Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 29 maj 2023 14:34

Włochy: Zatonięcie łodzi na jeziorze Maggiore

Maggiore wypadek Maggiore wypadek pixabay

Cztery osoby zginęły po tym, jak łódź przewożąca ponad 20 pasażerów, w tym turystów, zatonęła na jeziorze Maggiore we północnych Włoszech. Według włoskich mediów, łódź przewróciła się w niedzielny wieczór między miastami Sesto Calende i Arona.

 

Pięć osób zostało przewiezionych do szpitala

Niepotwierdzone doniesienia we włoskich mediach mówią, że pasażerami łodzi byli Brytyjczycy, Włosi i Izraelczycy. Attilio Fontana, prezydent regionu Lombardia, przekazał, że ten bardzo poważny incydent był spowodowany złymi warunkami pogodowymi. Łódź miała 16 metrów długości i została wynajęta przez turystów. Według włoskich mediów, łódź przewoziła około 25 osób, które obchodziły urodziny, gdy nad jeziorem rozwinęła się burza, która później przerodziła się w mały huragan. Łódka przewróciła się i zatonęła niedługo potem.

Cztery osoby zginęły

Wszyscy na pokładzie znaleźli się w wodzie, ale wielu pasażerów dopłynęło do brzegu lub zostało uratowanych przez inne łodzie. Ratownicy nurkowi i śmigłowiec zostali wysłani na pomoc w poszukiwaniach na południowym końcu jeziora, a na miejscu pojawiło się kilka karetek pogotowia i śmigłowiec ratunkowy. Jezioro Maggiore - położone po południowej stronie Alp - jest wspólnie użytkowane przez Włochy i Szwajcarię i jest popularnym miejscem  wśród turystów. W ostatnim dniu obszar ten doświadczył złej pogody, a włoska służba meteorologiczna wydała ostrzeżenia o burzach.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Włochy, Brandizzo: Pociąg uderzył w pracowników kolei, 5 z nich zginęło! Włochy, Brandizzo: Pociąg uderzył w pracowników kolei, 5 z nich zginęło!

  W pobliżu miasta Turyn doszło do potwornego wypadku. Pociąg jadący z dużą prędkością uderzył w grupę pracowników kolei, którzy wymieniali część toru. Pięcioro z nich poniosło śmierć, a dwie osoby nie odniosły obrażeń. Mimo to zabrano ich do szpitala. Maszynista pociągu jest w ciężkim szoku, na razie nie można było go przesłuchać.

 • Sycylia: Wybuch Etny, kłopoty podróżnych i przepiękne vortex ringi Sycylia: Wybuch Etny, kłopoty podróżnych i przepiękne vortex ringi

  Wybuch wulkanu Etna na Sycylii, najwyższego i najbardziej aktywnego wulkanu w Europie, doprowadził do czasowego zamknięcia głównego lotniska regionu w Katanii, uziemiając tym samym tysiące podróżnych. Zdarzenie to, mające miejsce w nocy z 13 na 14 sierpnia, pokryło okoliczne drogi, plaże i płytę lotniska pyłem wulkanicznym, wpływając na życie miejscowej społeczności i turystów. Jest to kolejny poważny incydent wpływający na ruch lotniczy w regionie w ostatnich tygodniach, co wywołuje zaniepokojenie i niepewność zarówno wśród mieszkańców, jak i odwiedzających ten malowniczy zakątek Włoch.

 • Włochy: Trzy starsze osoby spłonęły żywcem Włochy: Trzy starsze osoby spłonęły żywcem

  W miarę jak nie pojawiają się silniejsze opady, a ekstremalnie wysokie temperatury na południu Europy nie maleją, wiele państw wciąż walczy z silnymi pożarami. Silnie wiejący wiatr, sucha ziemia i częsta nieuwaga - a czasem nawet celowe podpalenia - mieszkańców powoduje, że Włochy, Grecja, Hiszpania i Turcja wciąż płoną.

 • Włochy: Zwłoki dwojga dzieci w zbiorniku na wodę Włochy: Zwłoki dwojga dzieci w zbiorniku na wodę

  Na wsi między Manfredonią i Zapponetą w zbiorniku na wodę odnaleziono ciała dwojga dzieci pochodzenia rumuńskiego. Nurkowie odnaleźli zwłoki 6 i 7 - latka, a przed sztucznym basenem stały ich klapki. Basen, w którym utonęły dzieci, miał 3 metry głębokości. Prokuratura prowadzi śledztwo.

 • Włochy: Poszukiwania zaginionej Kataleyi Mii Alvarez Chiclio Włochy: Poszukiwania zaginionej Kataleyi Mii Alvarez Chiclio

  5 - letnia Kataleya Mia Alvarez Chiclio zaginęła 10 czerwca, w sobotę. Dziewczynka zniknęła we Florencji. Istnieją różne hipotezy na temat jej zaginięcia. Teraz służby zamierzają przejrzeć nagrania ze wszystkich 1500 kamer zainstalowanych w mieście, by dowiedzieć się co stało się dziecku.

load more hold SHIFT key to load all load all