poniedziałek, 22 maj 2023 18:57

USA, Nowy Jork: Odnaleziono ciała dwóch zaginionych chłopców

Nowy Jork Alfa Barrie Garrett Warren Nowy Jork Alfa Barrie Garrett Warren pixabay

Zidentyfikowano dwie ciała znalezione w rzekach na Manhattanie. 11-letni Alfa Barrie i 13-letni Garrett Warren byli poszukiwani od kilku dni. Policja poinformowała, że śledztwo w sprawie śmierci chłopców jest w toku. Odkąd chłopcy zostali zgłoszeni jako zaginieni, trwały poszukiwania, którymi kierowali członkowie ich rodzin i społeczności.

 

Dzieci były poszukiwane od kilku dni

Ciała dwóch chłopców, którzy według członków rodziny byli razem tuż przed swoim zaginięciem ponad tydzień temu, zostały odnalezione w oddzielnych miejscach w wodach u wybrzeży Manhattanu, jak poinformowała w sobotę policja. Jeden z chłopców, Alfa Barrie, 11-letni mieszkaniec dzielnicy Morrisania w Bronksie, był ostatnio widziany 12 maja, a jego zaginięcie zgłoszono 14 maja. Jego ciało odnaleziono w sobotę rano w rzece Hudson przy West 102nd Street. Drugi chłopiec, Garrett Warren, był ostatnio widziany około 1:30 nad ranem 13 maja przed swoim domem w Harlemie. Jego zaginiecie zgłoszono w  poniedziałek, a ciało odnaleziono w czwartek rano w rzece Harlem, po wschodniej stronie Manhattanu.

Chłopcy mogli wejść do wody w tym samym miejscu

Policja przekazała, że śledztwo w sprawie przyczyn śmierci trwa. W sobotę rzeczniczka kancelarii koronera powiedziała, że przyczyną śmierci Garretta było przypadkowe utonięcie. Przeprowadzone zostanie również badanie w celu ustalenia przyczyny śmierci Alfy. Nie jest jasne, jak i kiedy chłopcy dostali się do wody. “Jednakże możliwe jest, że dwie osoby, które wchodzą do wody w tym samym miejscu, mogą znaleźć się w zupełnie innym miejscu” - oświadczył kpt. Richard Werner, właściciel firmy Safe Boating America, zajmującej się szkoleniem z zakresu bezpieczeństwa na wodzie. 

>

 

Źródło: NY Times, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Waszyngton: Spotkanie liderów USA, Japonii i Filipin w obronie przed Chinami Waszyngton: Spotkanie liderów USA, Japonii i Filipin w obronie przed Chinami

  W Białym Domu odbyło się pierwsze w historii wspólne spotkanie prezydentów USA Joe Bidena i Filipin Ferdinanda Marcosa jr. oraz premiera Japonii Fumio Kishidy. Liderzy zadeklarowali pogłębienie współpracy obronnej i wyrazili sprzeciw wobec agresywnej polityki Chin w regionie.

 • USA: Bogaci inwestują w drugie paszporty z obawy przed wojną USA: Bogaci inwestują w drugie paszporty z obawy przed wojną

  W obliczu globalnej niestabilności, zamożni Amerykanie coraz częściej zdobywają drugie, a nawet trzecie lub czwarte obywatelstwa jako formę zabezpieczenia finansowego i osobistego. Firma prawnicza Henley & Partners, specjalizująca się w obywatelstwach dla osób o wysokich dochodach, zauważa, że Amerykanie przodują w liczbie zabezpieczeń alternatywnych rezydencji czy dodatkowych obywatelstw.

 • USA: Boom na kształcenie zawodowe USA: Boom na kształcenie zawodowe

  Amerykański rynek pracy przeżywa prawdziwą rewolucję. Wiekowi specjaliści odchodzą na emerytury, pozostawiając po sobie luki, które trudno zapełnić. Na przeciwko wyzwaniom staje jednak pokolenie Z, dla którego tradycyjne, "brudne" profesje stają się coraz bardziej atrakcyjne. Ta zmiana nastawienia, wspomagana dodatkowo przez niedawne doświadczenia pandemiczne, przyczynia się do boomu na kształcenie zawodowe w Stanach Zjednoczonych.

 • Ameryka Północna: Całkowite zaćmienie Słońca Ameryka Północna: Całkowite zaćmienie Słońca

  W poniedziałek miliony ludzi w Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie spojrzały w niebo, obserwując z zachwytem, jak dzień zamienia się w noc podczas całkowitego zaćmienia Słońca. To niezwykłe zjawisko, podczas którego Księżyc przesuwa się między Ziemię a Słońce, zasłaniając jego światło, było widoczne na ścieżce o szerokości 155 mil, ale rozciągającej się na ponad 4000 mil. Ścieżka całkowitości rozpoczęła się nad meksykańskim kurortem Mazatlán, by zakończyć się na brzegach Nowej Fundlandii w Kanadzie, pozostawiając za sobą uczucie zadziwienia i przypomnienie o miejscu naszej planety we wszechświecie.

 • Nowy Jork: Dlaczego trzęsienie ziemi było tak mocne? Nowy Jork: Dlaczego trzęsienie ziemi było tak mocne?

  Piątkowe poranne trzęsienie ziemi było wyczuwalne od Nowego Jorku aż po Waszyngton. Winne są starożytne linie uskoków i skały macierzyste, które przenosiły wstrząs.

load more hold SHIFT key to load all load all