środa, 21 kwiecień 2021 11:14

Michał Dworczyk: Rusza rejestracja osób 30+

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Michał Dworczyk szczepienia 30+ Michał Dworczyk szczepienia 30+ fot: instagram.com/michaldworczykpl

Szef Kancelarii premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że od 28 kwietnia na szczepienie mogą rejestrować się osoby między 30 a 39 rokiem życia. Dalsze rejestracje przewidują zapisy dla wszystkich chętnych.

 

Teraz pora na 30-latków - szczepienia przeciwko covid

Od 28 kwietnia mają ruszyć rejestracje dla obywateli powyżej 30 roku życia. Jednak okazuje się, że jest jedno „ale”. Mianowicie priorytetowo potraktowane zostanie 400 tysięcy obywateli, którzy chęć szczepienia zgłosili między styczniem a marcem. Oni właśnie jako piersi dostąpią możliwości zarejestrowania się do szczepień. Rząd planuje także przyspieszyć postęp szczepień i zapowiada, że od 9 maja zapisać się mogą pozostali chętni.

Zmiany w kwestii rejestracji mają obejmować rejestrację w danym dniu dwóch kolejnych roczników. Następnie na początku maja w dniach 7,8 i 9 zapisywać się będą mogły już trzy roczniki. Oznacza to, że 9 maja będą mogły zgłosić się roczniki 2003. Od razu widać, że rząd chce jak najszybciej przeprowadzić akcję szczepień. Powód? Nadal bardzo wysoka liczba zachorowań. A obywatele nadal czekają na poluzowanie restrykcji.