw człowieka Norwegia: Anders Breivik przegrał sprawę w sądzie o łamanie praw człowieka

  Anders Breivik, skazany za zamachy w Oslo i na wyspie Utoya, podjął walkę prawno-ustrojową o warunki pobytu w norweskim więzieniu. Po dwunastu latach izolacji i braku interakcji z innymi skazańcami, zdecydował się skarżyć państwo norweskie za naruszenie jego praw człowieka.

 • Zadębce: Łukasz W. staje przed sądem po strzelaninie pod OSP Zadębce: Łukasz W. staje przed sądem po strzelaninie pod OSP

  34-letni Łukasz W. stanie przed sądem oskarżony o usiłowanie zabójstwa oraz kierowanie gróźb karalnych wobec dwóch osób. Incydent, który rozegrał się przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Zadębce (województwo lubelskie), poruszył lokalną społeczność i wstrząsnął opinią publiczną.

load more hold SHIFT key to load all load all