Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 29 maj 2023 14:53

Ukraina: Zaginiona 2- latka odnaleziona po czterech dniach!

Ukraina odnalezienie zaginionego dziecka Ukraina odnalezienie zaginionego dziecka pixabay

Ponad cztery dni trwały intensywne poszukiwania dwuletniej Wiołetty Mużeczuk, która zaginęła w wiosce Skrypai w obwodzie charkowskim. W akcję zaangażowanych było blisko tysiąc osób. Ostatecznie dziewczynkę odnaleziono w lesie, niemal 10 kilometrów od jej domu.

 

Policja twierdzi, że odnalezienie dziecka to cud

Odnaleziona Wiołetta pomimo bycia odwodnioną i głodną, znajdowała się w dobrym stanie. Policja opisuje to jako "niesamowity cud". Po odnalezieniu Wiołetty Mużeczuk, Roman Iwaszczenko, szef wydziału śledczego policji w obwodzie charkowskim, wyznał, że nigdy wcześniej nie doświadczył tak silnych emocji. Dziewczynka zaginęła 23 maja. Nie wróciła do domu po tym, jak razem z bratem bawili się na podwórku w wiosce Skrypai w obwodzie charkowskim.  Matka Wiołetty zwróciła się o pomoc do policji, gdy jej córka zaginęła. Trwały intensywne czterodniowe poszukiwania dziecka, w których wzięło udział około tysiąca osób, włączając w to funkcjonariuszy policji, służby ratownicze i ochotników, którzy oferowali swoją pomoc. 

Dziecka szukało mnóstwo osób

W trakcie akcji przeczesywano okoliczne budynki i lasy, sprawdzano zbiorniki wodne oraz studnie, jak  relacjonowała ukraińska sekcja BBC w niedzielę. Ojciec dziewczynki w momencie jej zaginięcia walczył na froncie. Kiedy tylko dotarły do niego informacje o zaginięciu dziecka, natychmiast wrócił do rodzinnej miejscowości i włączył się do poszukiwań. Gdy w końcu udało się znaleźć Wiołettę, była ona przestraszona i odwodniona, ale na szczęście żywa.

Źródło: TVN 24, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Mateusz Morawiecki: Premier przekazuje, że nie będziemy już wysyłać broni na Ukrainę! Mateusz Morawiecki: Premier przekazuje, że nie będziemy już wysyłać broni na Ukrainę!

  Konflikt na linii Polska - Ukraina trwa w miarę, jak narasta spór o zboże. Mimo unijnych nakazów, polski rząd zadecydował o przedłużeniu zakazu importu ukraińskiego zboża przez nasz kraj. Teraz premier Mateusz Morawiecki poinformował, że koniec z przekazywaniem broni Ukrainie. Zamiast tego rząd planuje skupić się na zbrojeniu Polski.

 • Ukraina: Nocne ataki Rosjan m.in. na Kijów i Chersoń Ukraina: Nocne ataki Rosjan m.in. na Kijów i Chersoń

  W nocy 21 września 2023, gdy większość mieszkańców Ukrainy pogrążona była we śnie, rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły zmasowane ataki rakietowe na różne regiony kraju. W ciągu tych tragicznych godzin wiele osób stało się ofiarami nieprzewidywalnych działań wojennych, a skutki tych ataków odczuwane są jeszcze teraz.

 • Lwów: Pożar fabryki okien polskiego producenta i magazynów Caritas - Spes! Lwów: Pożar fabryki okien polskiego producenta i magazynów Caritas - Spes!

  Dzisiaj w nocy doszło do kolejnego ataku Rosjan na Lwów. Ataku dokonały bezzałogowe drony, które przeleciały nad miastem. Wiadomo, że zginęła co najmniej jedna osoba, a dwie inne zostały ranne. Uszkodzone zostały m.in.  magazyny należące do Caritas-Spes, a także fabryka okien Fakro, która należy do polskiego producenta.

 • Sewastopol: Atak na port! Sewastopol: Atak na port!

  Władze Rosji poinformowały o ataku na port w Sewastopolu na okupowanym Krymie. W ataku wykorzystano drony morskie i pociski manewrujące. Doszło do pożaru, w wyniku którego uszkodzone zostały dwa okręty: duża jednostka desantowa oraz okręt podwodny. Ukraińcy  przyznali się do ataku. 24 osoby zostały ranne.

 • Jewgienij Prigożyn: Szef Grupy Wagnera nie żyje Jewgienij Prigożyn: Szef Grupy Wagnera nie żyje

  Jewgienij Prigożyn, postać znana na arenie międzynarodowej jako szef kontrowersyjnej Grupy Wagnera, zginął w tragicznym wypadku samolotowym. Jego odrzutowiec Embraer Legacy 600 o numerze RA-02796 rozbił się 23.08 wieczorem w rosyjskim obwodzie twerskim. Katastrofa ta nie tylko potwierdza śmierć jednej z najbardziej wpływowych postaci w rosyjskiej polityce zagranicznej, ale również otwiera pole do spekulacji i pytania o przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Większość obserwatorów od razu za przyczynę wypadku podało zemstę Putina. Rosjanie twierdzą, że to Ukraińcy za tym stoją. W chwili obecnej wiele jest jeszcze niewiadomych i niezbędne jest dokładne zbadanie okoliczności wypadku, aby dać odpowiedź na pytanie, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy też świadome działanie przeciwników Prigożyna.

load more hold SHIFT key to load all load all