Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 23 styczeń 2023 14:15

Kalifornia: Strzelanina - 10 ofiar śmiertelnych i 10 rannych!

strzelanina w Kalifornii strzelanina w Kalifornii pixabay

Do tragicznej w skutkach strzelaniny doszło w miejscowości Monterey Park w Kalifornii podczas świętowania Chińskiego Nowego Roku Księżycowego w sobotę około 22.

 

Strzelanina w Kalifornii - co się stało?

Zaraz obok klubu tanecznego, w którym odbywała się impreza 72 letni mężczyzna otworzył ogień, w skutek czego policja odnotowała co najmniej 10 ofiar śmiertelnych, a 10 innych osób zostało rannych. Według relacji świadków sprawca strzelał z karabinu maszynowego, z którego nagle zaczął strzelać do wszystkich dookoła.

 

Monterey Park - kto jest sprawcą strzelaniny?

Napastnikiem okazał się 72 letni mężczyzna azjatyckiego pochodzenia, Huu Can Tran. Nie są znane przyczyny i motywy ataku, podczas próby aresztowania Tran popełnił samobójstwo. Mężczyzna zastrzelił się w samochodzie widząc zbliżającą się policję. Służby są w trakcie sprawdzania, czy ten sam sprawca dopuścił się innego incydentu: w pobliskim mieście Alhambra uzbrojony Azjata wszedł z bronią w podobnym czasie do ataku w Monterey Park, jednak uciekł nie zdążywszy nikogo skrzywdzić.

Artykuły powiązane