sobota, 07 styczeń 2023 17:38

Stany Zjednoczone: 6 latek postrzelił swoją nauczycielkę w szkole!

6 latek postrzelił swoją nauczycielkę w szkole 6 latek postrzelił swoją nauczycielkę w szkole pixabay

Do przerażającego zdarzenia doszło w miejscowości Newport News w stanie Wirginia. W jednej ze szkół, w najmłodszej klasie nauczycielka została postrzelona i jest w stanie krytycznym. Jak donoszą lokalne media, za postrzelenie odpowiada 6 latek, prawdopodobnie nie był to wypadek.

Newport News - co wydarzyło się w szkole?

Według władz szkoły w Newport News na wejściu znajdują się specjalne wykrywacze metalu, które utrudniają dzieciom wniesienie do szkoły niebezpiecznych narzędzi. Mimo to jakimś cudem uczeń najmłodszej klasy zdołał wnieść pistolet i wystrzelić nim w kierunku swojej nauczycielki. Lokalne władze prowadzą dochodzenie w celu wyjaśnienia przyczyn sytuacji. Według policji broń nie wystrzeliła przypadkiem, a był to celowy ruch ze strony dziecka, które prawdopodobnie nie zdawało sobie sprawy z powagi sytuacji.

 

Strzelanina w szkole - jak czuje się nauczycielka z Newport News?

30 letnia nauczycielka odniosła poważne obrażenia i została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze walczą o jej życie. Krótko po strzelaninie wybuchła panika, media donoszą, że przerażone dzieci i ich rodzice czekali przed szkołą na policję. Nie jest jasne skąd uczeń szkoły miał broń i jak zdołał wnieść ją na teren szkoły. Poniżej znajduje się wideo w j angielskim z reakcja mamy jednego z dzieci uczęszczających do szkoły.

 

Artykuły powiązane

 • Bełchatów: Pościg i strzelanina! Bełchatów: Pościg i strzelanina!

  W Bełchatowie doszło do dramatycznego pościgu policyjnego za kierowcą Forda Fiesty. Mężczyzna próbował uciekać, nie reagując na polecenia funkcjonariuszy, co doprowadziło do użycia broni przez policję.

 • USA: Innowacyjne podejście do opieki na dziećmi w pracy USA: Innowacyjne podejście do opieki na dziećmi w pracy

  Coraz więcej przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych decyduje się na wprowadzenie opieki nad dziećmi bezpośrednio w miejscu pracy. Jest to odpowiedź na rosnące koszty usług opiekuńczych oraz trudności związane z ich dostępnością, które odczuwają pracujący rodzice. Pomysł ten, chociaż cieszy się popularnością wśród rodziców ze względu na wygodę i niższe koszty, budzi też pewne obawy ekspertów.

 • USA: Wstrzymanie dostaw broni do Izraela? USA: Wstrzymanie dostaw broni do Izraela?

  Prezydent Joe Biden ostrzegł Izrael, że Stany Zjednoczone wstrzymają dostawy niektórych rodzajów broni, jeśli Izrael przeprowadzi dużą operację lądową w mieście Rafah w Strefie Gazy.

 • USA: Niebezpieczeństwo w Białym Domu USA: Niebezpieczeństwo w Białym Domu

  W sobotę wieczorem 4 maja w Waszyngtonie doszło do groźnego zdarzenia. Samochód z dużą prędkością uderzył w zewnętrzną bramę Białego Domu. Jak podaje Associated Press, za kierownicą pojazdu był mężczyzna, który zginął na miejscu. Tożsamość kierowcy wciąż jest nieznana.

 • USA: Fenomenalny powrót cykad USA: Fenomenalny powrót cykad

  W południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych, w tym roku obserwuje się niezwykłe zjawisko natury - tysiące czerwonych cykad wyłaniają się z ziemi po wielu latach. Te dwa stada, które wychodzą, mają cykle życia trwające 13 lub 17 lat, i od wieków nie zdarzało się, by wydostały się na powierzchnię w tym samym czasie.

load more hold SHIFT key to load all load all