Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 17 maj 2023 12:26

Malawi: Mało dziecko nie żyje, a 23 osoby są uznane za zaginione po ataku hipopotama na łódź!

Malawi atak hipopotama na łodź Malawi atak hipopotama na łodź pixabay

Dziecko zginęło, gdy łódź przewożąca prawie 40 mieszkańców wioski przez rzekę Shire w dystrykcie Nsanje w Malawi została zaatakowana przez hipopotama, co spowodowało jej przewrócenie, jak poinformowali urzędnicy. Lokalna policja ostrzega przed przekraczaniem rzeki.

 

Tragedia na rzece Shire

Rzeczniczka policji, Agnes Zalakoma, przekazała, że incydent miał miejsce we wczesnych godzinach poniedziałku, a 23 z 37 pasażerów łodzi uznaje się za zaginionych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że utonęli w wodzie, w której występują krokodyle i hipopotamy. "Osoby dobrej woli uratowały 13 osób, podczas gdy 23 inne zaginęły, a ciało martwego dziecka zostało odnalezione" - poinformowała Zalakoma w oświadczeniu w poniedziałek, dodając, że zmarłe dziecko miało zaledwie rok.

Roczne dziecko poniosło śmierć

Ratownicy kontynuują poszukiwania zaginionych osób. Zalakoma w rozmowie z CNN we wtorek, poinformowała, że przekraczanie rzeki jest bardzo niebezpieczne.  "Jest to zbyt niebezpieczne ze względu na to, że występują krokodyle, które często atakują ludzi, a także hipopotamy, które powodują incydenty takie jak ten, z którym się teraz mierzymy" - przekazała rzeczniczka policji.  Według parlamentarzystki z dystryktu Nsanje, Gladys Gandy, mieszkańcy przekraczali rzekę Shire, aby dostać się do swoich upraw na granicy malawsko-mozambickiej, gdy doszło do wypadku.

Źródło: CNN, Twitter, Trybuna Polska

load more hold SHIFT key to load all load all