Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 26 maj 2023 11:41

Londyn: Samochód wjechał w bramę przy siedzibie premiera!

Downing Street samochód Downing Street samochód pixabay

Policja poinformowała w czwartek, że mężczyzna został aresztowany po tym, jak samochodem wjechał w bramę Downing Street w Londynie, oficjalną rezydencję brytyjskiego premiera. Szczęśliwie, nikomu nic się nie stało. Policja prowadzi śledztwo w celu ustalenia, czy był to zamach, czy też przypadek.

 

Czy była to próba zamachu?

Wideo transmitowane przez BBC pokazuje mały srebrny samochód poruszający się powoli po Whitehall, głównej ulicy, która przechodzi tuż obok końca Downing Street, bezpośrednio na kutą bramę uniemożliwiającą dostęp publiczny do miejsca, w którym rezyduje głowa brytyjskiego rządu. Brytyjski premier Rishi Sunak był w Downing Street w chwili incydentu, ale według BBC opuścił już rezydencję, udając się na zaplanowaną wizytę. Uzbrojeni policjanci zatrzymali mężczyznę pod zarzutem uszkodzenia mienia i niebezpiecznej jazdy po incydencie, jak poinformowała Metropolitan Police. Nie zgłoszono żadnych informacji o osobach poszkodowanych.

Policja zareagowała natychmiast

Później policja Westminster oświadczyła, że incydent nie jest traktowany jako związany z terroryzmem. Uzbrojeni policjanci zatrzymali mężczyznę pod zarzutem uszkodzenia mienia i niebezpiecznej jazdy po incydencie. Nie zgłoszono żadnych informacji o osobach poszkodowanych. Później policja Westminster oświadczyła, że incydent nie jest traktowany jako związany z terroryzmem. Downing Street jest silnie chroniona. Ulica, która kiedyś była w pełni otwarta dla wszystkich, jest zamknięta dla pojazdów od lat 70. XX wieku, a obecne bramy bezpieczeństwa pochodzą z lat 80. Bezpieczeństwo zostało dodatkowo wzmocnione po ataku z użyciem moździerza przeprowadzonym przez Irlandzką Armię Republikańską w 1991 roku. Dostęp jest teraz dozwolony tylko dla upoważnionych gości i posiadaczy przepustek parlamentarnych.

Źródło: CNN, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Chiny: Ogromna ilość zachorowań dzieci na zapalenie płuc Chiny: Ogromna ilość zachorowań dzieci na zapalenie płuc

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie wykryła żadnych nowych patogenów w grupie przypadków zapalenia płuc u dzieci w północnych Chinach, ale apeluje o środki ostrożności, ponieważ liczba chorób grypopodobnych rośnie. Pekin przypisuje wzrost przypadków zniesieniu restrykcji związanych z Covid-19, co budzi obawy i skłania WHO do prośby o więcej informacji od chińskich władz.

 • Wielka Brytania: Obchody 75 urodzin Króla Karola III! Wielka Brytania: Obchody 75 urodzin Króla Karola III!

  Król Karol świętuje swoje 75. urodziny zdecydowanie i z pełnym zaangażowaniem. Jego urodzinowe plany stanowią jednak znacznie więcej niż wykwintne przyjęcie. Monarcha postanowił połączyć celebrację z innowacyjnym projektem mającym pomóc tym, którzy borykają się z ubóstwem żywnościowym.

 • Wielka Brytania: Mała Indi Gregory została odłączona od aparatury Wielka Brytania: Mała Indi Gregory została odłączona od aparatury

  Ośmiomiesięczna Indi Gregory, brytyjska dziewczynka cierpiąca na nieuleczalną chorobę mitochondrialną, zmarła podczas weekendu. Jej życie było związane z decyzją sądu, który zezwolił na odłączenie jej od aparatury podtrzymującej życie. Mimo desperackich prób rodziców, dziewczynka została przewieziona do hospicjum, gdzie zakończyła swój krótkie, ale pełne bólu, życie.

 • Londyn: Samolot, który leciał na Florydę, miał uszkodzone 4 okna! Londyn: Samolot, który leciał na Florydę, miał uszkodzone 4 okna!

  Brytyjscy śledczy ds. wypadków lotniczych rozpoczęli dochodzenie w sprawie incydentu z samolotem Airbus A321, który wystartował z lotniska Londyn-Stansted z uszkodzonymi szybami. Incydent ten miał miejsce w zeszłym miesiącu, kiedy dziewięciu pasażerów i 11 członków załogi zmierzało do Orlando na Florydzie. Okazało się, że cztery szyby były uszkodzone, prawdopodobnie w wyniku użycia lamp o dużej mocy podczas planu filmowego poprzedniego dnia.

 • Wielka Brytania: Rewolucja w zapobieganiu rakowi piersi! Wielka Brytania: Rewolucja w zapobieganiu rakowi piersi!

  W listopadzie 2019 roku życie Trish Jamieson z Wielkiej Brytanii wywróciło się do góry nogami, gdy lekarze zdiagnozowali u niej zaawansowany nowotwór jajników. To jednak nie była jedyna tragedia w jej rodzinie. Wszystkie rodzeństwo Trish to nosiciele mutacji genu BRCA2, który zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory jajników i piersi. Najmłodsza siostra kobiety straciła walkę z rakiem piersi. To dramatyczne doświadczenia sprawiły, że Trish staje się symbolem walki z chorobą, a także inspiracją dla innych kobiet z podwyższonym ryzykiem.

load more hold SHIFT key to load all load all