Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 29 maj 2023 14:43

USA, Red River: Strzelanina podczas rajdu motocyklowego

Red River strzelanina Red River strzelanina pixabay

Według miejscowych urzędników, w sobotę doszło do strzelaniny na zlocie motocyklowym w Red River w stanie Nowy Meksyk. W wyniku incydentu wielu ludzi zostało postrzelonych, a co najmniej trzy osoby zginęły. Nie jest do końca jasne kto i dlaczego zaczął strzelać.

 

Podczas zlotu doszło do strzelaniny

Burmistrz miasta Linda Calhoun poinformowała CNN, że pięć osób zostało rannych. Jedna z nich została przewieziona śmigłowcem do szpitala w Denver. Wszyscy uczestnicy strzelaniny są w areszcie policyjnym, a miejsce zdarzenia jest zabezpieczone. Według policji "nie ma żadnego trwającego zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego". Strzelanina rozpoczęła się od konfrontacji między gangami motocyklowymi, jak przekazał szef policji stanowej Tim Johnson. Tragiczna strzelanina miała miejsce podczas Memoriałowego Zlotu Motocyklowego w Red River.

Strzelanina była tragiczna w skutkach

W komunikacie prasowym opublikowanym po konferencji, policja zidentyfikowała ofiary śmiertelne jako 26-letniego Anthony'ego Silvę z Los Lunas, 46-letniego Randy'ego Sancheza z Albuquerque i 46-letniego Damiana Breaux z Socorro. Jak podaje komunikat, aresztowany i oskarżony o rozpoczęcie strzelaniny jest Jacob David Castillo, który został ranny w strzelaninie i obecnie przebywa w szpitalu. Według policji, cztery pozostałe osoby ranne nie zostały oskarżone o żadne przestępstwa.

Źródło: CNN, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • USA, Nowy Jork: Wypadek autokaru z członkami szkolnej orkiestry USA, Nowy Jork: Wypadek autokaru z członkami szkolnej orkiestry

  W hrabstwie Orange w stanie Nowy Jork doszło do wypadku. Autokar wiozący członków licealnej orkiestry i ich opiekunów rozbił się, prawdopodobnie z powodu awarii przedniego koła. Dwie osoby zginęły, a 40 zostało rannych. Pięcioro uczniów jest stanie ciężkim. Do incydentu doszło ok 13 czasu lokalnego w czwartek.

 • USA, Jonesboro: Pies policyjny Waro zginął na służbie USA, Jonesboro: Pies policyjny Waro zginął na służbie

  Funkcjonariusz K9 o imieniu Waro zginął na służbie podczas strzelaniny. Dwuletni owczarek niemiecki został dwukrotnie postrzelony w plecy podczas poszukiwania 17-letniego Stephona Forda, który uciekał przed policją. Ford po zastrzeleniu Waro próbował strzelać do policjantów i został przez nich zastrzelony. W tej sprawie prowadzone jest dochodzenie.

 • USA, Atlanta: 11 osób w szpitalu po silnych turbulencjach w samolocie Delta Airlines USA, Atlanta: 11 osób w szpitalu po silnych turbulencjach w samolocie Delta Airlines

  We wtorek samolot linii Delta Airlines lecący z Mediolanu do Atlanty doświadczył silnych turbulencji. 151 pasażerów i 14 członków załogi znajdowało się na pokładzie samolotu. 11 z nich wymagało pomocy medycznej i zostało przewiezionych do szpitala. Na szczęście pilotowi  udało się bezpiecznie wylądować. O incydencie poinformował media rzecznik Delta Airlines.

 • USA, Connecticut: Student zastrzelony, bo pomylił domy? USA, Connecticut: Student zastrzelony, bo pomylił domy?

  Student uczący się na Uniwersytecie Karoliny Południowej i pochodzący z Connecticut został zastrzelony prawdopodobnie przez swojego sąsiada. Wracając w nocy do domu, 20-letni Nicholas Anthony Donofrio pomylił budynki i zaczął otwierać nie swoje drzwi. Niestety pomoc nadeszła za późno i chłopak umarł. Być może jego śmierć jest tylko wynikiem potwornej pomyłki.

 • USA, Floryda: Strzelec zabił 3 osoby ze względu na ich kolor skóry? USA, Floryda: Strzelec zabił 3 osoby ze względu na ich kolor skóry?

  Do wstrząsającej sytuacji doszło w sklepie Dollar General w Jacksonville na Florydzie. W sobotę napastnik z karabinem szturmowym ze swastyką otworzył w sklepie ogień i zabił 3 czarnoskóre osoby. Teraz prowadzone jest federalne śledztwo w sprawie przestępstwa z nienawiści. Lokalna społeczność jest zszokowana.

load more hold SHIFT key to load all load all