czwartek, 20 maj 2021 16:41

Polska 2050: Profesor Maksymowicz przechodzi do partii Szymona Hołowni

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Profesor Maksymowicz przechodzi do partii Szymona Hołowni Profesor Maksymowicz przechodzi do partii Szymona Hołowni fot: Profil na Twitterze Hanny Gill-Piątek @HannaGillPiatek

Profesor Maksymowicz po odejściu z Klubu parlamentarnego PiS-u, zdecydował się przejść do partii Szymona Hołowni - Polska2050. Jak twierdzi plany partii i jej program jest zdecydowanie bardziej zgodny z jego poglądami.

 

Profesor Maksymowicz posądzony o nielegalne badania

Profesor Maksymowicz jakiś czas temu zapowiedział, że odchodzi z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Przyczyną jego decyzji był, przede wszystkim fakt, że został posądzony o przeprowadzanie badania na płodach dzieci. Informację takie wypłynęły z Ministerstwa Zdrowia. Maksymowicz jednoznacznie wypowiedział się na temat pomówień: „Wobec szkalującego mnie wystąpienia Ministerstwa Zdrowia oświadczam, że nigdy ja, ani mój zespół nie prowadził eksperymentów na płodach. Ani nie prowadził badań na żywych płodach ludzkich, ani na zwłokach płodów pochodzących z aborcji”. Sprawa ta na tyle mocno zabolała profesora, że zdecydował się ostatecznie pożegnać z klubem parlamentarnym PiS-u. Dodatkowo Maksymowicz już zapowiedział, że złoży pozew przeciwko rzecznikowi Ministerstwa Zdrowia Wojciechowi Andrusiewiczowi, który zasugerował, że profesor miał coś wspólnego z niniejszymi badaniami.

Maksymowicz mówi „Nie” dla Polskiego Ładu

Odejście Maksymowicza, to nie tylko następstwo pomówień. Dodatkowo, jak twierdzi profesor, program PiS-u „Polski Ład” jest rozbieżny z jego poglądami. Twierdzi, że polityka prowadzona przez PiS zamiast pomagać służbie zdrowia, doprowadza ją do zniszczenia. Jak podkreśla profesor: „Nie mogę zgodzić się na politykę prowadzącą do zapaści służby zdrowia, a taką właśnie zapowiada zurzędniczała, PR-owska koncepcja Polskiego ŁaduDodatkowo dodaje, że „Całość wymaga prawdziwej naprawy, przemyślanych rozwiązań, a również systemowego zagwarantowania wzrostu nakładów na opiekę zdrowotną”.
Profesor wprost mówi, że program PiS-u wprowadzi służbę zdrowia powtórnie na tory PRL-lowskiego centryzmu.

Maksymowicz szukając dla siebie dalszej drogi, zwrócił uwagę na program Szymona Hołowni. Postanowił przejść do „Polska 2050” ponieważ jego zdaniem to, co oferuje partia, jest dojrzałe i przemyślane. Jest też bardzo zbieżne z jego oczekiwaniami. „Ufając wiedzy i determinacji ludzi Polski 2050 postanowiłem się do nich przyłączyć i razem naprawiać Polskę” - oświadczył Maksymowicz.

Profesor Maksymowicz: PiS szerzy propagandę

Profesor także chętnie odnosi się do kwestii szczepień. Twierdzi, że partia rządząca powinna skierować swoje propagandowe działania w stronę osób, które przed szczepieniem się wstrzymują. PiS natomiast szerzy poglądy, że osoba, która przechorowała koronawirusa jest odporna na zachorowania. Po takiej informacji osoby chorujące podczas II fali mają przeświadczenie, że mogą spokojnie podróżować. Nie jest to prawda, bo odporność zmniejsza się po około 6 msc, a podróże mogą doprowadzić do szerzenia się nowych mutacji wirusa i nowych jego wariantów.

Hołownia wita nowego członka

Szymon Hołownia nie krył zadowolenia z faktu, że profesor Maksymowicz dołączył do jego partii. Podkreślił też, że widzi jak wielu polityków Zjednoczonej Prawicy kieruje się dobrem kraju i jest zawiedzionych obecną sytuacją. Hołownia podkreślił, żeby takie osoby nie bały się zmian i powiedział: „Gorąco zachęcam tych, którzy po stronie Zjednoczonej Prawicy jeszcze się wahają: nie wahajcie się, to jest ten moment, żeby przejść na stronę ludzi, którym rzeczywiście chodzi o to, aby te wartości, z którymi szliście do polityki: solidarność, demokracja, prawo i sprawiedliwość urzeczywistniać”. Zmiany, które zachodzą w partia są niewątpliwie korzystne dla Polski 2050 ponieważ zdobywając takich ludzi jak Maksymowicz rosną w siłę.