Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 10 listopad 2021 19:22

Unia Europejska: Nałożenie kolejnych sankcji na Białoruś!

Sankcje nałożone na Białoruś Sankcje nałożone na Białoruś fot: pixabay

Kryzys imigracyjny na granicy Polski i Białorusi stale się pogłębia. Sytuacja jest już w punkcie krytycznym i niedługo możemy mieć do czynienia z katastrofą humanitarną. Mimo tego Białoruś nadal przyprowadza imigrantów pod Polską granicę, dlatego Unia Europejska i NATO zaczynają działać. Co grozi Łukaszence za stosowanie imigrantów w celu destabilizacji państw UE?

 

Jakie będą kolejne sankcje nałożone na Białoruś? Uładzimir Makiej z sankcjami?

Unia Europejska na dniach ogłosi kolejne sankcje dotyczące osób i podmiotów sprowadzających imigrantów na Białoruś. Sankcjami ma zostać objęty np. minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej(Władimir Makiej). Dlaczego właśnie minister Makiej? Ponieważ to on odpowiada za wydawanie białoruskich wiz osobom, które przylatują z Iraku, Pakistanu czy Syrii.
Warto podkreślić, że nowe ograniczenia i sankcje mają dotyczyć również linii lotniczych Belavia, która organizuje loty do krajów Bliskiego Wschodu i przywożą setki imigrantów. Co więcej, zakaz lotów oraz zamrożenia aktywów miałyby dotyczyć także Łukaszenki i jego synów.

Polska zwiększy ilość sankcji gospodarczych przeciwko Białorusi?

Premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowego posiedzenia sejmu oznajmił, że jest za zwiększeniem gospodarczych sankcji przeciwko reżimowi Łukaszenki. To samo ustalił z Charlesem Michelem na dzisiejszym spotkaniu. Dalsze blokady gospodarcze i transportowe więc jak najbardziej wchodzą w grę. Co więcej, w sejmowych kuluarach mówi się o całkowitym zamknięciu granicy, aby sankcje były dla Białorusi naprawdę dotkliwe.

Artykuły powiązane

  • Korea Północna: Rakieta balistyczna nad Japonią - 4.10.2022 !
    Korea Północna: Rakieta balistyczna nad Japonią - 4.10.2022 !

    Niektórych Japończyków obudził dziś dźwięk syren alarmowych, które odzywają się na wypadek zagrożenia rakietowego. Korea północna wystrzeliła podejrzany pocisk, którego trajektoria loty objęła niektóre wyspy Japonii. Kierunek lotu wyraźnie wskazywał na Tokyo lub Waszyngton. To kolejna demonstracja siły państwa, którym rządzi dynastia Kimów. Czy Korea Północna spełni swoje groźby i zaatakuje szeroko rozumiany Zachód? Czy koreańskie rakiety zaczną spadać na państwa Azji i na Amerykę? 

    Napisano wtorek, 04 październik 2022 12:09
  • Rosja: Co najmniej trzech sobowtórów Władimira Putina
    Rosja: Co najmniej trzech sobowtórów Władimira Putina

    Nie od dziś wiadomo, że imperialiści, tyrani i dyktatorzy najbardziej boją się zamachu na własne życie. Dokładnie tak samo jest w przypadku Władimira Putina, który podobno ma obsesję na punkcie swojego bezpieczeństwa, mimo iż na zewnątrz stara się budować wizerunek macho. Według ukraińskiego wywiadu, dziś aktywnych jest co najmniej trzech sobowtórów prezydenta Rosji, którzy używani są w zależności od okazji i okoliczności. Warto dodać, że ich liczba może być w rzeczywistości znacznie większa!

    Napisano poniedziałek, 03 październik 2022 12:17
  • Michał Dworczyk: Rezygnacja z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
    Michał Dworczyk: Rezygnacja z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

    Dziś 30.09.2022 Michał Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Był to dość spodziewany ruch, gdyż już od jakiegoś czasu mówiło się o pożegnaniu Dworczyka z pełnioną funkcją. Oliwy do ognia dolał wczoraj Terlecki twierdząc, że dymisja to kwestia nawet godzin. I tym razem się nie mylił. 

    Napisano piątek, 30 wrzesień 2022 16:04
  • Rosja: Popłoch wśród rezerwistów - nie chcą być mięsem armatnim
    Rosja: Popłoch wśród rezerwistów - nie chcą być mięsem armatnim

    Środowy apel Władimira Putina o częściowej mobilizacji spotkał się z istnym popłochem wśród mężczyzn mogących zostać powołanymi do wojska. Rosjanie zaczęli masowo wykupywać bilety lotnicze, aby jak najszybciej wydostać się z kraju i nie iść na front. W pewnym momencie ostatnie bilety do Ankary potrafiły osiągnąć kwotę ponad 40 tysięcy złotych! Ogromne korki tworzą się także na granicach Rosji i Gruzji. Czy na pewno taki był cel Putina?

    Napisano czwartek, 22 wrzesień 2022 12:56
  • Władimir Putin: Orędzie 21.09.2022 - powszechna mobilizacja, broń atomowa i pseudoreferenda. Video
    Władimir Putin: Orędzie 21.09.2022 - powszechna mobilizacja, broń atomowa i pseudoreferenda. Video

    Dziś rano 21-go września w telewizji państwowej Władimir Putin wygłosił orędzie do narodu. Z niewiadomych nam przyczyn było ono przesuwane od dnia wczorajszego. Główne tematy które poruszył to powszechna częściowa mobilizacja wojsk, możliwość użycia broni atomowej, oraz "referenda" w celu przyłączenia obwodu chersońskiego i zaporoskiego, oraz Republiki Donieckiej i Ługańskiej do Rosji.

    Napisano środa, 21 wrzesień 2022 11:30
  • Debata dnia: Medialne starcie szefa Agrounii Kołodziejczaka z nowym wiceministrem Kowalskim
    Debata dnia: Medialne starcie szefa Agrounii Kołodziejczaka z nowym wiceministrem Kowalskim

    Dymisja wiceministra Kaczmarczyka szybko wyłoniła nowego kandydata na to stanowisko. Podejrzenia i niejasności zaniepokoiły KPRM do tego stopnia, że na miejsce Kaczmarczyka mianowano Janusza Kowalskiego. Środowisko rolnicze niezbyt przychylnie patrzy na tę nominację, czego dobitnym dowodem jest zachowanie szefa Agrounii Michała Kołodziejczaka.

    Napisano wtorek, 20 wrzesień 2022 12:56
  • Ministerstwo Cyfryzacji: Jacek Kurski wraca do polityki?! Nieoficjalne doniesienia ws. byłego prezesa TVP
    Ministerstwo Cyfryzacji: Jacek Kurski wraca do polityki?! Nieoficjalne doniesienia ws. byłego prezesa TVP

    Nagła dymisja prezesa TVP Jacka Kurskiego odbiła się w mediach bardzo szerokim echem. Warto zaznaczyć, że już wtedy niektórzy politycy komentowali całą sprawę tak, że były prezes TVP ma jeszcze dużo do zrobienia. Według nieoficjalnych informacji Radia ZET, Jacek Kurski ma wejść do rządu jako minister cyfryzacji. Co ciekawe, resort ten został zlikwidowany w roku 2020 i jeżeli pogłoski okażą się prawdą, to ministerstwo cyfryzacji zostanie przywrócone z Jackiem Kurskim na jego czele.

    Napisano poniedziałek, 19 wrzesień 2022 18:07
  • Wojna: Starcia na granicy Armenii i Azerbejdżanu - są zabici i ranni!
    Wojna: Starcia na granicy Armenii i Azerbejdżanu - są zabici i ranni!

    Armenia wystosowała medialny przekaz o tym, że kraj został zaatakowany przez siły Azerbejdżanu. Na granicy rozpoczął się ciężki ostrzał artylerii, moździerzy, karabinów dużego kalibru oraz dronów. Według wstępnych doniesień z linii frontu w starciach od 8 rano do wieczora zginęło 49 ormiańskich żołnierzy. Konflikt pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem zaczyna coraz bardziej przybierać znamiona wojny, co może zdecydowanie wpłynąć na destabilizację regionu.

    Napisano środa, 14 wrzesień 2022 15:38
  • Wiceminister Kaczmarczyk: Wystawny ślub i ciągnik za 1,5 mln złotych, "zaniepokoiły” KPRM!
    Wiceminister Kaczmarczyk: Wystawny ślub i ciągnik za 1,5 mln złotych,

    Wiceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk wyprawił pod koniec sierpnia wystawne wesele na około 500 osób. Co więcej, od brata dostał on jeszcze większy prezent ślubny – nowoczesny ciągnik o wartości 1,5 mln złotych. Te doniesienia zaniepokoiły Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, która zażądała od resortu rolnictwa informacji.

    Napisano poniedziałek, 12 wrzesień 2022 17:23
  • RMF FM: Czarnek do Mazurka - „Nie pański interes co ja robię z żoną!”
    RMF FM: Czarnek do Mazurka - „Nie pański interes co ja robię z żoną!”

    2 września gościem Roberta Mazurka z RMF FM był minister edukacji Przemysław Czarnek. Rozmowa od samego początku była dość mocno okraszona buzującymi emocjami, gdyż temat rozmowy dotyczył m.in. podręcznika do nowego szkolnego przedmiotu, czyli Historii i Teraźniejszości. Dziennikarz postanowił pociągnąć temat ostrej wymiany słów między Czarnkiem a jednym z dyrektorem szkoły z Ustrzyk Dolnych, który zakazał w swojej szkole nauczania z podręcznika polecanego przez ministerstwo.

    Napisano piątek, 02 wrzesień 2022 17:18
  • Argentyna: Wiceprezydent Cristina Fernandez de Kirchner cudem uszła z życiem - mamy wideo z nieudanego zamachu!
    Argentyna: Wiceprezydent Cristina Fernandez de Kirchner cudem uszła z życiem - mamy wideo z nieudanego zamachu!

    Do mrożącego krew w żyłach wydarzenia doszło podczas jednego ze spotkań Cristiny Fernandez de Kirchner. Kiedy wiceprezydent Argentyny witała się z osobami zgromadzonymi na placu, spośród tłumu wyłoniła się ręka z pistoletem. Wszystko działo się tak szybko, że służby nawet nie zdążyły zareagować, co dokładnie widać na załączonym wideo. Co więcej, zamachowiec próbował oddać strzał, zaś pistolet załadowany był magazynkiem z aż 6 kulami!

    Napisano piątek, 02 wrzesień 2022 16:11
  • Reparacje od Niemiec: Kaczyński żąda 6 bilionów 220 miliardów!
    Reparacje od Niemiec: Kaczyński żąda 6 bilionów 220 miliardów!

    To nie przypadek, że raport w sprawie reparacji wojennych od Niemiec ukazał się w czwartek, pierwszego września, ponieważ jest to rocznica agresji Nazistowskich Niemiec na Polskę w 1939 roku. Prezes Jarosław Kaczyński oznajmił w czwartek, że Polska będzie oczekiwała od Niemiec zapłaty odszkodowania za szkody spowodowane podczas II wojny światowej. Kwota reparacji wojennych jest ogromna, ze względu na ogrom zniszczeń dokonanych przez Niemców w trakcie lat 1939-1945. Jest to 6 bilionów 220 miliardów 609 milionów złotych

    Napisano czwartek, 01 wrzesień 2022 15:42
  • ZNP: Czy 1 września rozpocznie się strajk nauczycieli? Jest decyzja!
    ZNP: Czy 1 września rozpocznie się strajk nauczycieli? Jest decyzja!

    Batalia Związku Nauczycielstwa Polskiego trwa już od dłuższego czasu. Nauczyciele apelują o podwyżki, zaś statystyki pokazują, że coraz większa ilość osób odchodzi z zawodu. Przedłużające się fiasko rozmów Ministerstwa Edukacji z Związkiem nauczycielstwa Polskiego spowodowało kolejny protest, który z pewnością przejdzie do historii, ponieważ… rozpocznie się 1 września!

    Napisano środa, 24 sierpień 2022 14:24
  • Finlandia: Premier Sanna Marin na kompromitujących nagraniach - zobacz video
    Finlandia: Premier Sanna Marin na kompromitujących nagraniach - zobacz video

    Na Twitterze pojawiły się nagrania premier Finlandii Sanny Marin, na których kobieta bawi się ze swoimi znajomymi. Nagrania szybko obiegły nie tylko fiński, ale także światowy internet, przez co o całej sytuacji zrobiło się bardzo głośno. Co więcej, pojawiło się wiele głosów krytyki i jawnych nawoływań do dymisji. Czy Sanna Marin faktycznie opuści rząd?

    Napisano czwartek, 18 sierpień 2022 17:37
  • Jarosław Kaczyński: Oświadczenie 17.08. Nie, nie chodzi o Odrę!
    Jarosław Kaczyński: Oświadczenie 17.08. Nie, nie chodzi o Odrę!

    W środę 17 sierpnia prezes partii władzy, Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie. Wystąpienie to trwało 1,5 minuty, zaś jego temat kompletnie zaskoczył opinie publiczną. Wszyscy spodziewali się publicznego komunikatu odnośnie katastrofy ekologicznej, która od blisko 3 tygodni rozgrywa się na Odrze. Okazało się, że wystąpienie prezesa Kaczyńskiego dotyczyło… wyborów w Rudzie Śląskiej i poparcia kandydata klubu PiS Marka Wesołego.

    Napisano środa, 17 sierpień 2022 19:32
  • Pekin: Chiny wyślą żołnierzy do Rosji!
    Pekin: Chiny wyślą żołnierzy do Rosji!

    Pekin zdecydował się wysłać chińskich żołnierzy do Rosji na wspólne manewry wojskowe. Dla Europy oraz Ameryki jest to bardzo wyraźny sygnał coraz większego zacieśniania więzów, między Rosją a Chinami. Co więcej, jest to wypełnienie zobowiązań, które zostały złożone przez prezydentów obydwu krajów podczas Zimowych Igrzysk Olimpijski. Sojusz Chin, Rosji i pozostałych państw wschodu zaczyna być bardzo wyraźny i konkretne akcentowany.

    Napisano środa, 17 sierpień 2022 19:20
  • Tajwan: Chiny odpowiadają na wizytę Pelosi
    Tajwan: Chiny odpowiadają na wizytę Pelosi

    Zaledwie wczoraj pisaliśmy o napięciach pomiędzy USA a Chinami i widmie konfrontacji o Tajwan. Dziś przypuszczenia te zaczynają coraz bardziej stawać się faktem. Obecnie lot Nancy Pelosi śledzi za sprawą portalu Flightradar ponad 300 tysięcy osób. Chiny odpowiedziały, że w przypadku prowokacyjnej wizyty na Tajwanie „chińscy żołnierze nie będą stali bezczynnie”. Czy jesteśmy zatem świadkami początku wojny na Pacyfiku?

    Napisano wtorek, 02 sierpień 2022 15:52
  • Tajwan: Nancy Pelosi odwiedzi ten kraj, wbrew ostrzeżeniom ze strony Chin?
    Tajwan: Nancy Pelosi odwiedzi ten kraj, wbrew ostrzeżeniom ze strony Chin?

    Nancy Pelosi ma odwiedzić Tajwan podczas swojej podróży po Azji. Wiadomość ta została podana przez CNN, które powołuje się na urzędnika USA oraz wysokiego rangą urzędnika z Tajwanu. Jeżeli wizyta okaże się prawdą, to odbędzie się ona wbrew ostrzeżeniom Chin. W czwartek 28 lipca podczas rozmowy prezydenta Joe Bidena z prezydentem Chin Xi Jinpingiem miały paść ostrzeżenia, aby USA nie mieszało się w konflikt pomiędzy Tajwanem a Chinami.

    Napisano poniedziałek, 01 sierpień 2022 17:54
  • Kosowo i Serbia: Coraz większe napięcie. NATO mówi o interwencji
    Kosowo i Serbia: Coraz większe napięcie. NATO mówi o interwencji

    Konflikt na granicy Kosowa i Serbii rozgorzał na nowo. Nie da się ukryć, że sytuacja w najmłodszym Państwie Europy zaczyna być niepokojąca. Wzrost napięcia został spowodowany tym, że od poniedziałku Serbowie, którzy chcą udać się do Kosowa, muszą używać specjalnych dokumentów, ważnych przez 90 dni. Dokumenty te mają zastąpić paszporty. Belgrad określił to mianem „ataku na Serbów”.

    Napisano poniedziałek, 01 sierpień 2022 17:39
  • Prezydent: Xi Jinping zadzwonił do Andrzeja Dudy. O czym rozmawiali?
    Prezydent: Xi Jinping zadzwonił do Andrzeja Dudy. O czym rozmawiali?

    Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping 29 lipca 2022 roku zadzwonił do Andrzeja Dudy. Dzień wcześniej rozmawiał on z prezydentem USA Joe Bidenem. Rozmowa przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Strona polska i chińska podkreśliły przyjaźń i dobre stosunki pomiędzy naszymi krajami.

    Napisano sobota, 30 lipiec 2022 10:28