poniedziałek, 29 maj 2023 14:53

Ukraina: Zaginiona 2- latka odnaleziona po czterech dniach!

Ukraina odnalezienie zaginionego dziecka Ukraina odnalezienie zaginionego dziecka pixabay

Ponad cztery dni trwały intensywne poszukiwania dwuletniej Wiołetty Mużeczuk, która zaginęła w wiosce Skrypai w obwodzie charkowskim. W akcję zaangażowanych było blisko tysiąc osób. Ostatecznie dziewczynkę odnaleziono w lesie, niemal 10 kilometrów od jej domu.

 

Policja twierdzi, że odnalezienie dziecka to cud

Odnaleziona Wiołetta pomimo bycia odwodnioną i głodną, znajdowała się w dobrym stanie. Policja opisuje to jako "niesamowity cud". Po odnalezieniu Wiołetty Mużeczuk, Roman Iwaszczenko, szef wydziału śledczego policji w obwodzie charkowskim, wyznał, że nigdy wcześniej nie doświadczył tak silnych emocji. Dziewczynka zaginęła 23 maja. Nie wróciła do domu po tym, jak razem z bratem bawili się na podwórku w wiosce Skrypai w obwodzie charkowskim.  Matka Wiołetty zwróciła się o pomoc do policji, gdy jej córka zaginęła. Trwały intensywne czterodniowe poszukiwania dziecka, w których wzięło udział około tysiąca osób, włączając w to funkcjonariuszy policji, służby ratownicze i ochotników, którzy oferowali swoją pomoc. 

Dziecka szukało mnóstwo osób

W trakcie akcji przeczesywano okoliczne budynki i lasy, sprawdzano zbiorniki wodne oraz studnie, jak  relacjonowała ukraińska sekcja BBC w niedzielę. Ojciec dziewczynki w momencie jej zaginięcia walczył na froncie. Kiedy tylko dotarły do niego informacje o zaginięciu dziecka, natychmiast wrócił do rodzinnej miejscowości i włączył się do poszukiwań. Gdy w końcu udało się znaleźć Wiołettę, była ona przestraszona i odwodniona, ale na szczęście żywa.

Źródło: TVN 24, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Kongres USA: 61 miliardów dolarów dla Ukrainy przegłosowane Kongres USA: 61 miliardów dolarów dla Ukrainy przegłosowane

  Nareszcie! Uff! Udało się! Wiele krajów odetchnęło z ulgą. Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych zdecydowanie poparła pakiet pomocy dla Ukrainy, wart 61 miliardów dolarów, mający na celu wsparcie tego kraju w walce z rosyjską inwazją. Decyzja ta, choć opóźniona, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno wewnątrz, jak i poza granicami Stanów Zjednoczonych.

 • Ukraina: Ilu poborowych uciekło z kraju? Ukraina: Ilu poborowych uciekło z kraju?

  Setki tysięcy mężczyzn w wieku poborowym opuściło Ukrainę od wybuchu wojny, unikając służby wojskowej - donosi portal Politico. Tymczasem malejące morale społeczeństwa ukraińskiego oraz brak wystarczającego wsparcia ze strony Zachodu stawiają kraj w trudnej sytuacji.

 • Ukraina: Półnagi rosyjski żołnierz poddaje się w samych majtkach - film Ukraina: Półnagi rosyjski żołnierz poddaje się w samych majtkach - film

  W sieci pojawił się film, na którym widać rosyjskiego żołnierza poddającego się ukraińskim siłom w samych majtkach. By udowodnić, że nie jest uzbrojony, zdecydował się na nietypowy krok – rozebrał się do bielizny i pełzł w kierunku ukraińskich pozycji.

 • Ukraina: Pułapka na Rosjan w postaci dzwonka na drzewie - film Ukraina: Pułapka na Rosjan w postaci dzwonka na drzewie - film

  W internecie pojawił się film, na którym rosyjski żołnierz relacjonuje niecodzienne zdarzenie z pola walki w Ukrainie. Opowiada o pułapce, która zaskoczyła wielu jego towarzyszy – dzwonku do drzwi przymocowanym do drzewa w lesie. Według niego, to najgłupsza pułapka, z jaką się spotkali, która skończyła się tragicznie dla wielu żołnierzy.

 • Tonenke: Rosyjski czołg przewożący 25 żołnierzy wpada na minę - film Tonenke: Rosyjski czołg przewożący 25 żołnierzy wpada na minę - film

  Ukraińska 25 Brygada powietrznodesantowa udostępniła nagranie, na którym rosyjski czołg przewożący na swoim pancerzu co najmniej 25 żołnierzy piechoty wpada na minę. Ten niecodzienny sposób transportu wojsk pokazuje nie tylko brawurę, ale i problemy logistyczne armii rosyjskiej.

load more hold SHIFT key to load all load all