poniedziałek, 29 maj 2023 14:34

Włochy: Zatonięcie łodzi na jeziorze Maggiore

Maggiore wypadek Maggiore wypadek pixabay

Cztery osoby zginęły po tym, jak łódź przewożąca ponad 20 pasażerów, w tym turystów, zatonęła na jeziorze Maggiore we północnych Włoszech. Według włoskich mediów, łódź przewróciła się w niedzielny wieczór między miastami Sesto Calende i Arona.

 

Pięć osób zostało przewiezionych do szpitala

Niepotwierdzone doniesienia we włoskich mediach mówią, że pasażerami łodzi byli Brytyjczycy, Włosi i Izraelczycy. Attilio Fontana, prezydent regionu Lombardia, przekazał, że ten bardzo poważny incydent był spowodowany złymi warunkami pogodowymi. Łódź miała 16 metrów długości i została wynajęta przez turystów. Według włoskich mediów, łódź przewoziła około 25 osób, które obchodziły urodziny, gdy nad jeziorem rozwinęła się burza, która później przerodziła się w mały huragan. Łódka przewróciła się i zatonęła niedługo potem.

Cztery osoby zginęły

Wszyscy na pokładzie znaleźli się w wodzie, ale wielu pasażerów dopłynęło do brzegu lub zostało uratowanych przez inne łodzie. Ratownicy nurkowi i śmigłowiec zostali wysłani na pomoc w poszukiwaniach na południowym końcu jeziora, a na miejscu pojawiło się kilka karetek pogotowia i śmigłowiec ratunkowy. Jezioro Maggiore - położone po południowej stronie Alp - jest wspólnie użytkowane przez Włochy i Szwajcarię i jest popularnym miejscem  wśród turystów. W ostatnim dniu obszar ten doświadczył złej pogody, a włoska służba meteorologiczna wydała ostrzeżenia o burzach.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Berlin: Tragiczny wypadek na Tauentzien Berlin: Tragiczny wypadek na Tauentzien

  W Berlinie, na Tauentzienstraße, doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęła jedna osoba, a trzy zostały ciężko ranne. Wczesnym rankiem w środę, samochód zderzył się z betonowym krawężnikiem, po czym stanął w płomieniach.

 • Włochy: Resturacja Al Condominio serwuje akohol za darmo Włochy: Resturacja Al Condominio serwuje akohol za darmo

  W dzisiejszym świecie, gdzie technologia coraz bardziej wpływa na nasze życie, restauracja Al Condominio postanowiła zawrócić z tego nurtu, oferując klientom wyjątkowe doświadczenie gastronomiczne. Włoski lokal w mieście Weronie nie tylko serwuje wyśmienite dania, ale także stawia na promowanie bezpośredniej komunikacji międzyludzkiej, zachęcając gości do pozostawienia smartfonów na boku.

 • Włochy: Ojciec podał syna do sądu z powodu braku samodzielności Włochy: Ojciec podał syna do sądu z powodu braku samodzielności

  W Turynie, malowniczym mieście we Włoszech, rozegrała się niezwykła historia, która poruszyła serca mieszkańców i zwróciła uwagę mediów na problematykę dorosłego życia w domu rodzinnym. Trzydziestoletni mieszkaniec tego miasta, mimo że osiągnął wiek dorosły, nie tylko nie podjął stałej pracy, ale również odmówił wyprowadzenia się z rodzinnego domu. Sytuacja ta doprowadziła do tego, że jego ojciec, zaniepokojony brakiem aktywności zawodowej i samodzielności syna, postanowił podjąć niezwykłą decyzję - podał go do sądu.

 • Antalya: Wypadek kolejki linowej Antalya: Wypadek kolejki linowej

  W piątek, 13 kwietnia, w Antalyi, popularnym ośrodku turystycznym na południu Turcji, doszło do dramatycznego wypadku kolejki linowej. Jeden z wagoników zderzył się z przewróconym słupem, powodując wypadnięcie pasażerów na skaliste podłoże. W wyniku tego tragicznego zdarzenia jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych.

 • Włochy, Bargi: Wybuch w elektrowni wodnej - są ofiary Włochy, Bargi: Wybuch w elektrowni wodnej - są ofiary

  W elektrowni wodnej nad jeziorem Suviana, położonej niedaleko Bolonii w północnych Włoszech, doszło do tragicznego wybuchu. W wyniku zdarzenia, które miało miejsce we wtorek, zginęły cztery osoby, pięć zostało ciężko rannych, a trzy inne są poszukiwane. Przyczyną eksplozji, jak się przypuszcza, był pożar, który wybuchł podczas prac konserwacyjnych przy turbinie.

load more hold SHIFT key to load all load all