piątek, 23 kwiecień 2021 20:52

Prezydent Duda: Będę się szczepił! Morawiecki i Błaszczak zaszczepieni.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Andrzej Duda będzie się szczepił Andrzej Duda będzie się szczepił Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Prezydent Andrzej Duda dzisiaj poinformował w mediach społecznościowych, że właśnie dokonał rejestracji na szczepienie. „Dzisiaj dzień naszego rocznika. Właśnie zarejestrowałem się na szczepienie przeciw COVID19. A Ty?!?” - pisał na Twitterze, zachęcając także innych. Jego wyznanie nie pozostało obojętne dla internautów.

 

Był przeciwnikiem, jest zwolennikiem szczepień

Od chwili, gdy zaczęły pojawiać się informację o wyprodukowaniu szczepionek na Covid-19, prezydent Andrzej Duda jasno wypowiada się w sprawie obowiązkowych szczepień. Mianowicie prezydent jest przeciwnikiem jakichkolwiek obowiązkowych szczepień, co nie znaczy, że namawia innych do dzielenia swojego zdania. Dzisiejsza rejestracja spowodowała, że internauci chętnie wytknęli Dudzie jego wcześniejsze negatywne wypowiedzi. Przecież jakiś czas temu prezydent jasno komunikował -

"Jeśli chodzi o szczepionkę: absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie, ja nigdy nie zaszczepiłem się na grypę, bo uważam, że nie" – mówił podczas wiecu wyborczego w Końskich.

Dodawał także

"Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i dorastający chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić. I uważam, że szczepienia na koronawirusa nigdy nie powinny być obowiązkowe. Kto chce, proszę bardzo, będzie szczepionka, niech się zaszczepi, ale kto nie chce – ten nie”.

Ale córkę zaszczepiliśmy…

Prezydent Duda w chwili napływu hejtu z powodu swoich wypowiedzi potrafił racjonalnie wyjaśnić swój punkt widzenia. Przyznał także, że on i jego żona szczepili córkę, gdy była mała. Podkreślił, że zrobili tak, ponieważ są rozsądnymi rodzicami - "

"Uważaliśmy to za normalne i nadal uważam to za normalne i naturalne. Córkę naszą razem z żoną szczepiliśmy tak, jak wszyscy rozsądni rodzice szczepili swoje dzieci. Więc tu nigdy nie widziałem żadnego problemu. A to jest rzeczywiście bardzo poważna choroba. To nie jest po prostu jakaś tam zwykła grypa”.

Okazuje się zatem, że prezydent stwierdził, że koronawirus jest na tyle poważną chorobą, aby skorzystać ze szczepionki? Okazało się dziś, że tak! Nie dość, że Duda informuje o swojej decyzji, to namawia do tego także obywateli.

 

Aktualizacja 24.04

  • Andrzej Duda zaszczepi się szczepionką Moderna, gdyż jak twierdzi taką mu zaproponowano
  • Andrzej Duda przekazał 24.04.2021, że jego małżonka dzisiaj zapisała się na szczepienie
  • Premier Mateusz Morawiecki z małżonką zaszczepili się na Stadionie Narodowym preparatem AstraZeneki
  • Wczoraj szczepionką AstraZeneca zaszczepił się Mariusz Błaszczak